» O nas » Aktualności » 2021

Aktualności

03.12.2021
II edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że Kancelaria Prezydenta RP już po raz drugi jest organizatorem II edycji Konkursu dla Kół Gospodyń wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Tematem przewodnim tej edycji będą "Ostatki w polskiej tradycji". Etap wojewódzki odbędzie się w formule on-line z terminem  naboru od 20.11.2021 r. do 28.02.2022. Etap ogólnopolski planowany jest w formie stacjonarnej.

Wszelkie szczególowe informacje dotyczące Konkursu dostepne są na oficjalnej stronie Prezydenta RP  - https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-o-nagrode-malzonki-prezydenta-rp/ii-edycja

05.102021
Rajd rowerowy "Lubelskie Rowerowe z KSOW-em"

   Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie rowerowym „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie. Celem wydarzenia jest: promocja działań Krajowej Sieci  Obszarów Wiejskich, aktywizacja mieszkańców wsi, promowanie i upowszechnianie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców lubelskich terenów wiejskich, poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych ziemi lubelskiej oraz informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym. Szcegóły  w regulaminie.

Załączniki do pobrania:

REGULAMIN RAJDU ROWEROWEGO.20.pdf

Karta Zgłoszeniowa Rajd Rowerowy.pdf 

INFORMACJA OGÓLNA.docx

 

 

07.092021
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo

28 sierpnia nad Zalewem Biszcza - Żary odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zespołów Kajak Polo w strefie C obejmującej województwa:

lubelskie, łódzkie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, a także popularyzacja

kajakarstwa wśród dzieci i młodzieży. Organizatorami byli:  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,

Polski Związek Kajakowy, Lubelska Unia Sportu, natomiast realizacją zajęły się takie organizacje jak

 Lubelsko-Podkarpacki Związek Kajakowy w Lublinie oraz klub UKS Tanew Księżpol. Zawody były

współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Kajak polo jest to gra zespołowa na kajakach. Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach,

starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości 2 metrów

nad wodą. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W kajak polo

nie ma stałego bramkarza. Jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki.

Zawody były rozgrywane w kategorii chłopców i dziewcząt. Startowało dziesięć drużyn. W kategorii chłopców

1 miejsce zajęli zawodnicy z UKS SET Kaniów, 2 miejsce przypadło drużynie Wodnego Ochotniczego Pogotowia

Ratunkowego w  Skierniewicach, natomiast 3 miejsce zajęli kajakarze z UKS KANU z Katowic. 

W kategorii dziewcząt  1 miejsce wywalczyły zawodniczki z UKS KANU Katowice A,  2 miejsce zajął

klub UKS Set Kaniów, natomiast na 3 miejscu uplasowały się kajakarki z klubu UKS KANU Katowice B.

Zawodnicy odebrali medale i dyplomy ufundowane przez Lubelską Unię Sportu oraz puchary dla najlepszego

zawodnika i najlepszej zawodniczki.

Organizatorzy dziękują panu dyrektorowi GOKSiR w Biszczy Piotrowi Cichórzowi za udostępnienie obiektu,

utworzenie boisk do rozgrywek oraz wszelką pomoc przy realizacji mistrzostw.

Jednocześnie zachęcamy dzieci i młodzież z gminy Biszcza do trenowania kajakarstwa. Treningi odbywają się

w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00. Kontakt z trenerem można uzyskać za pośrednictwem GOKSiR

w Biszczy pod numerem telefonu 84 685 60 67.

07.092021
SZLAKIEM BOJOWYM UŁANÓW ZE ŚLĄSKA

W sierpniu bieżącego roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć nad naszym zalewem uczestników IV Rajdu Konnego Szlakiem Bojowym 3 Pułku Ułanów Śląskich. Rajd ma na celu upamiętnienie trasy, którą w 1939 roku pokonali ułani ze Śląska wyruszając z Tarnowskich Gór i docierając do Tomaszowa Lubelskiego. Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich odwiedził między innymi kościół p. w. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona ofiarom bitwy stoczonej w Tarnogrodzie w nocy z 15 na 16 września 1939,a także pobliski cmentarz składając hołd poległym bohaterom. Nad Zalewem Biszcza - Żary ułani rozbili obozowisko, a wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w pokazach kawaleryjskich, takich jak musztra konna, władanie lancą czy szablą. 

