Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda

» O nas » Aktualności » 2017

Aktualności

20.12.2017

27.112017
Gra dla lubelskich Dyskusyjnych Klubów Książki

Od 20 września do 20 listopada 13 lubelskich klubów DKK rywalizowało w literackiej grze ZgraneDKK. Jej pomysłodawcą była nasza biblioteka, która do wspólnej zabawy zaprosiła  Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i wszystkie kluby z terenu Lubelszczyzny. Na zaproszenie odpowiedziało 13 klubów: DKK w Jeziorzanach, DKK w Dąbrowicy, DKK w Zezulinie, DKK w Chełmie, DKK w Ludwinie, DKK w Trzydniku, DKK w Biszczy, DKK w Soli, DKK w Białej Podlaskiej, DKK w Kazimierzu, DKK w Hrubieszowie, DKK w Korytkowie Dużym i DKK w Krzesimowie.  Ich członkowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi ich kreatywność, pomysłowość i znajomość literatury. Klubowicze musieli zrobić logo DKK z nietypowych rzeczy, ubrać się w książkę, napisać haiku, recenzję książki, przyłapać kogoś na czytaniu, wybrać swojego ulubionego bohatera literackiego, pokazać swoja miejscowość a także zaprezentować swój klub na fotografii, filmiku i opisie. Gra powstała na portalu mambogram.pl, darmowej platformie, która dostarcza odpowiednich narzędzi do stworzenia tego typu przedsięwzięcia i odbywała się w przestrzeni internetowej. Dzięki temu kluby, które na co dzień dzielą duże odległości i być może nigdy nie będą miały okazji spotkać się, mogły bliżej się poznać i odnaleźć na mapie województwa. Oprócz zdrowej rywalizacji, możliwości lepszego poznania innych klubowiczów i wielu wyzwań literackich, jej uczestnicy walczyli o nagrody. Były nimi 3 kosze ze słodyczami, książki i gadżety literackie ufundowane przez Instytut Książki oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpiło 22 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego  podczas jubileuszowego spotkania dla moderatorów DKK z okazji 10 – lecia istnienia klubów. Zwycięzcą gry okazał się klub DKK w Jeziorzanach, 2 miejsce zajął klub DKK w Dąbrowicy, 3 miejsce klub DKK w Zezulinie. Postanowiliśmy również wyróżnić twórców najlepszego logo DKK, najlepszego filmiku o klubowiczach i najlepszego sleeveface czyli ubierz się w książkę. Otrzymały je kolejno: DKK w Biszczy, DKK w Trzydniku i DKK w Zezulinie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawę. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, gdzie prezentujemy niektóre efekty pracy klubowiczów.

FOTOGALERIA

 

27.112017
Piękno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji

24 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  18 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalna poetka pani Stefania Książek. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczyli nasi goście: Zastępca wójta Gminy Biszcza pani Bernadeta Cichorz oraz przewodnicząca Rady Gminy Biszcza pani Genowefa Górna wspierana przez dyrektora GOKSiR pan Piotra Cichórza. Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego i. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, który zaprezentował dwa utwory muzyczne. W spotkaniu uczestniczyły także polonistki pani Anna Krzeszycha, Urszula Tryka, Kazimiera Gałka, opiekunka zespołu „Oby” pani Alicja Bełz oraz  rodzice. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.

FOTORELACJA

23.112017

13.112017
99 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W sobotę  11 listopada br. odbyły się w naszej gminie, podobnie jak i w całej Polsce, uroczyste obchody 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody tego wyjątkowego dla każdego Polaka święta  rozpoczęły się tradycyjnie pochodem pocztów sztandarowych i delegacji wieńcowych   do kościoła parafialnego pw.  Najświętszego Serca Jezusa, gdzie odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny sprawowana przez księdza proboszcza Stanisława Bełza i księdza wikariusza Zbigniewa Gacę. Pochód   poprowadziła Gminna Orkiestra Dęta wraz ze Szwadronem  Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich i pododdziałem Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po mszy  św. uczestnicy udali się pod Pomnik  Legionistów, by oddać hołd poległym w walce o niepodległość. Przy dźwiękach werbli przedstawiciele władz samorządowych, jednostek OSP, związku kombatantów, ułanów, szkół oraz lokalnych instytucji, partii politycznych i stowarzyszeń złożyli wieńce. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie odbyła się część artystyczna. W tym roku na scenie zaprezentowali się: uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy pod kierunkiem  nauczycieli : Pani Anny Krzeszycha, Pani Urszuli Tryka i  Pani Alicji Bełz. Wystąpiły  zespoły śpiewacze „Jubilatki” z Biszczy II,  oraz „Rutyna” z Biszczy I, zadebiutował  dziecięcy zespół wokalny,  działający przy  GOKSiR  pod kierunkiem Pani Elizy Widz Jagusztyn,  kilka patriotycznych utworów zagrała Gminna Orkiestra Dęta ,, Złota Nuta” pod batutą kapelmistrza Ryszarda Jelenia. Na zakończenie wystąpił Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za tak liczny udział w uroczystościach.

FOTORELACJA

03.112017
Zgraj się z historią " Małej Ojczyzny"

Fragment listu pozostawiony przez powstańca, ukryta tajemnica, zaminowany teren i przejście naszpikowane drutem kolczastym. To tylko nieliczne przeszkody jakie napotkali uczniowie klasy IV SP w Biszczy podczas bibliotecznej gry " Zgraj się z historią Małej Ojczyzny". Oprócz tego musieli wykazać się wiedzą na temat naszego regionu, znajomością literatury regionalnej i zbiorów z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej. Drużyny świetnie poradziły sobie z zadaniem. Gratulujemy!

FOTORELACJA

03.112017
Literacka jesień

Dzieci, książka, trochę wiedzy i dobra zabawa. Takie spotkania lubimy najbardziej. Uczniowie klasy 2 i  3 ze Szkoły Podstawowej w Biszczy odkrywali świat przyrody wraz z książkami popularnonaukowymi i literatury pięknej dla dzieci.  Zaskoczyli nas swoją bogatą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi:) Dziękujemy za spotkanie!

