Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2020 » Dożynki Gminno - Parafialne 2020 r.

Aktualności

02.092020
Dożynki Gminno - Parafialne 2020 r.

30 sierpnia w Gminie Biszcza mieszkańcy dziękowali Bogu za tegoroczne plony.  Uroczystości rozpoczęły się przemarszem korowodu dożynkowego, na czele z Gminną Orkiestra Dętą " Złota Nuta", gospodarzem Gminy Zbigniewem Pyczko oraz starostami dożynek Longiną Kożuszek i Adamem Żukiem do kościoła parafialnego  pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy. Mszęw świeto w intencji rolników odprawił proboszcz parafii ks. Stanisław Bełz.

– Przynosimy dzisiaj do świątyni owoce pracy na polach, w ogrodach i sadach. Wraz z nimi przynosimy cały trud związany z pracą na ziemi. Dziękujemy Panu Bogu za zbiory, które dzięki jego błogosławieństwu udało nam się zebrać, aby służyły do zaspokojenia naszych potrzeb żywnościowych – mówił podczas Mszy świętej Stanisław Bełz, proboszcz parafii w Biszczy. – Chcemy z wdzięcznością dzielić się zebranymi plonami z ludźmi oczekującymi naszej pomocy, aby wszyscy wychwalali Stwórcę, który daje wzrost ziarnu, temu, który troszczy się o swoje dzieci. Dziękujemy Panu Bogu za odpowiednią pogodę, mimo tego że na początku wiosny była susza, później przyszły deszcze, wyrosło zboże i dzisiaj mamy piękny chleb z ziarna tegorocznego zboża. Dziękujemy za wszystkie inne owoce oraz warzywa, za wszystkie dobro – dodał.

Zgodnie ze zwyczajem podczas Mszy świętej, panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Starostwie złożyły na ołtarzu dary dożynkowe.

Na początku Mszy świętej do zebranych w kościele przemówił wójt gminy Biszcza. Dziękował on rolnikom za trud włożony w pracę na roli przez cały rok.

– Te obchody z wiadomych nam względów są na pewno inne, bo mniej barwne, bez występów artystycznych i z zachowaniem dystansu społecznego oraz innych obostrzeń, ale nic nie zmieni faktu, że podczas takiego święta w centrum naszej uwagi są dwaj główni bohaterowie. Jednym z nich jest Pan Bóg, który dał ziemię i zarządza siłami natury oraz jest panem wszystkiego, który chce zawsze współpracować i wsłuchiwać się w nasze sprawy, a drugim ciężko pracujący człowiek – rolnik, który w pocie czoła, zmagając się z różnymi przeciwnościami, musi zebrać to wszystko, co jest owocem tej współpracy – mówił  Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Uroczystość uświetniła muzyka, grana przez orkiestrę dętą Złota Nuta z Biszczy. Ze względu na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa odbyła się tylko uroczysta Msza Święta

Zdjęcia

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2020 Net Partners