Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2019

Aktualności

09.07.2019
Noc w bibliotece

Dla prawdziwych miłośników książek, którymi są  członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki,  biblioteka to miejsce szczególne. Spędzają w niej mnóstwo czasu w poszukiwaniu nowości wydawniczych, dyskutując o literaturze i realizując różne projekty promujące czytanie.  Już po raz drugi nasza instytucja przygotowała dla nich nocowanie w bibliotece. Całonocna impreza obfitowała w liczne atrakcje.  Nie zabrakło ciekawej literatury oraz  dobrej zabawy. Była wspólna kolacja, gra biblioteczna i projekcja filmów pt. „Cudowny chłopak”  i  „Pozdrowienia od Mike’a”. Podczas gry, rozgrywającej się w przestrzeni budynku GOKSiR, klubowicze musieli wykazać się mądrością, oczytaniem i różnymi talentami. Sprawdzaliśmy także, czy potrafią stworzyć zgraną drużynę i działać zespołowo.

FOTORELACJA

08.072019
BiblioLab - Zjazd dla bibliotekarzy z Lubelszczyzny

To juz trzecia edycja wydarzenia branżowego skierowanego do środowiska bibliotekarskiego z terenu województwa lubelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku również nasza instytucja była jego współorganizatorem. W tegorocznej edycji gościliśmy  w niezwykle klimatycznych przestrzeniach Teatru NN. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 80 pracowników różnych typów bibliotek. W tym roku hasło przewodnie spotkania brzmiało: „Biblioteka blisko ludzi”. Elementy programu oscylowały wokół działań aktywizujących i angażujących twórczo społeczności lokalne, z którymi na co dzień pracują bibliotekarze. Działalność bibliotek została zaprezentowana z różnych perspektyw - zarówno od strony projektowania przestrzeni przyjaznej użytkownikowi, rodzajów udostępnianych zbiorów, jak i szerokiej gamy aktywności, którą oferują współczesne książnice.Nie zabrakło także dużej porcji inspiracji na działania w postaci stoików eksperckich i sesji warsztatowej,

Organizatorzy:

Stowarzyszenie LABIB

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy

Miejska Biblioteka Publiczna filia 38 w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

Biblioteka Publiczna w Łaziskach

Partnerzy;

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Teatr NN w Lublinie

Techklub w Lublinie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie

FOTORELACJA
 

13.062019
Radość czytania - etap powiatowy

Miło nam poinformować, że Julia Kaczmarczyk, która reprezentowała naszą gminę w powiatowym etapie konkursu " Radość czytania"  znalazła się na podium zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 

13.062019
Kodowanie wiedzy z robotami Photon

Co mają wspólnego roboty z cyfrowymi archiwaliami i zbiorami biblioteki? Czym jest programowanie i jak można zaprogramować robota Photon? Na te i inne pytania uczniowie z klasy VII ze Szkoły Podstawowej z Bukowiny poznawali odpowiedzi na dzisiejszych zajęciach poświęconych nauce programowania. Podczas zajęć uczestnicy odkrywali możliwości robota , uczyli go mówić, śpiewać, reagować na przeszkody. Następnie jak przystało na prawdziwych programistów tworzyli proste programy umożliwiające robotom wyrażenie różnorodnych emocji za pomocą dźwięków i poruszanie się według określonych zasad. Rywalizowali w różnych konkurencjach wykorzystując zdobyta wiedzę na temat zbiorów biblioteki i archiwaliów zgromadzonych w naszym Cyfrowym archiwum tradycji Lokalnej. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do częstszych wizyt.

11.062019
Programowanie z robotami Photon

11 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, by poznać podstawy programowania z robotami Photon.  Była to wspaniała okazja do tego, by poćwiczyć zdolność logicznego myślenia oraz nauczyć się kodowania i podstaw programowania. Okazało się , że programistą może zostać każdy, jednakże wymaga to dużej cierpliwości i precyzji. Oprócz tego uczniowie mogli zobaczyć najstarsze woluminy zgromadzone w bibliotece a także zbiory z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i zapraszamy częstszych odwiedzin.

FOTORELACJA

07.062019
Gminne eliminacje konkursu

4 czerwca odbyły się gminne eliminacje konkursu „ Radość czytania”.  Konkurs mający na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych młodzieży, w tym roku zgromadził 8 uczestników. Czytali oni fragmenty utworów wybranych  pisarzy z literatury polskiej i zagranicznej. Ich zmagania oceniała komisja w składzie: Wanda Fusiarz emerytowana nauczycielka z Tarnogrodu,  Maria Rączka emerytowana nauczycielka z SZS im dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Jadwiga Siek instruktor ARA  przy GOKSiR w Biszczy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu okazali się:

I miejsce Julia Kaczmarczyk

II miejsce Patrycja Hałaś

III miejsce Dominik Nicpoń

Wyróżnienie: Amelia Łachoda i Natalia Szabat

Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze.