FOTORELACJA

30.102017

06.102017
BiblioLab - Zjazd dla bibliotekarzy z Lubelszczyzny

28 września w Galerii Labirynt w Lublinie odbył się BilioLAB - Zjazd dla Bibliotekarzy z Lubelszczyzny. Wzięło w nim udział ponad 60 pracowników bibliotek z całego województwa, którzy uczestniczyli w warsztatach, stolikach eksperckich i wykładach.

Był to czas dzielenia się wiedzą, wzajemnego inspirowania i integracji środowiska bibliotekarskiego, przed którym stoją coraz większe wyzwania :) Miło nam poinformować, że nasza biblioteka aktywnie brała udział przy jego organizacji.

Organizatorem wydarzenia była Sieć Labib, przy wsparciu Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Współorganizatorami i partnerami byli:

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

MBP Lublin - Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie

 Biblioteka Łaziska

 Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

Patronat medialny objęło: Lustro Biblioteki, Biblioteka w Szkole i TVP 3 Lublin

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom!!!

FOTORELACJA

25.092017

20.092017
Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Ciekawe książki i duża porcja śmiechu jest magicznym lekarstwem na wszystko. Przekonali się o tym członkowie Dyskusyjnego Klubu książki „ Miętuski” oraz czytelnicy klas IV – VI ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy w piątkowy poranek spotkali się w bibliotece z pisarką Agnieszka Tyszką. Pisarka wszystkie niezbędne medykamenty przywiozła ze sobą: książki i pomysły na świetną zabawę. Nie zabrakło poważnych rozmów o czytaniu i literaturze oraz zabawnych, twórczych zmagań w wymyślaniu zakleństw na szkołę, zimę, wygrany mecz i dobry humor. Pani Agnieszka wyjaśniła również młodym czytelnikom wiele nurtujących ich kwestii. Opowiadała o tym jak długo pisze książki, o czasie jaki przeznacza na twórczość, jak przemyca cząstkę swojego życia w losach bohaterów jej książek oraz czy warto czytać książki. Na zakończenie spotkania można było otrzymać autograf pisarki i zakupić jedna z jej książek.

Agnieszka Tyszka jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej cykl „Zosia z ulicy Kociej” zdobywa serca czytelników z całej Polski. Pisze powieści, bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe i scenariusze teatralne. 8 lat temu otrzymała prestiżową Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za "Róże w garażu”.

Spotkanie odbyło się dzięki uczestnictwie biblioteki w ogólnopolskim projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki i było finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach działalności DKK.

FOTORELACJA

20.092017

12.092017
Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej

W sobotę 9 września 2017 r. nad zalewem Biszcza-Żary ,na specjalnie przygotowanym boisku rozegrano już po raz VII Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej. Do rywalizacji o puchar mistrza Polski przystąpiło 5 męskich  drużyn: ,,Szybcy i wściekli” Cieszkowy, OSP Kargów, BKS Roztocze, Torfowy Dr Tusz z Białegostoku oraz BKP Rakovia Gepard z Rakówki. Mecze rozegrano metodą ,,Każdy z każdym”. Po10  rozegranych meczach wyłoniono zwycięzcę. Oto klasyfikacja końcowa:

I miejsce OSP Kargów

II miejsce Torfowy Dr Tusz

III miejsce ,,Szybcy i wściekli” Cieszkowy

IV miejsce  BKS Roztocze

V miejsce BKP Rakovia Gepard .

Statuetka dla najlepszego strzelca powędrowała do Mateusza Rogali  z drużyny ,,Szybcy i wściekli” Cieszkowy , a dla najlepszego bramkarza do Daniela Drozdowskiego z OSP Kargów. Wyłoniono również najlepszą drużynę Fair Play- została nią Rakovia Gepard z Rakówki, a najlepszy zawodnik to Kuba Gielmuda z BKS Roztocze.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary,  a zawodnicy medale ufundowane przez Marcina Błażyńskiego z Rakovii Gepard, któremu organizatorzy serdecznie dziękują.

Dziękujemy również sędziemu Ryszardowi Kostrubcowi.

Dla zawodników organizator przygotował pieczone kiełbaski oraz napoje.

Gratulujemy  zwycięzcom ,dziękujemy wszystkim drużynom  za fajną, błotną zabawę i zapraszamy oczywiście za rok.

FOTORELACJA

12.092017
Rajd samochodów ,,Fiat 126p’’ w obronie pszczół.

Rajd samochodów ,,Fiat 126p’’, w którym jechali miłośnicy pszczół  zawitał  do Biszczy w niedzielę 10 września .Uczestników rajdu powitali: Włodzimierz Cyc właściciel pasieki ,,Barć”, wójt gminy Zbigniew Pyczko oraz przedstawiciel powiatu biłgorajskiego Jarosław Lipiec.

Na pamiątkę tego wydarzenia , jak również w obronie  pszczół zasadzono lipy miododajne  na terenie  firmy ,,Barć” i nad zalewem Biszcza –Żary.

FOTORELACJA

29.082017
Dożynki Powiatu Biłgorajskiego 2017

Dożynki to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. To też święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków.

 W tym roku Gmina Biszcza miała niewątpliwy zaszczyt, ale również ogromną przyjemność być współorganizatorami „Powiatowego Święta Plonów”. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym podjęliśmy się organizacji tego przedsięwzięcia, w czasie którego chcieliśmy podziękować rolnikom za ich ciężką pracę.

Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem, który  prowadziła  Orkiestra Dęta „Złota Nuta” oraz gospodarze tegorocznych dożynek  Starosta Biłgorajski  Kazimierz Paterak i wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko  wraz ze starostami Barbarą Cyc i Ryszardem Klechą. W korowodzie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin z terenu powiatu, którzy nieśli dary i wieńce dożynkowe.  Witali ich gospodarze, zaproszeni goście oraz zgromadzona publiczność. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, którzy podziękowali starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce i dary, a rolnikom za ich całoroczny trud i pracę. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierowali także zaproszeni goście: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i  posłowie: Genowefa Tokarska,  Agata Borowiec i Piotr Olszówka.

 Mszę Świętą dziękczynną sprawowali biskup Mariusz Leszczyński biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. W koncelebrze znalazł się także ks. Jerzy Tworek dziekan Dekanatu Tarnogród, we wspólnej modlitwie uczestniczyli także kapłani posługujący w parafii Biszcza.

