Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2017

Aktualności

14.022017
Walentynki z biblioteką

Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek!. Dla każdego czytelnika, który dzisiejszego dnia odwiedzi naszą bibliotekę przygotowaliśmy mały, walentynkowy upominek. Zapraszamy!
 

31.012017
Ferie bez nudy - Fotorelacja

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji GOKSiR zorganizował szereg różnorodnych zajęć  dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W budynku głównym GOKSIR-u gościliśmy dzieci w wieku 4 - 9 lat. Jak co roku zadbaliśmy o to by było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, edukacyjnych aplikacji na tablety i twórczej zabawy. W poniedziałek dzieci badały jak wygląda życie na biegunie północnym oraz Antarktydzie. Zastanawiały się dlaczego jest tam tak zimno i jakie zwierzęta zamieszkują ten mało gościnny obszar ziemi. Oczywiście pomagały im w tym książki, aplikacje na tablety i dziecięca wyobraźnia:) Wtorkowy dzień upłynął im pod znakiem ciekawych książek polecanych przez maluchy, magicznej książce odnalezionej w bibliotece, tworzeniu kolorowych bałwanków oraz licznych zabaw:) W środę przeniosły się do świata baśni razem z aktorami ze Studia teatralnego z Krakowa, którzy zaprezentowali sztukę  pt „ Dzika kaczka”.   Dziękujemy serdecznie Julii Juryczyn, za pomoc w trakcie zajęć z dziećmi.

W świetlicy Iskierka plany również pokrzyżowała epidemia grypy. Jednakże mimo tego udało się zrealizować cześć zaplanowanych wydarzeń. Najmłodsze dzieci wykonywały piękne laurki na dzień Babci i Dziadka, grały w gry planszowe i zręcznościowe. Natomiast młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w konkursie „ Mistrz klawiatury. Zabrakło jednak chętnych do turnieju tenisa stołowego,  piłkarzyków , a ,,nie lepiący” się śnieg pokrzyżował konkurs na najładniejszego bałwana.   W drugim tygodniu ferii było już zdecydowanie lepiej.  W dniu 26 stycznia 2017 r. po raz kolejny   świetlicę  środowiskową ,,Iskierka”  w Biszczy odwiedził dzielnicowy  -  sierż. Marcin Pleskacz  z Posterunku Policji w Potoku Górnym Celem spotkania było  bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii . Pan  policjant odpowiedział  również  na wszystkie dociekliwe pytania zadawane przez dzieci i młodzież, Serdecznie dziękujemy za  miłe i pouczające spotkanie.

FOTORELACJA

 

31.012017
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

              W dniu 29.01.2017 r. , w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbył się  Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. ,,Leć kolędo w świat”. Wszystkich uczestników i gości przeglądu powitał dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz.
Głównym celem przeglądu jest popularyzacja muzyki o charakterze bożonarodzeniowym,  zdobywanie przez uczestników nowych doświadczeń, integracja środowiska muzycznego i  wspólne kolędowanie.

Przegląd rozpoczął koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej ,,Złota nuta”, następnie na scenie zaprezentowali  się : dzieci z kl. I i 6 latki ze SP w Bukowinie, zespól śpiewaczy ,,Rutyna, zespół wokalny ,,Tik Tak” z SSP im Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczy ,,Krzewina’, zespół wokalny ,,Klaps” z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich, zespół śpiewaczy ,,Jubilatki’, dzieci z kl. III B z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny,  5 - letnia Weronika Hacia, trio Błażej i Hania Wawrzczak oraz Gabryś Mielech, zespół śpiewaczy ,,Baby Goździeńskie” oraz Pani Krystyna Wójcik. Na zakończenie wójt Gminy  Zbigniew Pyczko  podziękował wszystkim za uczestnictwo w przeglądzie, wręczył dyplomy oraz  upominki.
Impreza przebiegła w miłej i nastrojowej atmosferze. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wykonawcom  oraz wspanialej publiczności. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się  ponownie, by kontynuować piękną, polską tradycję wspólnego kolędowania.

FOTORELACJA

10.012017

Ferie wcale nie muszą być nudne, sprawdzie ofertę zajęć jaką dla was przygotowaliśmy :)

Harmonogram ferii w placówkach GOKSiR

GOKSiR/Biblioteka czynne w godz. 10.00 – 18.00

Data

Godzina

Rodzaj zajęć

16 styczeń

(poniedziałek)

10.00 – 12.00

Fantastyczny poniedziałek ( wyruszamy na krańce ziemi, poznajemy, tworzymy i dobrze się bawimy).