W powiecie 7 czerwca Gminę Biszcza będzie reprezentować Julia Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie

Serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

27.052019
Warszawskie Targi Książki 2019

Targi Książki w Warszawie to jedno z największych wydarzeń skierowanych do bibliotekarzy i wszystkich, którzy kochają czytać . Setki wydawców, nowości wydawnicze, spotkania z ulubionymi autorami i dyskusja o literaturze.... Byliśmy tam dla was, by nie przegapić najnowszych trendów na rynku wydawniczym.

FOTORELACJA

13.052019
VI Biegi Majowe 2019

W niedzielę 12 maja 2019 roku nad zalewem Biszcza Żary odbyły się  VI Biegi Majowe.  Co roku cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tegorocznej edycji  wzięło udział 97 osób, które rywalizowały w VII kategoriach wiekowych. Uczestnicy biegów mogli także wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych jazdy na rowerze . Impreza odbywała sie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz  nagrody rzeczowe,  natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe medale.   Po zakończeniu biegów wśród  uczestników została  przeprowadzona loteria. Do wygrania były atrakcyjne nagrody:  smartwatch oraz akcesoria plażowe i sportowe.

Dziękujemy sponsorom VI Biegów Majowych: Park Wodny Watershow – Łukasz Gielmuda,  Wójt Gminy Biszcza – Zbigniew Pyczko, Wypożyczalnia sprzętu wodnego BIKA Ireneusz Grum, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji

Serdecznie dziękujemy uczestnikom zawodów, opiekunom, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Panu Krzysztofowi Blicharzowi Prezesowi Szkolnego Związku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim za prowadzenie imprezy.

FOTORELACJA

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów

Kategoria I – dystans 200 m

1 miejsce -  Wikotr Hacia

2 miejsce – Michał Małek

3 miejsce – Emilia Bednarska

Kategoria II – dystans 400 m

1 miejsce -  Antoni Łachoda

2 miejsce – Kacper Blicharz

3 miejsce – Łukasz Sprysak

Kategoria III – dystans 400 m

Dziewczęta

1 miejsce  Natalia Przytuła

2 miejsce  Natalia Dargiel

3 miejsce Bianka Hasiak

Chłopcy

1 miejsce Karol Flis

2 miejsce Miłosz Bazan

3 miejsce Paweł Solak

Kategoria IV – dystans 600 m

Dziewczęta

1 miejsce  Nikola Metner

2 miejsce  Marlena Tyszko

3 miejsce  Natalia Tutka

Chłopcy

1 miejsce – Marcin Kusz

2 miejsce – Adrian Łuszczek

3 miejsce – Kamil Kozioł

Kategoria V – dystans  800 m

Dziewczęta

1 miejsce Natalia Babij

2 miejsce Karolina Rzeźnik

3 miejsce Martyna Łuszczek

Chłopcy

1 miejsce – Kacper Flis

2 miejsce  - Damian Stepniowski

Kategoria  Bieg Główny – dystans 6 km

1 miejsce – Dawid Bernaś

2 miejsce – Dariusz Bernaś

3 miejsce – Marek Maciocha

 

08.052019
Obchody 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Obchody 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  rozpoczęły się tradycyjnie uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biszczy o godz. 9:00.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz gminy, radni , kombatanci, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z pocztami sztandarowymi ,Szwadron  Ułanów im. 3 Pułku Ułanów Śląskich , strażacy , pracownicy samorządowi, przedstawiciele organizacji społecznych, pozarządowych, zakładów pracy , partii politycznych oraz mieszkańcy gminy Biszcza.

Po zakończonej modlitwie , w rytmach marszów granych przez Gminną Orkiestrę Dętą ,,Złota Nuta” odbył się przemarsz  uczestników święta pod Pomnik Poległych Legionistów , po odegraniu Hymnu Państwowego złożono kwiaty i wieńce. Do przybyłych,  słowa skierował również  Wójt Gminy Pan Zbigniew Pyczko. Uwieńczeniem tego dnia był program artystyczny. Wystąpiły dzieci i młodzież z zespołów działających przy GOKSiR z montażem słowno- muzycznym, zespół śpiewaczy ,,Krzewina”, Szwadron Kawalerii im. 3 pułku Ułanów Śląskich, zespól śpiewaczy ,,Rutyna”, zespół  śpiewaczy ,,Jubilatki:” oraz Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota nuta”.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach.

