» O nas » Aktualności » 2018 » Noc bibliotek 2018

12.062018
Noc bibliotek 2018

Za nami Noc Bibliotek. Jest to już trzecia edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. W tym roku odbywała się pod hasłem RzeczpospoCzyta.

Biblioteka w Biszczy w tym roku na Noc bibliotek zaprosiła członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Całonocna impreza obfitowała w liczne atrakcje.  Nie zabrakło dobrej literatury, wspólnej zabawy oraz chwil grozy. Była pozowanie na ściance bibliotecznej, wspólna kolacja, projekcja filmu pt. „ Tarapaty”  oraz gra biblioteczna „ Wieczna noc”.  Największe emocje wzbudziła gra, gdyż klubowicze musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. O godz 24.00 w mrocznych pomieszczeniach GOKSir- u,  tylko przy światłach latarki,  musieli odnaleźć skradziony klucz. O tym, kto go ukradł i z czym będą musieli się zmierzyć dowiadywali się ze wskazówek pozostawionych dla nich przez zaginioną dziewczynę, bohaterkę książki „ Papierowe miasta”. Odwaga, dedukcja, talent literacki oraz znajomość biblioteki i jej zbiorów pozwoliła im na wyjście z tarapatów i odnalezienie klucza. Dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki.