» O nas » Aktualności » 2017 » Dożynki Powiatu Biłgorajskiego 2017

29.082017
Dożynki Powiatu Biłgorajskiego 2017

Dożynki to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. To też święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków.

W tym roku Gmina Biszcza miała niewątpliwy zaszczyt, ale również ogromną przyjemność być współorganizatorami „Powiatowego Święta Plonów”. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym podjęliśmy się organizacji tego przedsięwzięcia, w czasie którego chcieliśmy podziękować rolnikom za ich ciężką pracę.

Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem, który  prowadziła  Orkiestra Dęta „Złota Nuta” oraz gospodarze tegorocznych dożynek  Starosta Biłgorajski  Kazimierz Paterak i wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko  wraz ze starostami Barbarą Cyc i Ryszardem Klechą. W korowodzie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin z terenu powiatu, którzy nieśli dary i wieńce dożynkowe.  Witali ich gospodarze, zaproszeni goście oraz zgromadzona publiczność. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, którzy podziękowali starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce i dary, a rolnikom za ich całoroczny trud i pracę. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierowali także zaproszeni goście: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i  posłowie: Genowefa Tokarska,  Agata Borowiec i Piotr Olszówka.

Mszę Świętą dziękczynną sprawowali biskup Mariusz Leszczyński biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. W koncelebrze znalazł się także ks. Jerzy Tworek dziekan Dekanatu Tarnogród, we wspólnej modlitwie uczestniczyli także kapłani posługujący w parafii Biszcza.

Część artystyczną dożynek rozpoczął koncert Gminnej Orkiestry Dętej „ Złota Nuta”. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły :  „ Zawierucha” z Biłgoraja,  „ Rutyna „ z Biszczy I, „ Jubilatki „ z Biszczy II, Baby Goździeńskie , „ Krzewina” z Bukowiny,  „ Plejada” z Księżpola i „Marianki” z Kocudzy. Gwiazdą wieczory był zespół „Rokiczanka”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Exiter.

Podczas dożynek został także rozstrzygnięty konkurs „ Klient roku 2017” zorganizowany przez państwa Marzenę i Artura Mirków, właścicieli sklepu  ze środkami ochrony roślin Eko- Jul – Ja z Bukowiny. Nagroda główna – bon wakacyjny trafił do pana Janusza Wurszta z Dorboz.

Dodatkową atrakcją były liczne stoiska promujące gminy powiatu, gdzie uczestnicy mogli skosztować regionalnych przysmaków, zobaczyć pokaz ginących zawodów, naukę  wyplatania wianków, wystawę sprzętu rolniczego oraz zabawy i konkursy dla dzieci.

Należy zaznaczyć, że nad organizacją całego przedsięwzięcia pracował cały sztab ludzi, którzy nie szczędzili swojego czasu, zapału i pomysłów oraz pracowali ciężko, aby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Za to należą się im gorące podziękowania. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli organizację dożynek zarówno finansowo, jak i rzeczowo, a także osobom, które przygotowały stoiska regionalne.

Finansowo i rzeczowo organizację  Dożynek Powiatowych w Biszczy wsparli:

Bank Spółdzielczy w Biszczy

Sklep środki ochrony roślin Eko-Jul-Ja z Bukowiny

Elektroinstal Ireneusz Ćwikła z Jedlinek

Firma Brzyski Witold Brzyski z Biszczy

Firma PPHU Omega Marian Pintal z Biszczy

Łukasz Gielmuda Domki nad Zalewem www.perelkabiszcza.pl

Park wodny WaterShow

Wypożyczalnia sprzętu wodnego Bika Ireneusz Grum

Wakeshock Biszcza

Gospodarstwo agroturystyczne Kary Mustang Urszula i Jan Bartosiewicz z Bukowiny

Delikatesy Centrum, Myjnia samochodowa Tadeusz Dajnowski z Biszczy

Firma Moto Tech Krzysztof Ćwiek z Biłgoraja

Sklep Groszek Dorota Tryka z Biszczy

GlassMix  Wiesław Blicharz z Biszczy

Tadeusz Mazurek z Biszczy

Apteka Biszcza Beata Dembowska

P.P.H.U Ad-Pin Adam Pintal

Tryka Jan Sklepy ABC w Biszczy

Szczególnie chcielibyśmy podziękować panu Józefowi Bryle, właścicielowi zakładu Młynarsko - Piekarniczego z Biłgoraja za wsparcie finansowe  organizacji  pozarządowych z Biszczy I.