» O nas » Aktualności » 2019 » Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską

23.092019
Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską

12 września, na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, naszą instytucję odwiedziła znana i ceniona autorka książek dla dzieci i młodzieży Renata Piątkowska.W swoich książkach pisarka porusza ważne, istotne dla zrozumienia współczesnego świata tematy. Tym razem, przez pryzmat historii zapisanej w książce: „Która to Malala"  rozmawiano o odwadze, poświęceniu, prawie do nauki  i niesieniu dobra.

Renata Piątkowska,jest autorką wielu wartościowych książek,  za które zdobyła liczne nagrody i wróżnienia.  „Która to Malala?”, „Hebanowe serce”, „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Twardy orzech do zgryzienia”, „To się nie mieści w głowie”  i wielu innych (wydała około 40 książek)  w większości znajdują się na półkach w bibliotece. jej twórczość została doceniona m. in.: II nagrodą w konkursie literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”; I nagrodą w konkursie Przecinek i Kropka organizowanym przez EMPiK (za książkę „Wszystkie moje mamy”), wyróżnieniem w konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego.  Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho – Radziwiłłowicz - Dama Orderu Uśmiechu. Wiele tytułów Autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI.

Spotkanie było finansowane ze środków Instytutu Ksiązki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.