» O nas » Aktualności » 2018 » Bibliolab - Zjazd dla bibliotekarzy z Lubelszczyny 2018

05.102018
Bibliolab - Zjazd dla bibliotekarzy z Lubelszczyny 2018

20 września w Galerii Labirynt odbyła się druga edycja BiblioLabu - Zjazdu dla bibliotekarzy z Lubelszczyzny. Jest to branżowe wydarzenie poświęcone różnym aspektom działalności bibliotek. Wzięło w nim udział ponad  90 pracowników z całego województwa, którzy uczestniczyli w warsztatach, stolikach eksperckich i wykładach. Podczas zjazdu w Lublinie bibliotekarze poruszali m.in. tematy związane z tworzeniem mikrobibliotek, projektowaniem oferty dla rodzin, nagrywaniem audiobooków, wprowadzaniem do instytucji elementów grywalizacji w postaci np. escape roomów czy gier miejskich. Nie zabrakło również zagadnień dotyczących wykorzystania nowych technologii, znaczenia kreatywności w podejmowanych działaniach oraz wizerunku samego bibliotekarza. Podczas krótkich prelekcji zostały zaprezentowane programy i platformy, które mogą umożliwić uczestnikom wielowymiarowy rozwój (tj. program Erasmus+, Platforma Komisji Europejskiej EPALE, portal i działania Sieci LABiB). Spotkanie zakończyła dyskusja  na wybrany przez uczestników temat dotyczący współpracy bibliotekarzy z różnych pokoleń. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka aktywnie brała udział przy jego organizacji.

Organizatorem wydarzenia była Sieć Labib, przy wsparciu Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Współorganizatorami i partnerami byli:

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

MBP Lublin - Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie

Biblioteka Łaziska

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

Patronat medialny objęło: Lustro Biblioteki, Biblioteka w Szkole i TVP 3 Lublin