» O nas » Aktualności » 2018 » Dzień Miodu i Pieroga 2018

09.072018
Dzień Miodu i Pieroga 2018

Dzień Miodu i Pieroga to jedna z największych imprez organizowana w gminie Biszcza. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, turystów, zaproszonych gości i  pszczelarzy.  Przez  cały dzień mogą oni nie tylko smakować miodów z lokalnych pasiek, zachwycać się smakiem  pieroga gryczanego, regionalnych potraw przygotowanych przez członkinie KGW z terenu gminy,  ale  także obejrzeć ciekawy program artystyczny.

Uroczystość, którą odbyła się w tym roku w niedzielę 8 lipca  tradycyjnie rozpoczęła się konferencją  pszczelarzy o godz. 9.30 w sali konferencyjnej w Przedsiębiorstwie handlowym ,,Barć”, należącej do państwa Barbary i Włodzimierza Cyców z Biszczy. O godz. 12.00   zgromadzeni na konferencji, oraz przybywający goście uczestniczyli we Mszy Świętej ofiarowanej w intencji pszczelarzy i producentów gryki, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz oraz Ks. Zbigniew Gaca. O godzinie 14 świętowanie przeniosło się nad urokliwy  zalew Biszcza-Żary, gdzie  uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Pan Zbigniew Pyczko.  Gospodarz powitał przybyłych gości, przedstawił pokrótce historię święta  Miodu i Pieroga,  a także podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę. Po przemówieniach gospodarza i gości przyszedł czas na występy. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dziecięce zespoły działające przy GOKSiR Biszcza, Orkiestra Dęta ,,Złota nuta”, zespoły śpiewacze ,,Rutyna”, ,,Jubilatki” oraz  ,,Krzewina”. Występy lokalnych zespołów przeplatały się z występem grupy ,,Lolek Orkiestra” z Zamościa, która zaprezentowała cztery programy tematyczne, takie jak: biesiada sarmacka, śląska, Lolo Latino i Don Corleone Show. Wszyscy zgromadzeni  z niecierpliwością wyczekiwali na występ  gwiazdy wieczoru, którą w tym roku była grupa ,,Veegas’ . Imprezę zakończyła zabawa pod gwiazdami z zespołem ,,Exciter”.

Chętni mogli skorzystać z licznych stoisk zaproszonych na  to święto. Można było obejrzeć, spróbować i kupić  np. wyroby z wikliny, kosze i koszyczki , nalewki , piwo, miody i ciasta . Ze specjalnym pokazem udzielania pierwszej pomocy zaprezentowała się także policja. Nie zapomniano też o najmłodszych. Przedstawiciele  Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Biszczy, przygotowali  dla nich zabawy  animacje i malowanie buziek.

Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom  i fundatorom nagród oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.

Lista sponsorów

21. Elekto -Instal” Ireneusz Ćwikła  Jedlinki
  22. Transport Osobowy Zdzisław Gołąb  Potok Górny
  23.  Sklep ogrodniczy  Jan Wnęk Biszcza