Część artystyczną dożynek rozpoczął koncert Gminnej Orkiestry Dętej „ Złota Nuta”. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły :  „ Zawierucha” z Biłgoraja,  „ Rutyna „ z Biszczy I, „ Jubilatki „ z Biszczy II, Baby Goździeńskie , „ Krzewina” z Bukowiny,  „ Plejada” z Księżpola i „Marianki” z Kocudzy. Gwiazdą wieczory był zespół „Rokiczanka”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Exiter.

Podczas dożynek został także rozstrzygnięty konkurs „ Klient roku 2017” zorganizowany przez państwa Marzenę i Artura Mirków, właścicieli sklepu  ze środkami ochrony roślin Eko- Jul – Ja z Bukowiny. Nagroda główna – bon wakacyjny trafił do pana Janusza Wurszta z Dorboz.

Dodatkową atrakcją były liczne stoiska promujące gminy powiatu, gdzie uczestnicy mogli skosztować regionalnych przysmaków, zobaczyć pokaz ginących zawodów, naukę  wyplatania wianków, wystawę sprzętu rolniczego oraz zabawy i konkursy dla dzieci.

Należy zaznaczyć, że nad organizacją całego przedsięwzięcia pracował cały sztab ludzi, którzy nie szczędzili swojego czasu, zapału i pomysłów oraz pracowali ciężko, aby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Za to należą się im gorące podziękowania. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli organizację dożynek zarówno finansowo, jak i rzeczowo, a także osobom, które przygotowały stoiska regionalne.

Finansowo i rzeczowo organizację  Dożynek Powiatowych w Biszczy wsparli:

            Bank Spółdzielczy w Biszczy

            Sklep środki ochrony roślin Eko-Jul-Ja z Bukowiny

            Elektroinstal Ireneusz Ćwikła z Jedlinek

            Firma Brzyski Witold Brzyski z Biszczy

            Firma PPHU Omega Marian Pintal z Biszczy

            Łukasz Gielmuda Domki nad Zalewem www.perelkabiszcza.pl

            Park wodny WaterShow

            Wypożyczalnia sprzętu wodnego Bika Ireneusz Grum

            Wakeshock Biszcza

             Gospodarstwo agroturystyczne Kary Mustang Urszula i Jan Bartosiewicz z Bukowiny

            Delikatesy Centrum, Myjnia samochodowa Tadeusz Dajnowski z Biszczy

             Firma Moto Tech Krzysztof Ćwiek z Biłgoraja

             Sklep Groszek Dorota Tryka z Biszczy

             GlassMix  Wiesław Blicharz z Biszczy

             Tadeusz Mazurek z Biszczy

             Apteka Biszcza Beata Dembowska

            P.P.H.U Ad-Pin Adam Pintal

            Tryka Jan Sklepy ABC w Biszczy

Szczególnie chcielibyśmy podziękować panu Józefowi Bryle, właścicielowi zakładu Młynarsko - Piekarniczego z Biłgoraja za wsparcie finansowe  organizacji  pozarządowych z Biszczy I.

FOTORELACJA

28.082017
Międzynarodowy Kongres Bibliotekarzy IFLA we Wrocławiu

W dniach 19 – 25 sierpnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się 83 Światowy Kongres  Bibliotek i Informacji, zorganizowany przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Bibliotekarskich IFLA pod hasłem Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo. Kongres IFLA to największe i najważniejsze coroczne spotkanie bibliotekarzy z wszystkich kontynentów, który  gromadzi ponad 3000 uczestników z ponad 120 krajów. Dzięki niemu  bibliotekarze z całego świata mogą się spotkać i dyskutować o najważniejszych problemach świata bibliotekarskiego, a także podjąć próby wspólnego wypracowania jak najlepszych rozwiązań.  Gospodarzem tegorocznego kongresu IFLA była Polska, a konkretnie przepiękne miasto Wrocław. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka miała tam również swojego przedstawiciela. Wyjazd na kongres był możliwy dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z Warszawy, który pokrył koszty uczestnictwa  i sieci aktywnych bibliotekarzy z całej Polski LABIB, której nasz bibliotekarz jest aktywnym członkiem. W tym roku w kongresie uczestniczyło ponad 3100 bibliotekarzy ze 123 krajów. Uroczystego otwarcia kongresu dokonała prezydent IFLA Dona Scheeder oraz sekretarz generalny IFLA Gerald Leitner. Głos zabrał także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski i prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Elżbieta Stefańczyk. Bibliotekarze mogli także obejrzeć przepiękne widowisko przygotowane przez Grupę EVEREST przedstawiające historię Wrocławia począwszy od legendarnej osady Budoriugum, a skończywszy na współczesnym Wrocławiu, europejskiej stolicy kultury. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się sesje merytoryczne w 19 grupach tematycznych. Na ponad 200 sesjach starano się wypracować wspólne stanowisko wobec największych wyzwań i problemów z jakimi muszą się zmierzyć współczesne biblioteki. Dzielono się także najlepszymi praktykami i rozwiązaniami w bibliotekach, był też czas na rozmowy kuluarowe i nawiązanie bezpośrednich kontaktów z bibliotekarzami z innych krajów. Specjalnie dla bibliotekarzy gospodarze przygotowali także wieczór kulturalny, dzięki któremu mogli oni posmakować tradycyjnych polskich potraw, poznać polskie tańce narodowe oraz zobaczyć niezwykły pokaz fontann. W trakcie kongresu można było także zwiedzić wrocławskie biblioteki. W 2018 roku kongres odbędzie się w Malezji w Kuala Lumpur. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

FOTORELACJA

16.082017

10.072017
Dzień Miodu i Pieroga 2017

09 lipca 2017 r. w gminie Biszcza po raz 13 zapachniało miodem i pierogiem gryczanym. To wszystko za sprawą corocznej imprezy „Dzień Miodu i Pieroga”,  promującej produkty regionalne gminy.

  Świętowanie rozpoczęto od konferencji pszczelarskiej, w której uczestniczyli hodowcy pszczół z gminy Biszcza i gmin sąsiedzkich, a także zaproszeni goście:  Wojewoda Lubelski Pan  Przemysław Czarnek, Starosta Biłgorajski Pan  Kazimierz Paterak, Prezes ARiMR Pani Maria Garbacz, poseł Pan  Piotr Olszówka. Podczas spotkania omawiano główne problemy z jakimi borykają się hodowcy pszczół. W ramach przygotowanych wykładów doradzali Prezes Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego, były Prezes Pszczelarzy Zawodowych, główny organizator marszu w obronie pszczół Pan Zbigniew Pęcak oraz Prezes Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej Pan Jerzy Krużel.

