» O nas » Aktualności » 2018 » Mikołajkowa sztuka teatralna "Nadchodzace święta każdy zapamięta"

05.122018
Mikołajkowa sztuka teatralna "Nadchodzace święta każdy zapamięta"

4 grudnia 2018 r., z okazji zbliżających się Mikołajek  w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji  zagościli aktorzy z  Teatru  Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa ze spektaklem dla najmłodszych widzów pt. "Nadchodzące  święta każdy zapamięta".

Tematem przedstawienia była historia małej dziewczynki o imieniu Zosia. Mała bohaterka  jest bardzo ciekawa świata. W te święta postanawia wystawić na próbę samego Świętego Mikołaja! Czy on naprawdę istnieje? Czy zostawia prezenty? - Te pytania wciąż pojawiają się w jej głowie. A co, jeśli w tym roku nie będzie grzeczna, lub wcale nie napisze listu z prośbą o podarek? Po całym dniu psot Zosia  zasypia, ani myśląc czekać na Mikołaja. W pokoju dziewczynki zjawia się kolejno trzech posłańców, którzy udowodnią, że warto jest wierzyć i czynić dobro. Czy Zosia zdąży jeszcze napisać list do Mikołaja, a świąteczny duch zagości tego roku w jej domku? Na te pytania  zapewne otrzymały odpowiedz  dzieci, które przyszły na przedstawienie. Spektakl był pouczający a jednocześnie  bardzo, bardzo zabawny.