FOTORELACJA

26.042019

03.042019
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Biszcza 2019

W ostatni weekend marca odbyły się dwudniowe rozgrywki w piłkę siatkową, gdzie aż 11 drużyn walczyło o podium i główne trofeum – Puchar Wójta Gminy Biszcza. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Wśród mężczyzn rozgrywki odbywały się w grupach A i B, spośród nich cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w rozgrywkach finałowych. Po zaciętych i emocjonujących meczach na podium stanęły:

Kategoria Mężczyźni:

1) miejsce Krzeszów

2) miejsce  Potok Górny

3) miejsce  Gryf Tarnogród

Ponadto do turnieju przystąpiły: Drużyna Skra Biszcza, Biszcza Team, Tytan Jasiennik. Sędzią zawodów był pan Wojciech Rzeźnik

Wśród kobiet rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęły:

Kategoria Kobiety:

1 miejsce – Volley Biłgoraj

2 miejsce – Cydrynki Tarnogród

3 miejsce Crazy Women z Biszczy

4 miejsce ZSBiO Biłgoraj

Sędzią zawodów był pan Jakub Bastrzyk

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji  turnieju,  a w szczególności Dyrekcji SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy za udostępnienie sali sportowej oraz Panom Wojciechowi Rzeźnik i Jakubowi Bastrzykowi za sędziowanie. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji a kibicom za wspieranie swoich drużyn.

FOTORELACJA

12.032019
Gminny Dzień Kobiet 2019

 

                 Dnia 10  marca 2019 r. w sali widowiskowej   Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet pod hasłem ,,O czym marzą kobiety?”. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji  Pan Piotr Cichórz wraz z Wójtem Gminy  Panem Zbigniewem Pyczko  oficjalnie powitali przybyłe Panie, kierując pełne ciepła i serdeczności życzenia. Przed licznie zgromadzoną publicznością swój program artystyczny zaprezentowały wokalne i taneczne zespoły dziecięce,  działające przy GOKSiR, Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta”,  Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, oraz pani Eliza Widz - Jagusztyn,  która pięknie zaśpiewała piosenkę Edyty Geppert ,,Szukaj mnie”. Wszyscy wykonawcy wzbudzili wielki podziw publiczności, która owacyjnie nagradzała ich  gromkimi brawami. Na wszystkie Panie czekał także słodki poczęstunek, kawa i herbatka podana przez Panów , a także symboliczny kwiatek.

Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoliło troszeczkę odetchnąć od monotonnej, zapracowanej codzienności  i  jeszcze raz życzymy Paniom Wszystkiego Najlepszego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

FOTORELACJA

08.032019

06.032019
Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora GOKSiR

  1 marca  2019 r. w sali gimnastycznej SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy rozegrano po raz 7 Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora  GOKSiR.

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: Galaktikos, OSP KSRG Biszcza I, OSP Gózd Lipiński, Albatros Biszcza i Biznes Team Biszcza .Mecze  rozegrano  systemem ,,każdy z każdym”.

Po rozegraniu wszystkich pojedynków i podliczeniu punktów wyłoniony został zwycięzca:

 I miejsce i Puchar Dyrektora GOKSiR powędrował do drużyny OSP  KSRG Biszcza I,

 II zajęła drużyna Biznes Team z Biszczy,

 III miejsce ,,Galaktikos ”,

IV miejsce OSP Gózd Lipiński,

 V Albatros Biszcza.

Najwięcej goli we wszystkich meczach strzelił Patryk Wilkos z drużyny Biznes Team, najlepszym bramkarzem okazał się Wojtek Kmieć z OSP Gózd Lipiński,  a najlepszym zawodnikiem został  Robert Pałubski  z OSP KSRG Biszcza I.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz  nagrody w postaci piłek.

Sędzią turnieju był Pan Ryszard Kostrubiec , któremu bardzo dziękujemy za pomoc, a wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowego zacięcia i rywalizacji na wysokim poziomie.

Dziękujemy również  Dyrekcji SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy  za udostępnienie sali gimnastycznej na rozgrywki.

