» O nas » Aktualności » 2015 » Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

18.092015
Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

17 września na zaproszenie biblioteki oraz  Dyskusyjnego Klubu Książki w Biszczy przyjechała do nas znana i lubiana autorka książek dla dzieci – Agnieszka Frączek. Autorka, z wykształcenia germanistka i leksykograf, z zamiłowaniem pisze wiersze i opowiadania dla dzieci. W książkach tych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, a także rozprawia się z błędami językowymi. Za swoja twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Autorka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, dzięki czemu prowadziły one z nią spontaniczny dialog. W ciepły sposób, z ogromnym poczuciem humoru, wspólnie z nimi  czytała zabawne wierszyki i tropiła błędy językowe jakie najczęściej zdarza nam się popełniać na co dzień. Odpowiadała także cierpliwie na mnóstwo pytań, które kierowali  do niej najmłodsi czytelnicy. Na zakończenie był czas na autografy i wspólne zdjęcie z pisarką. Wielką niespodziankę autorce sprawili nasi klubowicze, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali zwiastun filmowy, promujący to wydarzenie. Można go obejrzeć  na profilu biblioteki na facebooku. W spotkaniu oprócz klubowiczów uczestniczyli uczniowie klasy III z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, klasa III i IV ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie oraz uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim. Było ono finansowane z ze środków Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.