Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2018

Aktualności

14.05.2018
V Biegi Majowe

W niedzielę 13 maja 2018 roku nad zalewem Biszcza Żary odbyły się  V Biegi Majowe. Co roku cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tegorocznej edycji  wzięły udział 72 osoby, które rywalizowały w VII kategoriach wiekowych. Biegi odbywały się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz  nagrody rzeczowe,  natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe medale.   Po zakończeniu biegów wśród  uczestników została  przeprowadzona loteria. Do wygrania były atrakcyjne nagrody:  smartwatch, akcesoria plażowe i sportowe oraz trzy  bilety upoważniające do darmowego wjazdun na  parking nad zalewem w sezonie letnim 2018.

Dziękujemy sponsorom V Biegów Majowych: Park Wodny Watershow – Łukasz Gielmuda,  Bank Spółdzielczy w Biszczy oraz Wójt Gminy Biszcza – Zbigniew Pyczko.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom zawodów, opiekunom, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Panu Krzysztofowi Blicharzowi Prezesowi Szkolnego Związku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim za prowadzenie imprezy.

FOTORELACJA

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów

Kategoria I – dystans 60 m

1 miejsce -  Maciocha Ania

2 miejsce – Dominika Bernaś

3 miejsce – Jakub Kowal

Kategoria II – dystans 200 m

1 miejsce -  Rafał Lewkowicz

2 miejsce – Partyka Oliwia

3 miejsce – Filip Matys

Kategoria III – dystans 400 m

Dziewczęta

1 miejsce  Anna Kusz

2 miejsce  Natalia Przytuła

3 miejsce Natalia Szabat

Chłopcy

1 miejsce Adrian łuszczek

2 miejsce Marcin przybysz

3 miejsce Mateusz Cielepak

Kategoria IV – dystans 600 m

Dziewczęta

1 miejsce  Marlena Tyszko

2 miejsce  Aleksandra Ciosmak

3 miejsce  Karolina Rzeźnik

Chłopcy

1 miejsce – Kacper Flis

2 miejsce – Szymon Blicharz

3 miejsce – Marcin Kusz

Kategoria V – dystans  800 m

1 miejsce – Przemysław Jachosz

2 miejsce  - Damian Bernaś

3 miejsce – Łukasz Rzeźnik

Kategoria  Bieg Główny – dystans 6 km

1 miejsce – Dawid Bernaś

2 miejsce – Zygmunt Kurczak

3 miejsce – Konrad Karpik

06.052018
Majowy rajd rowerowy

Niedzielne popołudnie wspólnie z młodzieżą i dziećmi z zespołów wokalnych i grup tanecznych działających przy GOKSiR spędziliśmy aktywnie na rowerach. Trasa rajdu biegła przez Biszczę – Gózd Lipiński – Wólkę Biską i zakończyła się nad Zalewem Biszcza Żary, gdzie na uczestników czekało ognisko i kiełbaski. Tam dołączyły do nas również młodsze dzieci wraz z rodzicami. Pogoda i humory dopisały. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację rajdu. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej

FOTORELACJA

04.052018
227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Mieszkańcy gminy Biszcza, kombatanci,  samorządowcy, dzieci i młodzież oraz przedstawiciele instytucji upamiętnili  227  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Majowej .

 Obchody  rozpoczęła  Mszą Święta w intencji Ojczyzny.  Po  Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Stanisława Bełza i Ks. Zbigniewa Gacę uroczysty pochód prowadzony przez  Gminną Orkiestrę Dętą  przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy.  Po odegraniu hymnu państwowego,  przy dźwiękach werbli wieńce, wiązanki  i kwiaty  złożyły delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, Kół Gospodyń Wiejskich z Gozdu Lipińskiego, Biszczy II, Wólki Biskiej,  przedstawicieli partii politycznych oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

  Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej w  Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy, gdzie zebrani mogli wsłuchać się w dźwięki pieśni patriotycznych wykonywanych  przez Gminną Orkiestrę Dętą ,,Złota Nuta”, zespoły śpiewacze:, „Krzewina” z Bukowiny, „Jubilatki” z Biszczy II , „ Rutyna” z Biszczy , Szwadron  im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, wystąpiły zespoły działające przy GOKSiR :  młodzieżowy zespół wokalny ,, Colours of the Rainbow”, dziecięcy zespół wokalny  i młodzieżowy zespół taneczny.      

 Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za  liczny udział w uroczystości.

FOTORELACJA
 

30.032018
19.032018
Turniej siatkowy o Puchar Wójta Gminy Biszcza 2018

19 marca po raz kolejny odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, gdzie aż 13 drużyn walczyło o podium i główne trofeum – Puchar Wójta Gminy Biszcza. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Rozgrywki odbywały się w grupach A i B, na dwóch salach gimnastycznych:  w Biszczy i Bukowinie. Spośród nich cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w rozgrywkach finałowych. Po zaciętych i emocjonujących meczach na podium stanęły:

Kategoria Mężczyźni:

1) miejsce Gryf Tarnogród

2) miejsce  UKS Lipiny

3) miejsce  Biłgoraj Team

Kategoria Kobiety:

1 miejsce – Biłgoraj City

2 miejsce – Cydrynki Tarnogród

3 miejsce Biało –Czarne Biszcza

Ponadto do turnieju przystąpiły: Drużyna Tytan z Jasiennika Starego, Bezludna wyspa Wola Kulońska, Papa na lepiku Biszcza, OSP Biszcza I, Kotwica Krzeszów, Gimnazjum Tarnogród, Biszcza Team. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki, zdobywcy I miejsca puchary.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji  turnieju,  a w szczególności Dyrekcji SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy za udostępnienie sali sportowej oraz Panom Wojciechowi Rzeźnik i Krzysztofowi Blicharzowi za sędziowanie. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji a kibicom za wspieranie swoich drużyn.

FOTORELACJA

08.032018

28.022018
100 lat Niepodległej – lekcja muzealna i odwiedziny w bibliotece

28 lutego gościliśmy uczniów klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego wraz z nauczycielkami panią Danielą Jandułą i Martą Szyszką. Młodzież odwiedziła Muzeum Militariów z okresu II wojny Światowej oraz bibliotekę. Uczniowie zapoznali się z historią powstania muzeum i zgromadzonymi tam eksponatami oraz działaniami zbrojnymi na terenach Biłgorajszczyzny. Odwiedzili także bibliotekę, gdzie zapoznali się z jej  zbiorami i usługami. Mieli także możliwość obejrzenia najstarszych książek oraz eksponatów z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, które są dostępne w wersji papierowej i cyfrowej. Dziękujemy za waszą obecność i zapraszamy do częstszych odwiedzin.

FOTORELACJA

27.022018
Gminny Dzień Kobiet

Kwiaty, życzenia oraz wspólna biesiada – tak przebiegał tegoroczny Dzień Kobiet w  gminie Biszcza. Niedzielna uroczystość w sali widowiskowej GOKSiR zgromadziła liczne grono aktywnych kobiet działających w stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich i innych instytucjach.  W tym roku Wójt Gminy Biszcza oraz  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji zaprosili panie na koncert Śląskiej Kabaretowej Grupy Biesiadnej FEST. Uroczystość rozpoczęła się od ciepłych słów i życzeń dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej, złożonych w formie wierszy przez Wójta Gminy Zbigniewa Pyczko i dyrektora GOKSiR  Piotra Cichórza. Panowie obdarowali panie również symbolicznymi kwiatami,  dziękując im za zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne naszej gminy. Następnie scena należała do grupy Fest, która zaproszone na imprezę Panie bawiła śląskim humorem i śląskimi szlagierami. Artyści do koncertu w Biszczy podeszli z pełnym zaangażowaniem. Rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy, dobra muzyka oraz profesjonalizm wykonawców sprawiły niezapomnianą zabawę. Kobiety bawiły się doskonale, nagradzając artystów gromkimi brawami. Na zakończenie panie zostały zaproszone na kawę i ciasto. Dziękujemy  za tak liczną frekwencję i mamy nadzieję, że miło panie spędziły ten czas.

