» O nas » Aktualności » 2020 » Przegląd Kolęd i Pastorałek Biszcza 2020

29.012020
Przegląd Kolęd i Pastorałek Biszcza 2020

Tradycyjnie, pod koniec stycznia  w sali  widowiskowej GOKSiR w Biszczy  odbywa się  Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku odbył się  on 26  stycznia. Zorganizowali go: Wójt Gminy , Parafia Rzymskokatolicka, Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza, SSP im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim,  Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich oraz Gminny Ośrodek Kultury  Sportu i Rekreacji w Biszczy.

W czasie przeglądu  zaśpiewano i zagrano  najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki , a zagrali i zaśpiewali je następujący :  Gminna Orkiestra Dęta Złota Nuta, solista  Mateusz Stępień, solistka Julia Ziomek, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, zespół wokalny Tik Tak z SSP im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, młodsza grupa wokalna z GOKSiR, zespół  Colours  Of The Rainbow  , uczniowie z klas I, II, III SP. w Bukowinie, zespół  Nutki z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, zespół Oby z SZS im Dzieci Zamojszczyzny, zespół taneczny z GOKSiR, następnie zaprezentowały  się zespoły śpiewacze: Krzewina” z Bukowiny, ,,Jubilatki” z Biszczy II, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich,   Rutyna  z Biszczy I , Wólczanki z Wólki Biskiej,   przegląd zakończył występ śpiewaczki ludowej Pani Krystyny Wójcik z Suszki. Gościnnie wystąpił również zespół ,,Plejada z Księżpola.

Tegoroczny przegląd  miał charakter koncertu charytatywnego. W czasie jego trwania przeprowadzono zbiórkę do puszek  na rzecz Piotra Kozaka z Potoka Górnego , potrzebującego rehabilitacji po przebytej chorobie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania  wszystkim uczestnikom i publiczności za świąteczny nastrój, miłą i przyjazną atmosferę ,wspólne kolędowanie. Dziękujemy  darczyńcom, ludziom dobrej woli i wszystkim którzy otworzyli swoje dobre serca.