07.092021
Narodowe czytanie, 2021

 

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej była lekturą 10 edycji Narodowego Czytania, wydarzenia zainicjowanego przez przez Parę Prezydencką w 2012 roku i cieszącego się wciąż dużym zainteresowaniem czytelników w całej Polsce. W tym roku również  dołączyliśmy do tej pięknej inicjatywy. Do współpracy zaprosiliśmy Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece. Młodzież wzięła udział w sesji fotograficznej, przedstawiając scenki sytuacyjne z najbardziej wymownymi cytatami z lektury, które zostały zaprezentowane społeczności lokalnej na stronie biblioteki -  na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/bibliotekapublicznabiszcza/photos/pcb.1516540218695531/1516537828695770/ Oprócz tego, w przepięknych strojach z epoki i  cytatami z „Moralności pani Dulskiej”, w piątkowe popołudnie, zachęcali mieszkańców do obejrzenia czytanych przez nich fragmentów utworu, które tuż po godz. 11.00 zostały opublikowane na kanale YouTube biblioteki. Mogą Państwo go także obejrzeć poniżej. Serdecznie zapraszamy

 

06.092021
Wakacyjna Eko przygoda w bibliotece

Na początku sierpnia, podczas czterodniowych spotkań,  gościliśmy w bibliotece fantastyczną grupę młodych ludzi, którzy zgłębiali wiedzę na temat proekologicznych zachowań.  Podczas zajęć zastanawialiśmy się czym jest ekologia, ekosystemy, jak możemy na co dzień dbać o środowisko, co powiedziałyby nam drzewa, gdyby umiały mówić i jak stworzyć swój własny zielnik. Pomagały nam w tym książki z biblioteki oraz ekologiczne aplikacje na telefon . Dziękujemy, że byliście z nami.

W zajęciach wspierała nas: Martyna Łuszczek, wieloletnia członkini Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy naszej bibliotece. To naukowic z duszą społecznika. Ma siedemnaście lat i jest uczennicą III klasy w Jarosławskim liceum. Powszechnie zajmuje się naukami ścisłymi, pisze prace, wykonuje liczne projekty naukowe i bierze udział w konkursach. Oprócz tego pasjonuje się inżynierią środowiskową, w kierunku czego współtworzyła pierwsze takie komercyjne urządzenie do oczyszczania wód z mikroplastiku. Aktualnie bierze udział w globalnych starciach konkursowych z przedsiębiorczości, a znaczną część swojego czasu poświęca na działania społeczne, chociażby będąc koordynatorką Klubu Młodych dla Polski w województwie lubelskim.

06.092021
Konferencja pszczelarska nad zalewem Biszcza - Żary

W niedzielne przedpołudnie, 29 sierpnia, nad zalewem Biszcza - Żary zorganizowana została konferencja pszczelarska, która wpisała się już w tradycję naszej gminy. Pszczelarze spotykają się co roku, aby porozmawiać na temat aktualnej  kondycji pszczół oraz problemach dotyczących ich hodowli. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 30 pasieczników z gminy Biszcza i sąsiednich gmin. Otwarcia konferencji dokonał prezes Koła Pszczelarskiego w Biszczy  Stanisław Ciosmak.  Po powitaniu przybyłych gości nastąpiło wręczenie odznaczeń za zasługi dla pszczelarstwa. Na konferencję zaproszono dwóch prelegentów. Wykład wygłosił Piotr Dziechciarz, który omówił żywienie i hodowlę pszczół. Drugi z wykładowców, Wiesław Londzin, podzielił się wiedzą na temat chorób pszczół oraz nowoczesnymi metodami leczenia.Po zakończeniu wykładów, każdy  mógł uzyskać szczegółowe, indywidualne porady. Podczas trwania konferencji wszyscy jej uczestnicy mogli poczęstować się miodem pszczelim oraz pierogiem.

06.092021
Dożynki Powiatowe 2021

Dożynki to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. To też święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków.

 W tym roku Gmina Biszcza, po raz kolejny miała niewątpliwy zaszczyt, ale również ogromną przyjemność być współorganizatorem „Powiatowego Święta Plonów”. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym podjęliśmy się organizacji tego przedsięwzięcia, w czasie którego chcieliśmy podziękować rolnikom za ich ciężką pracę. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, nie zabrakło osób, które chciały świętować ten wyjątkowy dzień razem z nami.

Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem, który  prowadziła  Gminna Orkiestra Dęta oraz gospodarze tegorocznych dożynek  Starosta Biłgorajski  Andrzej Szarlip i  wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko  wraz ze starostami Anną Hałaś i Tadeuszem Mazurkiem. W korowodzie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin z terenu powiatu, którzy nieśli dary i wieńce dożynkowe.  Witali ich gospodarze, zaproszeni goście oraz zgromadzona publiczność. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, którzy podziękowali starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce i dary, a rolnikom za ich całoroczny trud i pracę. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierowali także zaproszeni goście: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,  posłanka Beata Strzałka, europosłowie Beata Mazurek, Krzysztof Hetman, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezes ARiMR Halina Szymańska oraz prezes Fundacji Otwórzmy swoje Serca w Zamościu Irena Jaskulska. Mszę Świętą dziękczynną sprawował proboszcz Parafii Serca Pana Jezusa ks. Stanisław Bełz .

Część artystyczną dożynek rozpoczął koncert Gminnej Orkiestry Dętej. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły :  „Rutyna„ z Biszczy I, „ Krzewina” z Bukowiny, młodzieżowy zespół wokalny Colours of Rainbows,  „Jubilatki” z Biszczy II, „Wólczanki” z Wólki Biskiej, kapela „ Bidaczuchy” oraz zespół Fire LBL. Niewatpiwie dużą atrakcją dla publicznosci był pokaz mody przygotowany przez uczniów ZSZiO w Biłgoraju. Gwiazdą wieczory był zespół „Rokiczanka”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Exiter.

Podczas dożynek został także rozstrzygnięty konkurs „ Klient roku 2021” zorganizowany przez państwa Marzenę i Artura Mirków, właścicieli sklepu  ze środkami ochrony roślin Eko- Jul – Ja z Bukowiny oraz konkurs na tradycyjną potrawę regionalną.

Dodatkową atrakcją były liczne stoiska promujące gminy powiatu, gdzie uczestnicy mogli skosztować regionalnych przysmaków,  kuchni polowej oraz zabawy i konkursy dla dzieci.

Należy zaznaczyć, że nad organizacją całego przedsięwzięcia pracował cały sztab ludzi, którzy nie szczędzili swojego czasu, zapału i pomysłów oraz pracowali ciężko, aby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Za to należą się im gorące podziękowania. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli organizację dożynek zarówno finansowo, jak i rzeczowo, a także osobom, które przygotowały stoiska regionalne.

FOTORELACJA

10.082021

27.072021
Turniej Piłki Plażowej

25 lipca nad zalewem Biszcza - Żary odbył się Turniej Piłki Plażowej. W rywalizacji wzięło udział 5 dwuosobowych drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Słoneczna pogoda tym razem nie była sprzymierzeńcem zawodników. W morderczym, 30 stopniowym upale, zawodnicy musieli wykazać się doskonałą kondycją i nie lada umiejętnościami.

Sędzią zawodów był pan Paweł Bucior.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce - drużyna Sun City w składzie:Cios Grzegorz i Grabowski Mateusz

II miejsce - drużyna Klima Tech Servis w składzie: Chudy Olgierd i Chudy Sylwiusz

III miejsce - drużyna Młode Wilki w składzie: Szymaniśki Michał i Starzak Przemek

IV miejsce - Drużyna A w składzie: Garncarz łukasz i Hubka Mateusz

V miejsce - drużyna Bugs Skład w składzie:Król Patryk i łukasz Baryła

Na zawodników czekały puchary i nagrody rzeczowe.

Serdecznie Gratulujemy !

FOTORELACJA

 

16.072021
Turniej Piłki Plażowej

Zapraszamy na turniej piłki plażowej już w najbliższą niedzielę nad Zalewem Biszcza-Żary

Załączniki do pobrania:

Regulamin rozgrywek.docx

PIsemna_zgoda_rodzicow_ogolna.doc

WAKACYJNY.docx

15.072021
Podsumowanie Letnich Warsztatów Wokalno - Muzycznych

W piątkowy wieczór 02 lipca  nad naszym zalewem odbył się niezwykły koncert posumowujący Letnie Warsztaty Wokalno - Muzyczne z Konradem Mastyło. 