FOTORELACJA

 

05.032019

04.032019
XVIII SZKOLNE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU BIŁGORAJSKIEGO W SZACHACH

27 lutego br. do Biszczy przybyło 77 najlepszych młodych szachistów naszego powiatu reprezentujących 14 szkół. Organizacji zawodów podjęły się: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i  Rekreacji w Biszczy oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim. Rywalizowano w sali widowiskowej GOKSiR. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempem po 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Rozgrywki pod patronatem Powiatowego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego w Biłgoraju tradycyjnie przeprowadzono w następujących kategoriach:

IGRZYSKA DZIECI - dziewczęta ze szkół podstawowych (14 uczestniczek), chłopcy ze szkół podstawowych (27),

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - dziewczęta z gimnazjów oraz kl. VII i VIII SP (1), chłopcy z gimnazjów oraz kl. VII i VIII SP (20),

LICEALIADA - dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych (3), chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych (12). Najliczniej reprezentowanymi miejscowościami były: Biłgoraj, Józefów, Aleksandrów i Biszcza. W zawodach rozegranych przed rokiem zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali: Julia Rutkowski (SP nr 1 Biłgoraj), Krzysztof Łaba (SP nr 1 Biłgoraj), Joanna Bielak (Gim. Tereszpol Kuk.), Adrian Mucha (SP nr 3 Biłgoraj), Karolina Kornik (LO im.ONZ) oraz Hubert Mucha (RCEZ).

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Biszcza – Zbigniew Pyczko. Pierwsza odsłona rywalizacji nie przyniosła niespodzianek (wygrywali zawodnicy wyżej rozstawieni). Podobnie było w rundzie drugiej (wyjątek to porażka aktualnego szkolnego drużynowego mistrza województwa – Krystiana Grochowicza (RCEZ) z rewelacją turnieju – Erykiem Korgą (Gimnazjum Józefów) oraz Marcina Surmacza (ZSBiO) z Michałem Tokarzem (Gimnazjum Aleksandrów).

Po czterech rundach bez strat punktowych byli: Konrad Mucha (RCEZ), Łukasz Mazurek (ZSBiO), Bartłomiej Pisklak (LO im. ONZ), Eryk Korga i Kacper Mielniczek (obaj Gimnazjum Józefów). Los (program) skojarzył liderów w piątej rundzie: K.Mucha – K.Mielniczek 1:0. Ł.Mazurek – B.Pisklak 1:0, M.Mucha (SP 3 Biłgoraj) – E.Korga 0:1. Zgodnie z przewidywaniami przed ostatnią (siódmą rundą) ze 100% wynikiem prowadził faworyt – Konrad Mucha (aktualny drużynowy mistrz województwa w ramach Licealiady oraz wicemistrz powiatu seniorów) o punkt przed: Erykiem Korgą, Pawłem Osuchem (ZSBiO), Kacprem Mielniczkiem, Krystianem Grochowiczem, Łukaszem Mazurkiem, Kamilem Krętem (SP Tereszpol Kukiełki) i Marcinem Surmaczem. W ostatniej rundzie na pierwszych sześciu szachownicach zanotowano aż trzy remisy. Dzięki wygranym swoje pozycje poprawili: K. Grochowicz, E. Korga i B. Pisklak. W partii K. Mucha - M. Surmacz padł remis, który wystarczył reprezentantowi RCEZ do zwycięstwa w turnieju.

            W uroczystej dekoracji zwycięzców wzięli udział: Wójt Gminy Biszcza – Zbigniew Pyczko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy – Piotr Cichórz oraz Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim – Bożena Pieczonka.

Ostateczna kolejność w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej: 1. Mucha Konrad (RCEZ) 6,5 pkt.; 2. Korga Eryk (Gimnazjum Józefów) 6 pkt; 3. Grochowicz Krystian (RCEZ) 6 pkt.; 4. Mielniczek Kacper (Gimnazjum Józefów) 5,5 pkt.; 5. Pisklak Bartłomiej (LO im. ONZ) 5,5 pkt.; 6. Kręt Kamil (SP Tereszpol Kukiełki) 5,5 pkt.;.; 7. Surmacz Marcin 5,5 pkt.; 8. Osuch Paweł 5 pkt.; 9. Mazurek Łukasz (wszyscy ZSBiO) 5 pkt. 10. Mucha Eryk (SP 3 Biłgoraj) 5pkt.