FOTORELACJA

24.022018
Turniej Halowej Piłki Nożnej 2018

24 lutego 2018 r. odbył się  VI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOKSiR. Na początku wszystkich sportowców  oraz kibiców powitał Dyrektor GOKSiR Pan  Piotr Cichórz, życząc udanej rywalizacji w grze.

 A do rywalizacji o puchar przystąpiło 7 drużyn: Relaks Księżpol, OSP Gózd Lipiński Albatros I Biszcza, Albatros II Biszcza ,  FC PoNalewce Bukowina, Dream Team Szyszków oraz Galaktikos Biszcza.

Zdobywcą pucharu została drużyna ,,Galaktikos” z Biszczy,

II miejsce ,,Dream Team” z Szyszkowa ,

III miejsce  Albatros II z Biszczy

IV  miejsce Albatros I Biszcza

V miejsce FC PoNalewce

VI miejsce  OSP Gózd Lipiński

VII  miejsce Relaks Księżpol

Każda drużyna została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz piłką.

Atmosfera Turnieju,  sportowe zachowanie zawodników sprawiło, że wszyscy uczestnicy wrócili do swoich domów z pozytywnym nastawieniem do dalszych treningów.

Wielkie podziękowania dla Pana Tomasza Borka , który sędziował wszystkie mecze,  a także dla Pani Elżbiety Blicharz  Dyrektor SZS im . Dzieci Zamojszczyzny za udostepnienie sali gimnastycznej.

ZDJĘCIA

16.022018
Ferie w GOKSiR

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji GOKSiR zorganizował szereg różnorodnych zajęć  dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W budynku głównym GOKSIR-u gościliśmy dzieci w wieku 6 - 12 lat. Jak co roku zadbaliśmy o to by było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, edukacyjnych aplikacji na tablety i twórczej zabawy. W poniedziałek wyruszyliśmy do Chin, sprawdzaliśmy na jakim kontynencie leży ten fascynujący, orientalny kraj, poznawaliśmy zabytki i tradycyjne chińskie potrawy, ćwiczyliśmy jedzenie ryżu pałeczkami, odtańczyliśmy tradycyjny taniec smoka i wykonaliśmy chińskie kapelusze. We wtorek wyruszyliśmy w kosmos, poznawaliśmy planety układu słonecznego, sprawdzaliśmy do czego służy teleskop, oraz budowaliśmy rakiety. Podczas środowych zajęć odwiedzili nas wyjątkowi goście. Strażacy z z OSP w Biszczy I zapoznali dzieci ze specyfiką zawodu strażaka oraz udzielili wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udzielania pierwszej pomocy. Zapewniali także, że książki spełniały zawsze ważną rolę w ich życiu i zachęcali do czytania. Z rad i wskazówek strażaków skorzystali również rodzicie. W czwartek ruszyliśmy tropem słynnych detektywów:) Poznawaliśmy sławnych detektywów, dowiadywaliśmy się jak szukać śladów przestępstwa i ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość. W piątek zakończyliśmy ferie eksperymentując.  Zastanawialiśmy się skąd się bierze śnieg, dlaczego zimą posypuje się drogi solą, dlaczego łyżeczka zanurzona w wodzie zmienia kształt, jak działa napęd rakietowy i siła ciążenia. Oprócz tego wykonywaliśmy śnieżne rzeźby, rzucaliśmy śnieżka do celu i wykonaliśmy walentynkowe serduszka. Dziękujemy za waszą obecność i mamy nadzieję, ze dobrze się bawiliście:)

