» O nas » Aktualności » 2017 » Literatura kryminalna w akcji! – gra biblioteczna

05.052017
Literatura kryminalna w akcji! – gra biblioteczna

Uważna obserwacja, dedukcja i sprytna pułapka, to narzędzia, które w swojej pracy stosują detektywi, także ci z naszych bibliotecznych półek. 25 i 27 kwietnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klasy IV i V z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, aby wzięli udział w specjalnie przygotowanej dla nich kryminalnej grze bibliotecznej. Drużynom patronowali znani z książek G. Kasdepke i M. Widmarka detektywi: Pozytywka i rodzeństwo Lasse i Mai. Drużyny musiały się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. W ciągu 50 minut rozwiązać kryminalną zagadkę i odszukać łup, który w budynku GOKSiR ukrył znany złodziej. Młodzi detektywi świetnie poradzili sobie z zadaniami i mamy nadzieję, że skutecznie udało nam się zachęć ich do częstszego sięgania po książkę i korzystania ze zbiorów naszej  biblioteki.