» O nas » Aktualności » 2021 » Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo

Aktualności

07.092021
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo

28 sierpnia nad Zalewem Biszcza - Żary odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zespołów Kajak Polo w strefie C obejmującej województwa:

lubelskie, łódzkie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, a także popularyzacja

kajakarstwa wśród dzieci i młodzieży. Organizatorami byli:  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,

Polski Związek Kajakowy, Lubelska Unia Sportu, natomiast realizacją zajęły się takie organizacje jak

Lubelsko-Podkarpacki Związek Kajakowy w Lublinie oraz klub UKS Tanew Księżpol. Zawody były

współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Kajak polo jest to gra zespołowa na kajakach. Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach,

starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości 2 metrów

nad wodą. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W kajak polo

nie ma stałego bramkarza. Jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki.

Zawody były rozgrywane w kategorii chłopców i dziewcząt. Startowało dziesięć drużyn. W kategorii chłopców

1 miejsce zajęli zawodnicy z UKS SET Kaniów, 2 miejsce przypadło drużynie Wodnego Ochotniczego Pogotowia

Ratunkowego w  Skierniewicach, natomiast 3 miejsce zajęli kajakarze z UKS KANU z Katowic.

W kategorii dziewcząt  1 miejsce wywalczyły zawodniczki z UKS KANU Katowice A,  2 miejsce zajął

klub UKS Set Kaniów, natomiast na 3 miejscu uplasowały się kajakarki z klubu UKS KANU Katowice B.

Zawodnicy odebrali medale i dyplomy ufundowane przez Lubelską Unię Sportu oraz puchary dla najlepszego