» O nas » Aktualności » 2016 » Jesień i książka

27.102016
Jesień i książka

Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień? Jakie są jej oznaki? Jak tę porę roku wyobrażają sobie dzieci? Dlaczego nie warto się kłócić i żyć w przyjaźni? Na te i wiele innych pytań staraliśmy sobie odpowiedzieć wspólnie z uczniami klasy III A z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, którzy 26 października odwiedzili naszą placówkę. Pomagały nam w tym książki z literatury pięknej i popularnonaukowej, kolorowe liście, kasztany i żołędzie. A wszystko po to, by przekonać naszych małych czytelników, że długie jesienne wieczory warto spędzić przy dobrej literaturze, która uczy, bawi i wychowuje, a przy okazji stwarza pretekst do świetnej zabawy. Dzieci razem z bohaterką książki Agatka na tropach jesieni dzieci zastanawiały się kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień i jakie są jej oznaki.  Nie zabrakło też wspólnego tworzenia. Przygotowane materiały i inspiracje książkowe były pomocne przy tworzeniu portretu Pani jesieni. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, a efekty ich pracy można obejrzeć w naszej fotorelacji ze spotkania oraz na wystawie w Kąciku Malucha. Natomiast mała Lenka i Marysia z książki Lenka i zaczarowane drzewo zabrały ich w podróż po kranie wyobraźni. Dzieci wcielały się w postacie głównych bohaterek, sadziły magiczne drzewo i przekonały się, że nie warto kłócić się z przyjaciółmi i należy sobie wybaczać. Nie zabrakło tez czasu na to aby lepiej poznać bibliotekę i stać się jej czytelnikiem.