Następnie mieszkańcy oraz przybyli goście uczestniczyli we Mszy Świętej ofiarowanej w intencji pszczelarzy i producentów gryki, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz i  Ks. Zbigniew Gaca.

Po jej zakończeniu dalsze świętowanie przeniosło się nad malowniczy zalew, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Pan Zbigniew Pyczko.  Gospodarz powitał przybyłych gości, a także podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę, dzięki czemu Dzień Miodu i Pieroga cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających gminę Biszcza gości. Następnie głos zajął Starosta Biłgorajski Pan Kazimierz Paterak, który w swoim wystąpieniu pozdrowił zgromadzonych gości oraz przybyłych na uroczystość a jednocześnie zaprosił na Dożynki Powiatowe, które mają się odbyć nad zalewem Biszcza Żary w ostatnią niedzielę sierpnia.

Po przemówieniach gospodarza i gości przyszedł czas na występy lokalnych zespołów.  Pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Marianki”z Kocudzy gm. Dzwola,   następnie  zespól ,,Rutyna” , ,,Baby Goździeńskie”, Gminna Orkiestra Dęta „ Złota Nuta”, zespół  „Krzewina”, oraz „Jubilatki” .

W dalszej części imprezy na scenie pojawiła się grupa przyjaciół z Rzeszowa, którą łączy wspólna  pasja i miłość do psów. Dziewczyny zaprezentowały na scenie efekt szkolenia kilku lat pracy- tresurę psów, posłuszeństwo oraz frebee. Wielkie zainteresowanie i  sporo emocji wzbudziła loteria fantowa, gdzie główną nagrodą była kurs prawa jazdy, ufundowany przez OSK Jana Deryło z Tarnogrodu. Widzowie następnie mogli posłuchać piosenek bigbandowych w wykonaniu ,,Pachuta Band” z BCK w Biłgoraju,  potem już na scenie zaprezentowały się kolejno wystąpiły młodzieżowe zespoły muzyczne jak Fire Over Limits, Chaos, MeGustar. Wszyscy zgromadzeni  z niecierpliwością wyczekiwali na gwiazdę wieczoru zespól KSU. Występ zespołu ,,Exciter” oraz zabawa pod gwiazdami zakończyła tegoroczne święto Miodu i Pieroga w Biszczy.

W trakcie całej uroczystości wszyscy mogli spróbować lokalnych przysmaków , przygotowanych przez członkinie KGW z Biszczy I, Wólki Biskiej, zespołów śpiewaczych ,,Rutyna”, „Krzewina”, Jubilatki, „Baby Goździeńskie. Stoisko z regionalnymi przysmakami przygotowało również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Biszczy, z Kamionki gmina Krzeszów oraz gminy  Lubaczów. Nie zapomniano także o najmłodszych. Zadbali o nich przedstawiciele  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy, którzy przygotowali  zabawy i animacje, a program ,,Wkręceni w zdrowie poprowadziła Oksana Marczak. Były zjeżdżalnie , dmuchane place zabaw, wata cukrowa, lody a więc wszystko to co dzieci lubią najbardziej. Pogoda dopisała, słoneczne promienie  towarzyszyły nam przez cały dzień, z czego jesteśmy wszyscy zadowoleni.

Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.

FOTORELACJA

Lista Sponsorów:

1.Bank Spółdzielczy w Biszczy

2. Firma ,,Moto-Tech” Krzysztof Ćwiek Biłgoraj

3.Usługi Remontowo-Budowlane ,,Eve” Bogdan Garbacz Korczów

4.Dzialalność Handlowo- Usługowa Tadeusz Dajnowski

5. Grum Kamil Potok Górny

6. Ciołek Jan Biszcza

7.Zaklad Usług hydrauliczno- Budowlanych Zbigniew Ćwikła Biszcza

8.Firma ,,Brzyski” Witold Brzyski Biszcza

9.Trans-Hot  Maria Giza Biszcza

10.Market ,,Lewiatan” Eugenia Mucha Biszcza

11. Mazurek Tadeusz Biszcza

12.Sklep spożywczo-przemysłowy Antoni Kobel Gózd Lipiński

13. Genowefa Górna Biszcza

14.Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa ,,Omega” Marian Pintal Biszcza

15.Przedsiębiorstwo Handlowe ,,Barć” Włodzimierz Cyc Biszcza

16.Jan Grabias Biszcza

17. Agroturystyka wiejska zajazd ,,Kary Mustang” Państwo Urszula i Jan Bartosiewiczowie

18.Piekarnia,,Spustek” Marek Spustek Księżpol

19. Sklep spożywczo przemysłowy Jan Tryka Biszcza

20. Apteka Biszcza Beata Dembowska

21. Transport Osobowy - Zdzisław Gołąb 23-423 Potok Górny 126

22. ELEKTROINSTAL Ireneusz Ćwikła Jedlinki Instalatorstwo elektryczne ogólnobudownictwo

23. Firma Usługowo-Handlowa Markop Mariusz Krasny Gózd Lipiński

24. Pompowany tor przeszkód Park Wodny Water Show

25. Domki Letniskowe nad Zalewem www.perelkabiszcza.pl

26. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ,,Bismar’ Łuszczek Mariusz Biszcza

28.062017


 

05.062017
Gminne eliminacje konkursu

5 czerwca odbyły się gminne eliminacje konkursu „ Radość czytania”. Konkurs mający na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych młodzieży, w tym roku zgromadził 14 uczestników. Czytali oni fragmenty utworów wybranych  pisarzy z literatury polskiej i zagranicznej. Ich zmagania oceniała komisja w składzie:  Wanda Buczek instruktor metodyczny Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju,  Urszula Mielech emerytowana nauczycielka z SZS im dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Jadwiga Siek instruktor ARA  przy GOKSiR w Biszczy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu okazali się:

I miejsce Aleksandra Kucharz

II miejsce Michał Szyszka

III miejsce Gabriela Stępień

Wyróżnienie: Mateusz Borek i Amelia Mazurek

Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i słodycze.

W powiecie 8 czerwca Gminę Biszcza będzie reprezentować Aleksandra Kucharz z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy.

