Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2018

Aktualności

16.02.2018
Ferie z Biblioteką

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji GOKSiR zorganizował szereg różnorodnych zajęć  dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W budynku głównym GOKSIR-u gościliśmy dzieci w wieku 6 - 12 lat. Jak co roku zadbaliśmy o to by było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, edukacyjnych aplikacji na tablety i twórczej zabawy. W poniedziałek wyruszyliśmy do Chin, sprawdzaliśmy na jakim kontynencie leży ten fascynujący, orientalny kraj, poznawaliśmy zabytki i tradycyjne chińskie potrawy, ćwiczyliśmy jedzenie ryżu pałeczkami, odtańczyliśmy tradycyjny taniec smoka i wykonaliśmy chińskie kapelusze. We wtorek wyruszyliśmy w kosmos, poznawaliśmy planety układu słonecznego, sprawdzaliśmy do czego służy teleskop, oraz budowaliśmy rakiety. Podczas środowych zajęć odwiedzili nas wyjątkowi goście. Strażacy z z OSP w Biszczy I zapoznali dzieci ze specyfiką zawodu strażaka oraz udzielili wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udzielania pierwszej pomocy. Zapewniali także, że książki spełniały zawsze ważną rolę w ich życiu i zachęcali do czytania. Z rad i wskazówek strażaków skorzystali również rodzicie. W czwartek ruszyliśmy tropem słynnych detektywów:) Poznawaliśmy sławnych detektywów, dowiadywaliśmy się jak szukać śladów przestępstwa i ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość. W piątek zakończyliśmy ferie eksperymentując.  Zastanawialiśmy się skąd się bierze śnieg, dlaczego zimą posypuje się drogi solą, dlaczego łyżeczka zanurzona w wodzie zmienia kształt, jak działa napęd rakietowy i siła ciążenia. Oprócz tego wykonywaliśmy śnieżne rzeźby, rzucaliśmy śnieżka do celu i wykonaliśmy walentynkowe serduszka. Dziękujemy za waszą obecność i mamy nadzieję, ze dobrze się bawiliście:)

FOTORELACJA

14.022018
Walentynki z biblioteką

14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy dla naszych czytelników walentynkowe prezenty, zapraszamy na romans z książką do biblioteki:)

09.022018

29.012018
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Niedzielne styczniowe popołudnie dnia 28 stycznia 2018 roku dla licznej społeczności  gminy  Biszcza upłynęło w świątecznym nastroju wspólnego kolędowania podczas  Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Wszystkich zgromadzonych  w sali widowiskowej powitał ciepło i serdecznie Dyrektor GOKSiR Pan Piotr Cichórz, przybliżając  pokrótce historię  i cele przeglądu.

Na scenie zaprezentowało się 14 wykonawców :

  Grupa kolędnicza  Rady Rodziców przy SP z Bukowiny

 Grupa przedszkolna ,,Aniołki” z Bukowinie

 Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta”

Zespół kabaretowo-obrzędowy ,,Baby Goździeńskie”

 Zespół śpiewaczy ,,Jubilatki”

 Uczniowie ze SP w Bukowinie-  kl. V,VI,VII

 Zespół wokalny ,,Colours of the Rainbow”z  GOKSiR Biszcza

 Szwadron kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich

 Zespół śpiewaczy ,,Rutyna”

 Zespół śpiewaczy ,,Krzewina”

 Zespół młodzieżowy ,,Tik Tak” z SSP im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego

  Zespól wokalny OBY I KLAPS  z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny

 Śpiewaczka ludowa Pani Krystyna Wójcik z Suszki

Podczas przeglądu  odbyła się także akcja charytatywna na rzecz rodzin poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Syrii.  Została ona zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy, przy współpracy z Wójtem Gminy Biszcza, parafią rzymsko katolicką pw. NSJ w Biszczy , GOKSiR w Biszczy oraz  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Za wsparcie akcji symboliczną złotówką można było  popróbować pysznych ciast, ciasteczek , pierogów gryczanych  przygotowanych przez miejscowe KGW oraz stowarzyszenie.

Uczestnicy przeglądu wykonali piękne staropolskie kolędy oraz pastorałki, które dostarczyły wiele radości a niepowtarzalny nastrój życzliwości udzielał się zarówno organizatorom jak również wszystkim obecnym.  

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc podczas tegorocznej edycji przeglądu a w szczególności  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Biszczy, młodzieży z Koła wolontariatu,  działającego przy  SZS  w Biszczy oraz Kołom Gospodyń Wiejskich i zespołom śpiewaczym.

FOTORELACJA

23.012018
16.012018
Przedstawienie teatralne

Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Lekarz mimo woli” które odbędzie się dnia 21.01.2018 roku o godz. 13.30 w sali widowiskowej GOKSiR Biszcza. Wstęp jest bezpłatny.

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2018 Net Partners