Od 29 stycznia do 3 lutego w Świetlicy Środowiskowej ,,Iskierka”  odbywały  się zajęcia, mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych. W trakcie pierwszego, wspólnego spotkania dziewczynki i chłopcy zajęli  się przemeblowaniem i dekorowaniem świetlicy. Kolorowe , własnoręcznie wykonane ptaszki zawisły na przewodach  internetowych, chłopcy ustawili sprzęty tak , żeby było jak najwięcej miejsca na grę w bilard, piłkarzyki i tenis stołowy. W środę wykonywało prace plastyczne pod hasłem  ,,bezpieczne ferie”, technika prac była dowolna. Młodsze dzieci korzystały z komputerów, gier planszowych a także grali w bilard, piłkarzyki i tenis stołowy. W piątek dzieci najmłodsze  lepiły figurki z masy solnej, były i bałwanki i motylki.  Dzieciom tak się podobało lepienie z masy plastycznej ze przyszły także w sobotę, żeby dokończyć prace a także zrobić nowe . Starsi także się nie nudzili,  zwłaszcza wieczorami, chętnie grali w tenisa stołowego i bilard.

FOTORELACJA

14.022018
Walentynki z biblioteką

14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy dla naszych czytelników walentynkowe prezenty, zapraszamy na romans z książką do biblioteki:)

09.022018

29.012018
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Niedzielne styczniowe popołudnie dnia 28 stycznia 2018 roku dla licznej społeczności  gminy  Biszcza upłynęło w świątecznym nastroju wspólnego kolędowania podczas  Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Wszystkich zgromadzonych  w sali widowiskowej powitał ciepło i serdecznie Dyrektor GOKSiR Pan Piotr Cichórz, przybliżając  pokrótce historię  i cele przeglądu.

Na scenie zaprezentowało się 14 wykonawców :

  Grupa kolędnicza  Rady Rodziców przy SP z Bukowiny

 Grupa przedszkolna ,,Aniołki” z Bukowinie

 Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta”

Zespół kabaretowo-obrzędowy ,,Baby Goździeńskie”

 Zespół śpiewaczy ,,Jubilatki”

 Uczniowie ze SP w Bukowinie-  kl. V,VI,VII

 Zespół wokalny ,,Colours of the Rainbow”z  GOKSiR Biszcza

 Szwadron kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich

 Zespół śpiewaczy ,,Rutyna”

 Zespół śpiewaczy ,,Krzewina”

 Zespół młodzieżowy ,,Tik Tak” z SSP im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego

  Zespól wokalny OBY I KLAPS  z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny

 Śpiewaczka ludowa Pani Krystyna Wójcik z Suszki

Podczas przeglądu  odbyła się także akcja charytatywna na rzecz rodzin poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Syrii.  Została ona zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy, przy współpracy z Wójtem Gminy Biszcza, parafią rzymsko katolicką pw. NSJ w Biszczy , GOKSiR w Biszczy oraz  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Za wsparcie akcji symboliczną złotówką można było  popróbować pysznych ciast, ciasteczek , pierogów gryczanych  przygotowanych przez miejscowe KGW oraz stowarzyszenie.

Uczestnicy przeglądu wykonali piękne staropolskie kolędy oraz pastorałki, które dostarczyły wiele radości a niepowtarzalny nastrój życzliwości udzielał się zarówno organizatorom jak również wszystkim obecnym.  

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc podczas tegorocznej edycji przeglądu a w szczególności  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Biszczy, młodzieży z Koła wolontariatu,  działającego przy  SZS  w Biszczy oraz Kołom Gospodyń Wiejskich i zespołom śpiewaczym.

FOTORELACJA

23.012018
16.012018
Przedstawienie teatralne

Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Lekarz mimo woli” które odbędzie się dnia 21.01.2018 roku o godz. 13.30 w sali widowiskowej GOKSiR Biszcza. Wstęp jest bezpłatny.

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2018 Net Partners