» O nas » Aktualności » 2017 » 99 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

13.112017
99 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W sobotę  11 listopada br. odbyły się w naszej gminie, podobnie jak i w całej Polsce, uroczyste obchody 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody tego wyjątkowego dla każdego Polaka święta  rozpoczęły się tradycyjnie pochodem pocztów sztandarowych i delegacji wieńcowych   do kościoła parafialnego pw.  Najświętszego Serca Jezusa, gdzie odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny sprawowana przez księdza proboszcza Stanisława Bełza i księdza wikariusza Zbigniewa Gacę. Pochód   poprowadziła Gminna Orkiestra Dęta wraz ze Szwadronem  Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich i pododdziałem Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po mszy  św. uczestnicy udali się pod Pomnik  Legionistów, by oddać hołd poległym w walce o niepodległość. Przy dźwiękach werbli przedstawiciele władz samorządowych, jednostek OSP, związku kombatantów, ułanów, szkół oraz lokalnych instytucji, partii politycznych i stowarzyszeń złożyli wieńce. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie odbyła się część artystyczna. W tym roku na scenie zaprezentowali się: uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy pod kierunkiem  nauczycieli : Pani Anny Krzeszycha, Pani Urszuli Tryka i  Pani Alicji Bełz. Wystąpiły  zespoły śpiewacze „Jubilatki” z Biszczy II,  oraz „Rutyna” z Biszczy I, zadebiutował  dziecięcy zespół wokalny,  działający przy  GOKSiR  pod kierunkiem Pani Elizy Widz Jagusztyn,  kilka patriotycznych utworów zagrała Gminna Orkiestra Dęta ,, Złota Nuta” pod batutą kapelmistrza Ryszarda Jelenia. Na zakończenie wystąpił Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za tak liczny udział w uroczystościach.