FOTORELACJA

23.052017
III wyścigi MTB Biszcza - Żary

Niedziela nad zalewem Biszcza-Żary upłynęła pod znakiem sportowych emocji i dobrej zabawy. Już po raz trzeci zorganizowano  tu wyścig  MTB. Organizatorem imprezy  był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy oraz Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy. Impreza, promująca kolarstwo, turystykę rowerową,  a także aktywny wypoczynek, połączona była z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. Jest to  akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. W ramach akcji odbyły się  liczne gry, konkursy sprawnościowe, konkursy wiedzy o Unii Europejskiej  i  zabawy dla najmłodszych. Oprócz dobrej zabawy były też wspaniałe nagrody, ufundowane przez sponsorów. Dzieci mogły również skorzystać z bezpłatnych, dmuchanych placów zabaw .

 III  wyścig MTB  rozpoczął się o godz. 15. Uczestnicy konkurowali w sześciu kategoriach wiekowych. Start i meta usytuowane były przy zalewie, trasa zaś wiodła  po drogach leśnych o zróżnicowanej nawierzchni i  składała się z czterech równych odcinków mających po 8,5 km . Każdy z uczestników posiadał elektroniczny system pomiaru czasu dzięki firmie InesSport . Zwycięzcy poszczególnych kategorii  otrzymali puchary i nagrody, wszyscy zaś uczestnicy wyścigu pamiątkowe medale.  Po wyścigach i dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród, ufundowanych przez Naszych sponsorów: Wójta Gminy Biszcza Zbigniewa Pyczko, PARK WODNY Water Show, Elektro Instal Ireneusz Ćwikła, Pszczelarz Kozacki, PSB Mrówka Biłgoraj, Szczególne podziękowania składamy  Panu  Arturowi Kimak  za pomoc w organizacji imprezy.

Klasyfikacja/wyniki


Klasyfikacja OPEN:
I miejsce - Radosław Wasilewski - BKS Miód Kozacki;
II miejsce - Wojciech Matras - Sklep rowerowy Atol Bike;
III miejsce - Marek Bury - BKS Miód Kozacki.
Kategoria Junior:
I miejsce - Kuba Omiotek - OMCAR Team Biłgoraj;
II miejsce - Rafał Nita.
Kategoria Elite:
I miejsce - Wojciech Mtras - Sklep rowerowy Atol Bike;
II miejsce - Jacek Bednarz - Bike Room Lublin;
III miejsce - Adrian Pyś - Roztocze Cycling Team.
Kategoria M I:
I miejsce - Radosław Wasilewski - BKS Miód Kozacki;
II miejsce - Tomasz Knapik - BKS Miód Kozacki;
III miejsce - Mirosław Jachorek - Roztocze Cycling Team.
Kategoria M II:
I miejsce - Marek Bury - BKS Miód Kozacki;
II miejsce - Tomasz Beda;
III miejsce - Sylwester Borowski.
Kategoria M III:
I miejsce - Zbigniew Zając;
II miejsce - Tadeusz Kozak;
III miejsce - Stanisław Omiotek.
Kategoria M IV:
I miejsce - Mirosław Futymski - BKS Miód Kozacki.

FOTORELACJA

 

15.052017
Biblioteka. Oczywiscie!

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna impreza czytelnicza skierowana do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.  Uczniowie klas I –III ze szkół z terenu gminy w liczbie ponad 140 osób, odwiedziło nas, by wspólnie świętować Tydzień Bibliotek. Na początku rozstrzygnęliśmy konkurs na "Najaktywniejszego Czytelnika 2016 roku". Okazało się, że najwięcej książek w zeszłym roku przeczytała  Wiktoria Kmieć,  drugie miejsce zajęła Ania Kurowska, laureatką III miejsca została Klaudia Słoma. Wyróżnienia otrzymali także najaktywniejsi czytelnicy z  Bukowiny i Gozdu Lipińskiego. Okazali się nimi Adrian Maciocha oraz Jakub Ćwikła. Kolejnym punktem programu było czytanie bajek i wierszy najmłodszym. W tym roku dla dzieci czytali:  Zbigniew Pyczko - wójt Gminy Biszcza, Piotr Cichórz - dyrektor GOKSiR w Biszczy,  Izabela Żyła - członek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, radni: Piotr Blicharz oraz strażak z OSP w Biszczy I i Marzena Bulicz oraz Grzegorz Jasiński – prezes Banku Spółdzielczego w Biszczy. Dzieci uważnie słuchały, tym bardziej, że do każdej bajeczki nasi goście przygotowali dla nich pytania. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkościami, które zostały ufundowane przez sklep Delikatesy Centrum Tadeusza Dajnowskiego i sklep Market Eugenii Muchy oraz zakładkami do książek.  W dalszej części programu, podzieleni na grupy, dzieci odwiedzali poszczególne strefy naszej instytucji, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje: rękodzieło, malowanie buziek, wóz strażacki, Muzeum Militariów z okresu II Wojny Światowej,  spotkanie z artystą ludowym panem Tomaszem Kara – Sajkiem, detektywistyczna gra biblioteczna oraz zabawy integracyjne. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy była sztuka teatralna pt. " Moc kwiatów" wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie.  Każda z grup odwiedziła także pizzerię Capone, by zregenerować siły do dalszej zabawy.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej imprezy: członkom Partnerstwa na rzecz rozwoju kultury w Gminie Biszcza, wolontariuszom oraz sponsorom.

FOTORELACJA

08.052017
IV BIEGI MAJOWE 2017

W niedzielę 7 maja 2017 r. odbyły się IV Biegi majowe nad zalewem Biszcza Żary. Łącznie w biegach wzięły udział 92 osoby, które rywalizowały w VII kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy  otrzymali medale. Zawodnikom kibicowali również przedstawiciele lokalnych władz: członkowie Rady Gminy Biszcza Piotr Blicharz oraz Józef Mękal. Po zakończeniu biegów każdy uczestnik mógł wziąć także udział w loterii. Do wygrania były atrakcyjne nagrody: Tablet i akcesoria sportowe.

Dziękujemy sponsorom III Biegów majowych: Park Wodny Watershow – Łukasz Gielmuda, Bank Spółdzielczy w Biszczy, PSB Mrówka Biłgoraj oraz Wójt Gminy Biszcza – Zbigniew Pyczko.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom zawodów, opiekunom, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Panu Krzysztofowi Blicharzowi Prezesowi Szkolnego Związku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim za prowadzenie imprezy.