Medaliści poszczególnych klasyfikacji:

Dziewczęta ze szkół podstawowych: 1. Szabat Natalia (SP Biszcza) 4 pkt.; 2. Rutkowski Julia 4 pkt.; 3. Sudoł Katarzyna (obie SP 1 Biłgoraj) 4 pkt.; Chłopcy ze szkół podstawowych: 1. Kręt Kamil (SP Tereszpol Kukiełki) 5,5 pkt.; 2. Mucha Eryk (SP 3 Biłgoraj) 5pkt.; 3. Kraczek Cezary (SP 1 Biłgoraj) 5 pkt.; Dziewczęta z gimnazjów (+kl.VII-VIII): 1. Michońska Katarzyna (Gim. Aleksandrów) 2 pkt.;

Chłopcy z gimnazjów (+kl.VII-VIII): 1. Korga Eryk 6 pkt.; 2. Mielniczek Kacper (obaj Gimnazjum Józefów) 5,5 pkt.; 3. Rutkowski Jakub (SP nr 1 Biłgoraj) 5 pkt.;

Dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych: 1. Żarska Martyna (LO im.ONZ) 4 pkt.; 2. Strzałka Magdalena (ZSBiO) 4 pkt.; 3. Pilipiec Marlena (RCEZ) 2 pkt.;

Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych: 1. Mucha Konrad (RCEZ) 6,5 pkt.; 2. Grochowicz Krystian (RCEZ) 6 pkt.; 3. Pisklak Bartłomiej (LO im. ONZ) 5,5 pkt. W nieoficjalnej punktacji zespołowej zwyciężyło RCEZ (22,5pkt.) przed ZSBiO (20,5 pkt.), Gimnazjum w Józefowie i SP nr 1 Biłgoraju (po 19,5 pkt.).

Sędzią zawodów był pan Artur Kimak. Szczegółowe wyniki turnieju zostały zamieszczone na  www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_776/.

W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP Aleksandrów, SP nr 1 Biłgoraj, SP nr 3 Biłgoraj, SP nr 5 Biłgoraj, SP Biszcza, SSP Gózd Lipiński, SP Józefów, SP Tereszpol Kukiełki, SP Tereszpol Zaorenda, Gim. Aleksandrów, Gim. Józefów, LO im. ONZ, RCEZ, ZSBiO.

FOTORELACJA

19.022019
Ferie w GOKSiR

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku GOKSiR zadbal  o to, aby było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, nauki programowania z robotami Photon i twórczej zabawy. Natomiast dzieki współpracy  z OSP w Biszczy I, dzieci i ich rodzice mogli wziąć udział w specjalnym pokazie, który  przedstawiały na czym polega ich praca. Strażacy przygotowali symulacje pożaru domu , ewakuację  poszkodowanego i udzielenie mu pomocy medycznej. dzieci mogły przypomniec sobie na czym polega pierwsza pomoc i jak ją wykonać, oraz jak prawidłowo alarmować służby ratownicze. Oprócz tego druhowie pokazali także jakim sprzętem dysponują i pokrótce opowiedzieli do czego on służy. Po spotkaniu z dziećmi, spotkali  się z ich rodzicami, którym także udzieli wskazówek na temat pierwszej pomocy, o postępowaniu gdy zobaczą jakieś zdarzenie drogowe, oraz co robić przy pożarze sadzy w przewodzie kominowym i jak temu zapobiegać.

Dziękujemy za waszą obecność i mamy nadzieję, ze dobrze się bawiliście:)

FOTORELACJA

31.012019
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

              W dniu 27.01.2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy  odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. ,,Kolęda płynie z wysokości. Wszystkich uczestników i gości przeglądu powitał dyrektor GOKSiR Pan Piotr Cichórz.

Przegląd rozpoczął występ zespołu  śpiewaczego ,,Rutyna” następnie na scenie zaprezentowali  się : uczniowie  ze SP w Bukowinie, zespół wokalny , ,Colours Of The Rainbow”, dziecięcy zespół taneczny i wokalny działający przy GOKSiR, zespół ,,Tik Tak” z SSP im Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczy ,,Krzewina’, zespół wokalny ,,Klaps” i ,,Oby ” z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich, zespół śpiewaczy ,,Jubilatki’, dzieci z kl. I  z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny,  zespół śpiewaczy ,,Baby Goździeńskie” , Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta” oraz  Mateusz Stępień. Na zakończenie Wójt Gminy Pan Zbigniew Pyczko, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Ks. Stanisław Bełz oraz dyrektor GOKSiR podziękowali  wszystkim za uczestnictwo w przeglądzie, wręczyli  dyplomy  oraz  słodkie upominki.

Bardzo cieszy nas fakt, że tak dużo mieszkańców naszej gminy zdecydowało się spędzić z nami niedzielne popołudnie wsłuchując się w piękno kolęd i pastorałek za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się  i będziemy wierni pięknej, polskiej tradycji wspólnego kolędowania.

FOTORELACJA

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2019 Net Partners