» O nas » Aktualności » 2017 » III wyścigi MTB Biszcza - Żary

23.052017
III wyścigi MTB Biszcza - Żary

Niedziela nad zalewem Biszcza-Żary upłynęła pod znakiem sportowych emocji i dobrej zabawy. Już po raz trzeci zorganizowano  tu wyścig  MTB. Organizatorem imprezy  był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy oraz Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy. Impreza, promująca kolarstwo, turystykę rowerową,  a także aktywny wypoczynek, połączona była z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. Jest to  akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. W ramach akcji odbyły się  liczne gry, konkursy sprawnościowe, konkursy wiedzy o Unii Europejskiej  i  zabawy dla najmłodszych. Oprócz dobrej zabawy były też wspaniałe nagrody, ufundowane przez sponsorów. Dzieci mogły również skorzystać z bezpłatnych, dmuchanych placów zabaw .

III  wyścig MTB  rozpoczął się o godz. 15. Uczestnicy konkurowali w sześciu kategoriach wiekowych. Start i meta usytuowane były przy zalewie, trasa zaś wiodła  po drogach leśnych o zróżnicowanej nawierzchni i  składała się z czterech równych odcinków mających po 8,5 km . Każdy z uczestników posiadał elektroniczny system pomiaru czasu dzięki firmie InesSport . Zwycięzcy poszczególnych kategorii  otrzymali puchary i nagrody, wszyscy zaś uczestnicy wyścigu pamiątkowe medale.  Po wyścigach i dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród, ufundowanych przez Naszych sponsorów: Wójta Gminy Biszcza Zbigniewa Pyczko, PARK WODNY Water Show, Elektro Instal Ireneusz Ćwikła, Pszczelarz Kozacki, PSB Mrówka Biłgoraj, Szczególne podziękowania składamy  Panu  Arturowi Kimak  za pomoc w organizacji imprezy.

Klasyfikacja/wyniki

Klasyfikacja OPEN:
I miejsce - Radosław Wasilewski - BKS Miód Kozacki;
II miejsce - Wojciech Matras - Sklep rowerowy Atol Bike;
III miejsce - Marek Bury - BKS Miód Kozacki.
Kategoria Junior:
I miejsce - Kuba Omiotek - OMCAR Team Biłgoraj;
II miejsce - Rafał Nita.
Kategoria Elite:
I miejsce - Wojciech Mtras - Sklep rowerowy Atol Bike;
II miejsce - Jacek Bednarz - Bike Room Lublin;
III miejsce - Adrian Pyś - Roztocze Cycling Team.
Kategoria M I:
I miejsce - Radosław Wasilewski - BKS Miód Kozacki;
II miejsce - Tomasz Knapik - BKS Miód Kozacki;
III miejsce - Mirosław Jachorek - Roztocze Cycling Team.
Kategoria M II:
I miejsce - Marek Bury - BKS Miód Kozacki;
II miejsce - Tomasz Beda;
III miejsce - Sylwester Borowski.
Kategoria M III:
I miejsce - Zbigniew Zając;
II miejsce - Tadeusz Kozak;
III miejsce - Stanisław Omiotek.
Kategoria M IV:
I miejsce - Mirosław Futymski - BKS Miód Kozacki.