FOTORELACJA

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów

Kategoria I – dystans 200 m

1 miejsce -  Oliwia Partyka

2 miejsce – Liliana Żyła

3 miejsce – Weronika Chacia

Kategoria II – dystans 400 m

1 miejsce -  Weronika Reichert

2 miejsce – Nikola Skakuj

3 miejsce – Piotr Kaczmarczyk

Kategoria III – dystans 400 m

1 miejsce -  Miłosz Rozwadowski

2 miejsce -  Adrian łuszczek

3 miejsce – Miłosz Bazan

Kategoria IV – dystans 600 m

1 miejsce – Oliwia Hałka

2 miejsce – Adrian Bazan

3 miejsce – Marcel Bełżek

Kategoria V – dystans  800 m

1 miejsce – Przemysław Jachosz

2 miejsce  - Blicharz Dawid

3 miejsce – Jakub Soliło

Kategoria VI dystans 3 km

1 miejsce – Kamila skałecka

2 miejsce – Iwona Szwedo

3 miejsce – Justyna Makuch

Kategoria 7 – dystans 6 km

1 miejsce - Sylwester Pyda

2 miejsce – Dawid Bernaś

3 miejsce – Michał Jamroz

05.052017
Literatura kryminalna w akcji! – gra biblioteczna

Uważna obserwacja, dedukcja i sprytna pułapka, to narzędzia, które w swojej pracy stosują detektywi, także ci z naszych bibliotecznych półek. 25 i 27 kwietnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klasy IV i V z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, aby wzięli udział w specjalnie przygotowanej dla nich kryminalnej grze bibliotecznej. Drużynom patronowali znani z książek G. Kasdepke i M. Widmarka detektywi: Pozytywka i rodzeństwo Lasse i Mai. Drużyny musiały się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. W ciągu 50 minut rozwiązać kryminalną zagadkę i odszukać łup, który w budynku GOKSiR ukrył znany złodziej. Młodzi detektywi świetnie poradzili sobie z zadaniami i mamy nadzieję, że skutecznie udało nam się zachęć ich do częstszego sięgania po książkę i korzystania ze zbiorów naszej  biblioteki.

FOTORELACJA

05.052017
Bądź kumplem, nie dokuczaj

Dlaczego ktoś dokucza innym? Dlaczego wybiera na ofiarę konkretną osobę? Czy można całkowicie go potępić? Czy zasługuje na to aby dać mu drugą szansę? Na te i wiele innych pytań staraliśmy się odpowiedzieć podczas działań warsztatowych wraz z uczniami klasy VI z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, którzy 28 kwietnia odwiedzili nasza bibliotekę, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „ Bądź kumplem nie dokuczaj”.  Jako przykład posłużyły nam bohaterki książki pt. „ 7 dni” autorstwa Eve  Ainsworth oraz doświadczenia samych uczestników warsztatów.

FOTORELACJA

05.052017
226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dzień 3 maja to dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę. Uroczyste obchody tego tak bardzo ważnego wydarzenia w dziejach Polski wpisały się już w tradycję Gminy Biszcza. Zawsze rozpoczynają się Mszą Świętą w intencji Polski i Polaków, oraz Poległych Kombatantów i Dzieci Zamojszczyzny. Tak też było w tym roku.

  Po j Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Stanisława Bełza i Ks. Zbigniewa Gacę uroczysty pochód prowadzony przez poczet flagowy oraz Gminną Orkiestrę Dętą przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe: Ochotniczych Straży Pożarnych w Bukowinie, Biszczy I, Biszczy II i Goździe Lipińskim, Ułanów, Kombatantów, PSL-u, szkół w Biszczy i Goździe Lipińskim.

         Następnie po odegraniu hymnu państwowego przy dźwiękach werbli wieńce i kwiaty złożyły m.in. delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, szwadronu ułanów, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, Kół Gospodyń Wiejskich z Gozdu Lipińskiego, Biszczy I, Biszczy II, Wólki Biskiej,  PSL-u oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

  Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym nawiązując do historii Polski, przypomniał o obowiązku szanowania Ojczyzny. Złożył również życzenia mieszkańcom z okazji tak pięknego święta.

        Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy, gdzie na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „ Rutyna” z Biszczy I, „Krzewina” z Bukowiny, „Jubilatki” z Biszczy II oraz Szwadrom im. 3 Pułku Ułanów Śląskich. Na zakończenie zagrała Gminna Orkiestra Dęta.

         Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za tak liczny udział w uroczystości majowej.

FOTORELACJA

26.042017

03.042017
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Biszcza

2 kwietnia po raz kolejny odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, gdzie aż 11 drużyn walczyło o podium i główne trofeum – Puchar Wójta Gminy Biszcza.  Po raz pierwszy w tym roku drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Rozgrywki odbywały się w grupach A i B, na dwóch salach gimnastycznych:  w Biszczy i Bukowinie. Spośród nich cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w rozgrywkach finałowych. Po zaciętych i emocjonujących meczach na podium stanęły:

Kategoria Mężczyźni:

1) miejsce Dynamika Lipiny Dolne

2) miejsce  Akerman Team z Biszczy

3) miejsce  Racovia z Rakówki

Kategoria Kobiety:

1 miejsce – Drużyna z Biszczy

2 miejsce – Drużyna z Tarnogrodu

Ponadto do turnieju przystąpiły: Drużyna Tytan z Jasiennika Starego, Paka Wójta, Biszcza Team, Kolonka Team, Gimnazjum Biszcza, Kotwica Krzeszów. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki, zdobywcy I miejsca puchar.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji  turnieju,  a w szczególności Dyrekcji SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy za udostępnienie sali sportowej oraz Panom Wojciechowi Rzeźnik i Tomaszowi Borek za sędziowanie. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji a kibicom za wspieranie swoich drużyn.

