Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2018 » Dożynki Gminno - Parafialne 2018

Aktualności

26.082018
Dożynki Gminno - Parafialne 2018

Uroczystości związane ze świętem plonów w Biszczy rozpoczęły się dziękczynną Mszą św. w kościele filialnym pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Bukowinie, którą sprawował ks. proboszcz Stanisław Bełz. Następnie korowód dożynkowy udał się do Domu Ludowego, gdzie odbyła się dalsza część dożynek.

Rozpoczęła się ona uroczystym przekazaniem na ręce wójta gminy Biszcza Zbigniewa Pyczko i przewodniczącej Rady Gminy Genowefy Górnej symbolicznego bochna chleba przez starostów dożynek i barwnych wieńców dożynkowych, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów śpiewaczych: Rutyna z Biszczy I, Jubilatki z Biszczy II, Krzewina z Bukowiny i Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego. Następnie głos zabrał gospodarz gminy, który podziękował starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce, a rolnikom za ich całoroczny trud i pracę. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierowali także zaproszeni goście: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, posłowie:  Genowefa Tokarska i  Agata Borowiec oraz Radny Rady Powiatu Biłgorajskiego Jarosław Lipiec. Radny Sejmiku Wojewódzkiego i rzecznik prasowy Azoty Puławy Michał Mulawa wraz z życzeniami dla rolników wręczył na ręce wójta Gminy Biszcza stroje i gadżety dla klubu sportowego Albatros.

Podczas uroczystości dożynkowych Wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie państwowe, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

W tym roku gospodarzami święta plonów byli mieszkańcy sołectwa Bukowina, z niego też pochodzili starostowie tegorocznych dożynek państwo Aneta i Robert Koszelowie. Państwo Koszelowie prowadza 37 h gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję zwierzęcą i roślinną.  Oprócz hodowli była, uprawiany jest tytoń, fasolka szparagowa, rzepak i  pszenica. Państwo Koszelowie mają dwóch synków w wieku 7 i 4 lat.

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny. Na scenie zaprezentowała się  Orkiestra Dęta, zespoły śpiewacze:  Bukowina, Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego, Rutyna z Biszczy I i Jubilatki z Biszczy II. Tegoroczne dożynki zakończyła potańcówka z kapelą „ Eko”z Podkarpacia. Dla gości dożynkowych organizatorzy przygotowali pyszną grochówkę, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich smaczne wypieki.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie tegorocznej imprezy.

FOTORELACJA

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2020 Net Partners