15.072021
Sieć na kulturę

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy bierze udział w projekcie " Sieć na kulturę w podregionie chełmsko-zamojskim"  Celem projektu jest:   - podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,   

· rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,   

· wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.   Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie  w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia z tematu Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych. Zajęcia odbędą się w trybie zdalnym (online) w aplikacji Teams.  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej").   PROJEKTOWANIE GRAFICZNE Z WYKORZYSTANIEM APLIKACJI CYFROWYCH jest jednym ze szkoleń   w ramach projektów „Sieć na kulturę”.    

☑️ Kto może wziąć udział w szkoleniu?  Dzieci i młodzież od 10  - 18 lat (do ukończenia 18 r.ż.) 

☑️Czego dowie się Twoje dziecko? Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons.    

ℹ️ Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl/     #siecnakulture #siećnakulturę #polskacyfrowa #fwzr   

Zainteresowanych zapraszamy do wypełniania oświadczeń dostępnych poniżej i dostarczenia do budynku GOKSiR lub wysłania skanu dokumentów na adres: iskierka1224@wp.pl do dnia 19.07.2021. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji: 790 209 753

Załączniki do pobrania:

Deklaracja_poniżej 13 r.ż..pdf

Deklaracja_powyżej 13 r.ż..pdf

Oświadczenie_poniżej 13 r.ż..pdf

Oświadczenie_powyżej 13 r.ż..pdf

15.072021
LETNIE WARSZTATY PLASTYCZNE

W drugim tygodniu wakacji zaproponowaliśmy naszej niezwykle uzdolnionej młodzieży 

warsztaty plastyczne, króre poprowadziły dla nas dwie przemiłe panie z Gminnego 

Ośrodka Kultury w Goraju - pani Barbara Garbacz oraz pani dyrektor GOK-u Marta 

Miszczak - Najda.

Jako forma aktywności wakacyjnej zajęcia odbywały się nad Zalewem Biszcza - Żary.

Uczestnicy mieli okazję poznać w praktyce kilka technik plastycznych, między innymi 

malowanie farbami akrylowymi na płótnie, rysunek dowolną techniką na papierze

brązowym. Ciekawą propozycją naszych instruktorek było malowanie na folii rozciągniętej 

pomiedzy drzewami, czego efektem było zbiorcze dzieło wszystkich młodych artystów. 

Wystawę prac można obejrzeć w budynku GOKSiR w Biszczy 50 do końca sierpnia.

:)

02.062021
Konkurs dla dzieci "Ryba na talerzu"

Zachęcamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Województwo

Lubelskie na opis własnych produktów, potraw i dań kulinarnych przygotowanych z wykorzystaniem ryb

słodkowodnych. Praca konkursowa powinna być w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub opisu wraz

z dokumentacją fotograficzną oraz zawierać:       

- opis tradycji kulinarnych dotyczących danego produktu/potrawy/przetworu i ich związek z wykorzystaniem ryb słodkowodnych,         

 -  listę składników,

 -  sposób przygotowania.          

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać w terminie do 18 czerwca 2021 r. za pośrednictwe

poczty elektronicznej na adres e-mailowy: konkursy@lubelskie.pl podając w tytule wiadomości

hasło: Konkurs „Ryba na talerzu” lub pocztą tradycyjną na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju

Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Grottgera 4,

20-029 Lublin, z dopiskiem: Konkurs „Ryba na talerzu”.

 

Załączniki do pobrania:

Regulamin Konkursu Ryba na talerzu.pdf

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Ryba na talerzu.docx

Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu Ryba  na talerzu .pdf

26.052021
PODWÓRKO NIVEA 2021

Zachęcamy do oddawania głosów na nasza lokalizację w konkursie " PODWÓRKO NIVEA 2021"

Razem możemy zbudować wspaniały plac zabaw dla naszych dzieci.

Wystarczy wejść na stronę https://podworko.nivea.pl/2021/lokalizacja/222-biszcza , zalogować się i  głosować.

Codziennie można oddać 1 głos na wybraną lokalizację.

24.052021
LETNIE WARSZATY PLASTYCZNE

Zapraszamy na Letnie Warsztaty Plastyczne pod okiem niezwykle utalentowanych i doświadczonych 

w wielu formach sztuk plastycznych pani Marty Miszczak - Najda oraz Barbary Garbacz.

