» O nas » Aktualności » 2017 » 226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

05.052017
226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dzień 3 maja to dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę. Uroczyste obchody tego tak bardzo ważnego wydarzenia w dziejach Polski wpisały się już w tradycję Gminy Biszcza. Zawsze rozpoczynają się Mszą Świętą w intencji Polski i Polaków, oraz Poległych Kombatantów i Dzieci Zamojszczyzny. Tak też było w tym roku.

Po j Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Stanisława Bełza i Ks. Zbigniewa Gacę uroczysty pochód prowadzony przez poczet flagowy oraz Gminną Orkiestrę Dętą przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe: Ochotniczych Straży Pożarnych w Bukowinie, Biszczy I, Biszczy II i Goździe Lipińskim, Ułanów, Kombatantów, PSL-u, szkół w Biszczy i Goździe Lipińskim.

Następnie po odegraniu hymnu państwowego przy dźwiękach werbli wieńce i kwiaty złożyły m.in. delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, szwadronu ułanów, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, Kół Gospodyń Wiejskich z Gozdu Lipińskiego, Biszczy I, Biszczy II, Wólki Biskiej,  PSL-u oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym nawiązując do historii Polski, przypomniał o obowiązku szanowania Ojczyzny. Złożył również życzenia mieszkańcom z okazji tak pięknego święta.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy, gdzie na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „ Rutyna” z Biszczy I, „Krzewina” z Bukowiny, „Jubilatki” z Biszczy II oraz Szwadrom im. 3 Pułku Ułanów Śląskich. Na zakończenie zagrała Gminna Orkiestra Dęta.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za tak liczny udział w uroczystości majowej.