Fotorelacja

13.032017
Dzień Kobiet w Gminie Biszcza

Dzień Kobiet to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy to świętują głównie same panie. Jest to też czas kiedy szczególnie możemy podziękować im za zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne naszej gminy. W tym roku Wójt Gminy Biszcza oraz  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji zaprosili wszystkie aktywne panie działające w stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich i innych instytucjach na wspólny wyjazd do kina w Biłgoraju na film pt. „ Zerwany kłos”. Po seansie filmowym panie zostały zaproszone na drobny poczęstunek w gospodarstwie agroturystycznym Kary Mustang. Wójt Gminy Zbigniew Pyczko złożył paniom najserdeczniejsze życzenia oraz podziękował im za aktywą działalność na rzecz rozwoju kultury  w gminie. W tym roku świętowało razem z nami 80 pań. Dziękujemy  za tak liczną frekwencję i mamy nadzieję, że miło panie spędziły ten czas.

08.032017

28.022017
Morsowanie w Biszczy

26 lutego nad zalewem Biszcza - Żary spotkali się członkowie Biszczańskiego i Biłgorajskiego Klubu Morsów, by wspólnie hartować swoje zdrowie poprzez kąpiele w lodowatej wodzie. Jak twierdzą klubowicze morsowanie nie tylko poprawia odporność, ale także  dodaje mnóstwa energii  i zapewnia lepsze samopoczucie. Po wspólnych kąpielach przyszedł czas na integrację i wymianę doświadczeń przy ognisku i gorącej herbacie.

FOTORELACJA

27.022017
Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora GOKSiR

  W sobotę 25 lutego 2017 r. w sali gimnastycznej SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy rozegrano już po raz 5 Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora  GOKSiR.

Celem turnieju jest  jak zawsze popularyzacja halowej piłki nożnej, propagowanie aktywnego wypoczynku bez alkoholu oraz integracja środowiska.

Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn: Albatros Junior, Albatros II, Albatros, Relax Księżpol, Technicy oraz Kary Mustang mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym”.

Po trwających prawie 2- godzinnych rozgrywkach wyłoniony został zwycięzca. Puchar Dyrektora GOKSiR powędrował do drużyny Albatros II, miejsce II zajęła drużyna ,,Albatros”, III miejsce ,,Technicy”. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz  nagrody w postaci piłek. Organizator zapewnił zawodnikom  słodki poczęstunek oraz napoje.Serdecznie dziekujemy panu Ryszardowi Kostrubcowi, który sędziował mecze oraz  pani Elżbiecie Blicharz, dyrektor SZS im. Dzieci Zamojszczyzny za udostępnienie sali gimnastycznej na rozgrywki.

Dziękujemy również wszystkim zawodnikom, sympatykom halowej piłki nożnej, kibicom za przybycie oraz sportową atmosferę podczas spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI

 

14.022017
Walentynki z biblioteką

Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek!. Dla każdego czytelnika, który dzisiejszego dnia odwiedzi naszą bibliotekę przygotowaliśmy mały, walentynkowy upominek. Zapraszamy!
 

31.012017
Ferie bez nudy - Fotorelacja

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji GOKSiR zorganizował szereg różnorodnych zajęć  dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W budynku głównym GOKSIR-u gościliśmy dzieci w wieku 4 - 9 lat. Jak co roku zadbaliśmy o to by było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, edukacyjnych aplikacji na tablety i twórczej zabawy. W poniedziałek dzieci badały jak wygląda życie na biegunie północnym oraz Antarktydzie. Zastanawiały się dlaczego jest tam tak zimno i jakie zwierzęta zamieszkują ten mało gościnny obszar ziemi. Oczywiście pomagały im w tym książki, aplikacje na tablety i dziecięca wyobraźnia:) Wtorkowy dzień upłynął im pod znakiem ciekawych książek polecanych przez maluchy, magicznej książce odnalezionej w bibliotece, tworzeniu kolorowych bałwanków oraz licznych zabaw:) W środę przeniosły się do świata baśni razem z aktorami ze Studia teatralnego z Krakowa, którzy zaprezentowali sztukę  pt „ Dzika kaczka”.   Dziękujemy serdecznie Julii Juryczyn, za pomoc w trakcie zajęć z dziećmi.

W świetlicy Iskierka plany również pokrzyżowała epidemia grypy. Jednakże mimo tego udało się zrealizować cześć zaplanowanych wydarzeń. Najmłodsze dzieci wykonywały piękne laurki na dzień Babci i Dziadka, grały w gry planszowe i zręcznościowe. Natomiast młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w konkursie „ Mistrz klawiatury. Zabrakło jednak chętnych do turnieju tenisa stołowego,  piłkarzyków , a ,,nie lepiący” się śnieg pokrzyżował konkurs na najładniejszego bałwana.   W drugim tygodniu ferii było już zdecydowanie lepiej.  W dniu 26 stycznia 2017 r. po raz kolejny   świetlicę  środowiskową ,,Iskierka”  w Biszczy odwiedził dzielnicowy  -  sierż. Marcin Pleskacz  z Posterunku Policji w Potoku Górnym Celem spotkania było  bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii . Pan  policjant odpowiedział  również  na wszystkie dociekliwe pytania zadawane przez dzieci i młodzież, Serdecznie dziękujemy za  miłe i pouczające spotkanie.

FOTORELACJA

 

31.012017
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

              W dniu 29.01.2017 r. , w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbył się  Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. ,,Leć kolędo w świat”. Wszystkich uczestników i gości przeglądu powitał dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz.
Głównym celem przeglądu jest popularyzacja muzyki o charakterze bożonarodzeniowym,  zdobywanie przez uczestników nowych doświadczeń, integracja środowiska muzycznego i  wspólne kolędowanie.

Przegląd rozpoczął koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej ,,Złota nuta”, następnie na scenie zaprezentowali  się : dzieci z kl. I i 6 latki ze SP w Bukowinie, zespól śpiewaczy ,,Rutyna, zespół wokalny ,,Tik Tak” z SSP im Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczy ,,Krzewina’, zespół wokalny ,,Klaps” z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich, zespół śpiewaczy ,,Jubilatki’, dzieci z kl. III B z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny,  5 - letnia Weronika Hacia, trio Błażej i Hania Wawrzczak oraz Gabryś Mielech, zespół śpiewaczy ,,Baby Goździeńskie” oraz Pani Krystyna Wójcik. Na zakończenie wójt Gminy  Zbigniew Pyczko  podziękował wszystkim za uczestnictwo w przeglądzie, wręczył dyplomy oraz  upominki.
Impreza przebiegła w miłej i nastrojowej atmosferze. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wykonawcom  oraz wspanialej publiczności. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się  ponownie, by kontynuować piękną, polską tradycję wspólnego kolędowania.

