» O nas » Aktualności » 2017 » Biblioteka. Oczywiscie!

15.052017
Biblioteka. Oczywiscie!

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna impreza czytelnicza skierowana do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.  Uczniowie klas I –III ze szkół z terenu gminy w liczbie ponad 140 osób, odwiedziło nas, by wspólnie świętować Tydzień Bibliotek. Na początku rozstrzygnęliśmy konkurs na "Najaktywniejszego Czytelnika 2016 roku". Okazało się, że najwięcej książek w zeszłym roku przeczytała  Wiktoria Kmieć,  drugie miejsce zajęła Ania Kurowska, laureatką III miejsca została Klaudia Słoma. Wyróżnienia otrzymali także najaktywniejsi czytelnicy z  Bukowiny i Gozdu Lipińskiego. Okazali się nimi Adrian Maciocha oraz Jakub Ćwikła. Kolejnym punktem programu było czytanie bajek i wierszy najmłodszym. W tym roku dla dzieci czytali:  Zbigniew Pyczko - wójt Gminy Biszcza, Piotr Cichórz - dyrektor GOKSiR w Biszczy,  Izabela Żyła - członek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, radni: Piotr Blicharz oraz strażak z OSP w Biszczy I i Marzena Bulicz oraz Grzegorz Jasiński – prezes Banku Spółdzielczego w Biszczy. Dzieci uważnie słuchały, tym bardziej, że do każdej bajeczki nasi goście przygotowali dla nich pytania. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkościami, które zostały ufundowane przez sklep Delikatesy Centrum Tadeusza Dajnowskiego i sklep Market Eugenii Muchy oraz zakładkami do książek.  W dalszej części programu, podzieleni na grupy, dzieci odwiedzali poszczególne strefy naszej instytucji, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje: rękodzieło, malowanie buziek, wóz strażacki, Muzeum Militariów z okresu II Wojny Światowej,  spotkanie z artystą ludowym panem Tomaszem Kara – Sajkiem, detektywistyczna gra biblioteczna oraz zabawy integracyjne. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy była sztuka teatralna pt. " Moc kwiatów" wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie.  Każda z grup odwiedziła także pizzerię Capone, by zregenerować siły do dalszej zabawy.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej imprezy: członkom Partnerstwa na rzecz rozwoju kultury w Gminie Biszcza, wolontariuszom oraz sponsorom.