» O nas » Aktualności » 2017 » Dzień Miodu i Pieroga 2017

10.072017
Dzień Miodu i Pieroga 2017

09 lipca 2017 r. w gminie Biszcza po raz 13 zapachniało miodem i pierogiem gryczanym. To wszystko za sprawą corocznej imprezy „Dzień Miodu i Pieroga”,  promującej produkty regionalne gminy.

Świętowanie rozpoczęto od konferencji pszczelarskiej, w której uczestniczyli hodowcy pszczół z gminy Biszcza i gmin sąsiedzkich, a także zaproszeni goście:  Wojewoda Lubelski Pan  Przemysław Czarnek, Starosta Biłgorajski Pan  Kazimierz Paterak, Prezes ARiMR Pani Maria Garbacz, poseł Pan  Piotr Olszówka. Podczas spotkania omawiano główne problemy z jakimi borykają się hodowcy pszczół. W ramach przygotowanych wykładów doradzali Prezes Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego, były Prezes Pszczelarzy Zawodowych, główny organizator marszu w obronie pszczół Pan Zbigniew Pęcak oraz Prezes Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej Pan Jerzy Krużel.

Następnie mieszkańcy oraz przybyli goście uczestniczyli we Mszy Świętej ofiarowanej w intencji pszczelarzy i producentów gryki, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz i  Ks. Zbigniew Gaca.

Po jej zakończeniu dalsze świętowanie przeniosło się nad malowniczy zalew, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Pan Zbigniew Pyczko.  Gospodarz powitał przybyłych gości, a także podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę, dzięki czemu Dzień Miodu i Pieroga cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających gminę Biszcza gości. Następnie głos zajął Starosta Biłgorajski Pan Kazimierz Paterak, który w swoim wystąpieniu pozdrowił zgromadzonych gości oraz przybyłych na uroczystość a jednocześnie zaprosił na Dożynki Powiatowe, które mają się odbyć nad zalewem Biszcza Żary w ostatnią niedzielę sierpnia.

Po przemówieniach gospodarza i gości przyszedł czas na występy lokalnych zespołów.  Pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Marianki”z Kocudzy gm. Dzwola,   następnie  zespól ,,Rutyna” , ,,Baby Goździeńskie”, Gminna Orkiestra Dęta „ Złota Nuta”, zespół  „Krzewina”, oraz „Jubilatki” .

W dalszej części imprezy na scenie pojawiła się grupa przyjaciół z Rzeszowa, którą łączy wspólna  pasja i miłość do psów. Dziewczyny zaprezentowały na scenie efekt szkolenia kilku lat pracy- tresurę psów, posłuszeństwo oraz frebee. Wielkie zainteresowanie i  sporo emocji wzbudziła loteria fantowa, gdzie główną nagrodą była kurs prawa jazdy, ufundowany przez OSK Jana Deryło z Tarnogrodu. Widzowie następnie mogli posłuchać piosenek bigbandowych w wykonaniu ,,Pachuta Band” z BCK w Biłgoraju,  potem już na scenie zaprezentowały się kolejno wystąpiły młodzieżowe zespoły muzyczne jak Fire Over Limits, Chaos, MeGustar. Wszyscy zgromadzeni  z niecierpliwością wyczekiwali na gwiazdę wieczoru zespól KSU. Występ zespołu ,,Exciter” oraz zabawa pod gwiazdami zakończyła tegoroczne święto Miodu i Pieroga w Biszczy.

W trakcie całej uroczystości wszyscy mogli spróbować lokalnych przysmaków , przygotowanych przez członkinie KGW z Biszczy I, Wólki Biskiej, zespołów śpiewaczych ,,Rutyna”, „Krzewina”, Jubilatki, „Baby Goździeńskie. Stoisko z regionalnymi przysmakami przygotowało również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Biszczy, z Kamionki gmina Krzeszów oraz gminy  Lubaczów. Nie zapomniano także o najmłodszych. Zadbali o nich przedstawiciele  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy, którzy przygotowali  zabawy i animacje, a program ,,Wkręceni w zdrowie poprowadziła Oksana Marczak. Były zjeżdżalnie , dmuchane place zabaw, wata cukrowa, lody a więc wszystko to co dzieci lubią najbardziej. Pogoda dopisała, słoneczne promienie  towarzyszyły nam przez cały dzień, z czego jesteśmy wszyscy zadowoleni.

Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.

Lista Sponsorów:

1.Bank Spółdzielczy w Biszczy

2. Firma ,,Moto-Tech” Krzysztof Ćwiek Biłgoraj

3.Usługi Remontowo-Budowlane ,,Eve” Bogdan Garbacz Korczów

4.Dzialalność Handlowo- Usługowa Tadeusz Dajnowski

5. Grum Kamil Potok Górny

6. Ciołek Jan Biszcza

7.Zaklad Usług hydrauliczno- Budowlanych Zbigniew Ćwikła Biszcza

8.Firma ,,Brzyski” Witold Brzyski Biszcza

9.Trans-Hot  Maria Giza Biszcza

10.Market ,,Lewiatan” Eugenia Mucha Biszcza

11. Mazurek Tadeusz Biszcza