» O nas » Aktualności » 2017 » Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

20.092017
Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Ciekawe książki i duża porcja śmiechu jest magicznym lekarstwem na wszystko. Przekonali się o tym członkowie Dyskusyjnego Klubu książki „ Miętuski” oraz czytelnicy klas IV – VI ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy w piątkowy poranek spotkali się w bibliotece z pisarką Agnieszka Tyszką. Pisarka wszystkie niezbędne medykamenty przywiozła ze sobą: książki i pomysły na świetną zabawę. Nie zabrakło poważnych rozmów o czytaniu i literaturze oraz zabawnych, twórczych zmagań w wymyślaniu zakleństw na szkołę, zimę, wygrany mecz i dobry humor. Pani Agnieszka wyjaśniła również młodym czytelnikom wiele nurtujących ich kwestii. Opowiadała o tym jak długo pisze książki, o czasie jaki przeznacza na twórczość, jak przemyca cząstkę swojego życia w losach bohaterów jej książek oraz czy warto czytać książki. Na zakończenie spotkania można było otrzymać autograf pisarki i zakupić jedna z jej książek.

Agnieszka Tyszka jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej cykl „Zosia z ulicy Kociej” zdobywa serca czytelników z całej Polski. Pisze powieści, bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe i scenariusze teatralne. 8 lat temu otrzymała prestiżową Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za "Róże w garażu”.

Spotkanie odbyło się dzięki uczestnictwie biblioteki w ogólnopolskim projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki i było finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach działalności DKK.