17 styczeń

(wtorek)

10.00 – 12.00

Energiczny wtorek (odnajdujemy tajemnicze pudełko pełne zabaw, rozwijamy własną ekspresję ruchową oraz wyobraźnię)

 

18 styczeń

(środa)

12.00 – 13.00

Rewelacyjna środa (wkraczamy do świata baśni razem z aktorami ze Studia teatralnego KRAK-ART  z Krakowa, którzy zaprezentują sztukę  pt „ Dzika kaczka”   na sali widowiskowej GOKSiR

nie obowiązują zapisy, wstęp wolny

19 styczeń

(czwartek)

10.00 – 12.00

Interesujący czwartek ( wyruszamy na poszukiwanie magicznego eliksiru ukrytego przez Królową Śniegu, wkraczamy do świata wróżek, czarownic, smoków i innych baśniowych stworzeń)

20 styczeń

(piątek)

10.00 – 12.00

Emocjonujący piątek ( odkrywamy w sobie naukowca i robimy własne doświadczenia, poza tym bawimy się w konstruktorów, projektujemy oraz tworzymy własne śnieżne pojazdy)

Zajęcia odbywają się w ramach Klubu Malucha i są skierowane do dzieci w wieku 3 – 9 lat

Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami zmuszeni zostaliśmy wprowadzić zapisy. Rodzic może zapisać dziecko na wszystkie zajęcia podczas ferii lub tylko w wybranym dniu pod nr telefonu 84 685 60 67 lub wysłać wiadomość na facebookowy profi biblioteki. Zapisy telefoniczne przyjmujemy do 13.01.2017 r., natomiast na facebooku do 15.01.2017 r. Zapraszamy!

Ponadto przez cały okres ferii bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, tabletów, piłkarzyków i gier planszowych.

 

 

Świetlica Iskierka w Biszczy czynne w godzinach

12.00 – 19.00

 

Data

 

Godzina

 

 

Rodzaj zajęć

16 styczeń

(poniedziałek)

13.00

Turniej tenisa stołowego, kategoria open

17 styczeń

(wtorek)

13.00

Mistrz klawiatury

18 styczeń

(środa)

14.00

Turniej w bilard

19 styczeń

(czwartek)

13.00

Konkurs na najładniejszego bałwana i bitwa na śnieżki

20 styczeń

(piątek)

13.00 – 15.00

Gry i zabawy świetlicowe

27 styczeń

( piątek)

15.00

Turniej w piłkarzyki

Ponadto bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, piłkarzyków, stołu do ping- ponga oraz bilardu

 

Biblioteka/Świetlica Molik czynne od 11.00 – 16.00 we wtorek, czwartek i piątek w pierwszym tygodniu ferii

W drugim tygodniu ferii nieczynne

 

Data

 

Godzina

 

Rodzaj zajęć

 

19 styczeń

Godz. 11.00

Turniej Tenisa stołowego

Kategoria open

Ponadto bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, gier planszowych i stołu do ping- ponga

 

 

 

 

09.012017
Znamy już wyniki gry Klątwa czarownicy

Miesiąc temu zaprosiliśmy mieszkańców gminy Biszcza do wzięcia udziału w grze klątwa czarownicy na platformie internetowej mambogram.pl.  Gra wymyślona w całości przez naszą bibliotekę zakładała różne formy aktywności związane z promocją książki i czytelnictwa. Okazała się także świetną zabawą dla jej uczestników, którzy dzielili się zdjęciami swoich ulubionych miejsc w Gminie Biszcza, ulubionymi cytatami i fragmentami z książek, tworzyli hasła i plakaty promujące bibliotekę i czytanie oraz różnymi zdjęciami z książką w roli głównej. Zachęcali także innych do tego, aby stali się czytelnikami naszej biblioteki. Poza tym aktywnie komentowali zdjęcia umieszczane przez innych graczy, a nawet życzyli sobie zdrowych i wesołych świąt:) Bardzo żałujemy, że nie możemy nagrodzić wszystkich, tym bardziej, że wielu graczy dostarczyło nam wielu ciekawych materiałów udowadniających, że gmina Biszcza to piękne miejsce, a wśród jej mieszkańców jest wiele osób, które uwielbiają czytać książki. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że czarownica została pokonana.

 A teraz czas na podsumowanie gry i wyniki.

Wyzwanie podjęło 62 graczy, którzy przez miesiąc rywalizowali o główną nagrodę jaką był czytnik e-booków zakupiony ze środków FRSI w ramach labibowego projektu „ Twoja gra” .  Nasza placówka postanowiła także ufundować nagrody dla dwóch pozostałych graczy, którzy zajęli miejsce na podium, a także spośród pozostałych uczestników wylosować 3 nagrody pocieszenia.

Wyniki :

I miejsce – gracz justynasokal (2416 punktów) Nagroda: czytnik e-booków

II miejsce – gracz olka123 (1728 punktów) Nagroda: zestaw (książka, terminarz, kubek)

III miejsce – gracz agnes86 (1604 punkty) Nagroda: zestaw ( książka, kalendarz, kubek)

Nagrody pocieszenia:

Zestaw: Kalendarz, bałwanek – gracz Aga123, jednocześnie autorka bardzo ciekawych zdjęć dotyczących miejsc w gminie Biszcza w misji magiczne miejsce.

Zestaw: Kalendarz, aniołek – gracz – AleksandraHarasiuk, jednocześnie autorka najładniejszego zdjęcia w misji święta oraz ciekawych plakatów w misji zadanie wyzwanie: plakat reklamujący czytanie

Bałwanek – gracz kamilaczarownica321

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy po odbiór nagród

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2017 Net Partners