» O nas » Aktualności » 2018 » Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

29.012018
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Niedzielne styczniowe popołudnie dnia 28 stycznia 2018 roku dla licznej społeczności  gminy  Biszcza upłynęło w świątecznym nastroju wspólnego kolędowania podczas  Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Wszystkich zgromadzonych  w sali widowiskowej powitał ciepło i serdecznie Dyrektor GOKSiR Pan Piotr Cichórz, przybliżając  pokrótce historię  i cele przeglądu.

Na scenie zaprezentowało się 14 wykonawców :

Grupa kolędnicza  Rady Rodziców przy SP z Bukowiny

Grupa przedszkolna ,,Aniołki” z Bukowinie

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta”

Zespół kabaretowo-obrzędowy ,,Baby Goździeńskie”

Zespół śpiewaczy ,,Jubilatki”

Uczniowie ze SP w Bukowinie-  kl. V,VI,VII

Zespół wokalny ,,Colours of the Rainbow”z  GOKSiR Biszcza

Szwadron kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich

Zespół śpiewaczy ,,Rutyna”

Zespół śpiewaczy ,,Krzewina”

Zespół młodzieżowy ,,Tik Tak” z SSP im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego

Zespól wokalny OBY I KLAPS  z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny

Śpiewaczka ludowa Pani Krystyna Wójcik z Suszki

Podczas przeglądu  odbyła się także akcja charytatywna na rzecz rodzin poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Syrii.  Została ona zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy, przy współpracy z Wójtem Gminy Biszcza, parafią rzymsko katolicką pw. NSJ w Biszczy , GOKSiR w Biszczy oraz  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Za wsparcie akcji symboliczną złotówką można było  popróbować pysznych ciast, ciasteczek , pierogów gryczanych  przygotowanych przez miejscowe KGW oraz stowarzyszenie.

Uczestnicy przeglądu wykonali piękne staropolskie kolędy oraz pastorałki, które dostarczyły wiele radości a niepowtarzalny nastrój życzliwości udzielał się zarówno organizatorom jak również wszystkim obecnym.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc podczas tegorocznej edycji przeglądu a w szczególności  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Biszczy, młodzieży z Koła wolontariatu,  działającego przy  SZS  w Biszczy oraz Kołom Gospodyń Wiejskich i zespołom śpiewaczym.