FOTORELACJA

10.012017

Ferie wcale nie muszą być nudne, sprawdzie ofertę zajęć jaką dla was przygotowaliśmy :)

Harmonogram ferii w placówkach GOKSiR

GOKSiR/Biblioteka czynne w godz. 10.00 – 18.00

Data

Godzina

Rodzaj zajęć

16 styczeń

(poniedziałek)

10.00 – 12.00

Fantastyczny poniedziałek ( wyruszamy na krańce ziemi, poznajemy, tworzymy i dobrze się bawimy).

17 styczeń

(wtorek)

10.00 – 12.00

Energiczny wtorek (odnajdujemy tajemnicze pudełko pełne zabaw, rozwijamy własną ekspresję ruchową oraz wyobraźnię)

 

18 styczeń

(środa)

12.00 – 13.00

Rewelacyjna środa (wkraczamy do świata baśni razem z aktorami ze Studia teatralnego KRAK-ART  z Krakowa, którzy zaprezentują sztukę  pt „ Dzika kaczka”   na sali widowiskowej GOKSiR

nie obowiązują zapisy, wstęp wolny

19 styczeń

(czwartek)

10.00 – 12.00

Interesujący czwartek ( wyruszamy na poszukiwanie magicznego eliksiru ukrytego przez Królową Śniegu, wkraczamy do świata wróżek, czarownic, smoków i innych baśniowych stworzeń)

20 styczeń

(piątek)

10.00 – 12.00

Emocjonujący piątek ( odkrywamy w sobie naukowca i robimy własne doświadczenia, poza tym bawimy się w konstruktorów, projektujemy oraz tworzymy własne śnieżne pojazdy)

Zajęcia odbywają się w ramach Klubu Malucha i są skierowane do dzieci w wieku 3 – 9 lat

Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami zmuszeni zostaliśmy wprowadzić zapisy. Rodzic może zapisać dziecko na wszystkie zajęcia podczas ferii lub tylko w wybranym dniu pod nr telefonu 84 685 60 67 lub wysłać wiadomość na facebookowy profi biblioteki. Zapisy telefoniczne przyjmujemy do 13.01.2017 r., natomiast na facebooku do 15.01.2017 r. Zapraszamy!

Ponadto przez cały okres ferii bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, tabletów, piłkarzyków i gier planszowych.

 

 

Świetlica Iskierka w Biszczy czynne w godzinach

12.00 – 19.00

 

Data

 

Godzina

 

 

Rodzaj zajęć

16 styczeń

(poniedziałek)

13.00

Turniej tenisa stołowego, kategoria open

17 styczeń

(wtorek)

13.00

Mistrz klawiatury

18 styczeń

(środa)

14.00

Turniej w bilard

19 styczeń

(czwartek)

13.00

Konkurs na najładniejszego bałwana i bitwa na śnieżki

20 styczeń

(piątek)

13.00 – 15.00

Gry i zabawy świetlicowe

27 styczeń

( piątek)

15.00

Turniej w piłkarzyki

Ponadto bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, piłkarzyków, stołu do ping- ponga oraz bilardu

 

Biblioteka/Świetlica Molik czynne od 11.00 – 16.00 we wtorek, czwartek i piątek w pierwszym tygodniu ferii

W drugim tygodniu ferii nieczynne

 

Data

 

Godzina

 

Rodzaj zajęć

 

19 styczeń

Godz. 11.00

Turniej Tenisa stołowego

Kategoria open

Ponadto bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, gier planszowych i stołu do ping- ponga

 

 

 

 

09.012017
Znamy już wyniki gry Klątwa czarownicy

Miesiąc temu zaprosiliśmy mieszkańców gminy Biszcza do wzięcia udziału w grze klątwa czarownicy na platformie internetowej mambogram.pl.  Gra wymyślona w całości przez naszą bibliotekę zakładała różne formy aktywności związane z promocją książki i czytelnictwa. Okazała się także świetną zabawą dla jej uczestników, którzy dzielili się zdjęciami swoich ulubionych miejsc w Gminie Biszcza, ulubionymi cytatami i fragmentami z książek, tworzyli hasła i plakaty promujące bibliotekę i czytanie oraz różnymi zdjęciami z książką w roli głównej. Zachęcali także innych do tego, aby stali się czytelnikami naszej biblioteki. Poza tym aktywnie komentowali zdjęcia umieszczane przez innych graczy, a nawet życzyli sobie zdrowych i wesołych świąt:) Bardzo żałujemy, że nie możemy nagrodzić wszystkich, tym bardziej, że wielu graczy dostarczyło nam wielu ciekawych materiałów udowadniających, że gmina Biszcza to piękne miejsce, a wśród jej mieszkańców jest wiele osób, które uwielbiają czytać książki. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że czarownica została pokonana.

 A teraz czas na podsumowanie gry i wyniki.

Wyzwanie podjęło 62 graczy, którzy przez miesiąc rywalizowali o główną nagrodę jaką był czytnik e-booków zakupiony ze środków FRSI w ramach labibowego projektu „ Twoja gra” .  Nasza placówka postanowiła także ufundować nagrody dla dwóch pozostałych graczy, którzy zajęli miejsce na podium, a także spośród pozostałych uczestników wylosować 3 nagrody pocieszenia.

Wyniki :

I miejsce – gracz justynasokal (2416 punktów) Nagroda: czytnik e-booków

II miejsce – gracz olka123 (1728 punktów) Nagroda: zestaw (książka, terminarz, kubek)

III miejsce – gracz agnes86 (1604 punkty) Nagroda: zestaw ( książka, kalendarz, kubek)

Nagrody pocieszenia:

Zestaw: Kalendarz, bałwanek – gracz Aga123, jednocześnie autorka bardzo ciekawych zdjęć dotyczących miejsc w gminie Biszcza w misji magiczne miejsce.

Zestaw: Kalendarz, aniołek – gracz – AleksandraHarasiuk, jednocześnie autorka najładniejszego zdjęcia w misji święta oraz ciekawych plakatów w misji zadanie wyzwanie: plakat reklamujący czytanie

Bałwanek – gracz kamilaczarownica321

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy po odbiór nagród

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2021 Net Partners