Załącznik do pobrania:

REGULAMIN LETNICH WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH.docx

29.042021
KONKURS RODZINNY

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie skierowanym do rodzin. Stwórzcie zespół, duet,

nagrajcie krótki film artystyczny i prześlijcie do nas na adres: e.jagusztyn@goksirbiszcza.pl do 31.05.2021. 

Szczegóły w Regulaminie. 

 

Załączniki do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU FAMILIJNY-SHOW.pdf

KARTA ZGŁOSZNIA FAMILIJNY SHOW.docx

19.042021
Gmina Przyjazna Rowerzystom 2021

 Zachęcamy do zgłaszania naszej Gminy w X Ogólnopolskim Konkursie  "GMINA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM W OCENIE TURYSTÓW KOLARZY" którego celem jest promowanie  i wspieranie turystyki rowerowej. Zgłoszenia gmin do konkursu dokonują turyści kolarze poprzez kartę zgłoszenia, która dostępna jest na stronie :http://www.narowerze.pttk.pl/node/256, oraz w załączeniu. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 30 kwietnia 2021 roku w formie elektronicznej na adres: poczta@narowerze.pttk.pl

 

Pliki do pobrania:

GPR REGULAMIN_2021.pdf

GPR_karta_zgloszenia_2021.pdf

29.032021
Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przy współpracy Starostw Powiatowych oraz Domów Kultury

organizuje kolejny Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych.

 

Załączniki do pobrania:

REGULAMIN_ELIMINACJE.pdf

Karta_zgłoszenia.odt

09.032021
Wojewódzkie konkursy wielkanocne

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłasza szereg konkursów związanych

ze Świętami Wielkanocnymi. Są to konkursy przeznaczone dla osób pełnoletnich. 

Własnoręcznie wykonane prace należy przesłać na adres Urzędu Marszałkowskiego

lub dostarczyć osobiście do 17.03.2021 r. 

08.032021
Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Kancelarię Prezydenta PR dla

Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy.

 

Załączniki do pobrania:

Regulamin Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta  RP.pdf

Karta Zgłoszeniowa.pdf

08.032021
8 Marca - Dzień Kobiet

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy z okazji Dnia Kobiet składa najserdeczniejsze życzenia.

25.022021
Konkurs "Kulinarne skarby Wielkanocy"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Kulinarne skarby Wielkanocy",

organizowanym przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów

Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Szczegóły w regulaminie.

 

Załączniki do pobrania:

Kulinarne-skarby-Wielkanocy.docx

Regulamin-Konkursu-Kulinarne-skarby-Wielkanocy .pdf

Załącznik-nr-1-do-Regulaminu-Konkursu-Kulinarne-Skarby-Wielkanocy.docx

Załącznik-nr-2-do-Regulaminu-Konkursu-Kulinarne-Skarby-Wielkanocy.pdf

 

17.022021
II Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Szanowni Państwo!

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Organizatorem konkursu jest p. Beata Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.  Konkurs rozpoczyna się w dniu 15 lutego 2021 roku i trwa do 28 marca 2021 roku. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie przez właściwe starostwa powiatowe (z terenu województwa lubelskiego) prac konkursowych do dnia 9 marca 2021 r. wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi, pocztą lub osobiście do siedziby WOK. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się 28 marca 2021 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

 

Pliki do pobrania:

Zaproszenie do udziału w konkursie Palmy Wielkanocnej 2021. pdf

Regulamin i karta konkurs na palmę i pisankę 2021 .pdf

17.022021
Konkurs na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną

Zapraszamy do udziału w Konkursie na Najłądniejszą Pisankę Wielkanocną. Konkurs skierowany

jest do dzieci i młodzieży z gminy Biszcza. Szczegóły w regulaminie. 

Pliki do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA .jpg

REGULAMIN KONKURSU .jpg

22.012021
Trasa rowerowa

Jesteśmy w trakcie opracowywania projektu trasy rowerowej  przebiegającej  obok  Pomnika  Lotników.

Trasa rozpoczyna się nad Zalewem Biszcza - Żary prowadząc  głównie  ścieszkami leśnymi. Następnie

biegnie w kierunku Księżpol częściowo drogami asfaltowymi. Dalej  prowadzi do Wólki Biskiej i kończy

swój bieg nad zalewem. Długość trasy 29 km. Obecnie trwają procedury administracyjne, otwarcie trasy

nastąpi w sezonie wiosenno - letnim.

 

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2021 Net Partners