» O nas » Aktualności » 2016 » Biblioteka inspiruje

09.052016
Biblioteka inspiruje

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna impreza czytelnicza skierowana do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.  Uczniowie klas I –III ze szkół z terenu gminy w liczbie ponad 100 osób, odwiedziło nas, by wspólnie świętować Tydzień Bibliotek. Na początku rozstrzygnęliśmy konkurs na "Najaktywniejszego Czytelnika 2015 roku". Okazało się, że najwięcej książek w zeszłym roku przeczytali uczniowie  z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy. Pierwsze miejsce zajął  Konrad Śliwiński uczeń klasy II, drugie miejsce zajęła Klaudia Słoma z klasy II, laureatką III miejsca została Wiktoria Tokarska z klasy I. Wyróżnienia otrzymali także najaktywniejsi czytelnicy z  Bukowiny i Gozdu Lipińskiego. Okazali sie nimi Patrycja Hałaś z klasy III oraz Jakub Rzechuła z klasy II. Kolejnym punktem programu było czytanie bajek i wierszy najmłodszym. W tym roku dla dzieci czytali:  Zbigniew Pyczko - wójt Gminy Biszcza, Piotr Cichórz - dyrektor GOKSiR w Biszczy, Ks. Stanisław Bełz, Elżbieta Mularczyk - kierownik posterunku policji w Potoku Górnym, Magdalena Kulińska- członek zarządu Stowarzyszenia Przyjacioł Ziemi Biskiej oraz Tomasz Matys - kierownik zakładu Gospodarki Komunalnej. Dzieci uważnie słuchały, tym bardziej, że do każdej bajeczki nasi goście przygotowali dla nich pytania. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkościami, które zostały ufundowane przez sklep Delikatesy Centrum Tadeusza Dajnowskiego oraz sklep Market Eugenii Muchy.  W dalszej części programu, podzieleni na grupy, dzieci odwiedzali poszczególne strefy naszej instytucji, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje: pokaz instrumentów dętych, bajkodzieło, tablety i aplikacje 4D, malowanie buziek, wóz strażacki oraz gry i zabawy. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy była sztuka teatralna pt. " Zaczarowany młynek" w wykonaniu aktorów z teatru Arte z Krakowa.  Każda z grup odwiedziła także pizzerię Capone, by zregenerować siły do dalszej zabawy.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej imprezy: członkom Partnerstwa na rzecz rozwoju kultury w Gminie Biszcza, wolontariuszom oraz sponsorom.