» O nas » Aktualności » 2014 » Spotkanie autorskie z Martą Fox

30.052014
Spotkanie autorskie z Martą Fox

19 maja na spotkaniu autorskim gościliśmy Martę Fox, znaną i cenioną autorkę książek dla młodzieży i dorosłych. Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestniczyli w nim członkowie DKK  grupa młodsza i starsza oraz uczniowie Gimnazjum w Biszczy, którzy udzielają się na rzecz szkoły i biblioteki szkolnej wraz nauczycielami: panią dyrektor Elżbietą Blicharz, nauczycielką języka polskiego Anną Krzeszycha i bibliotekarką szkolną  Danielą Janduła. Marta Fox prezentowała swoje najnowsze powieści, w tym pierwszą skierowaną do dzieci oraz odpowiadała na liczne pytania klubowiczów. Spotkanie autorskie było okazją do tego,  aby podpytać pisarkę jak zacząć przygodę z pisarstwem, gdzie młodzież może publikować swoje utwory i jaki jest przepis na napisanie dobrej książki. Po spotkaniu był czas na autografy. Nasi młodsi klubowicze przygotowali także  dla pisarki niespodziankę. Wręczyli jej piękne kwiaty oraz przeczytali specjalnie na tą okazję przygotowany wiersz, napisany przez Martynę Łuszczek. Pisarce do tego stopnia się on spodobał, że zatrzymała go sobie na pamiątkę, poprosiła również o autograf autorkę wiersza. Następnie klubowicze prezentowali pani Marcie własną książkę „ Koziołek Matołek i jego przygody ortograficzne”, która bardzo się jej spodobała. Spotkanie było bardzo owocne i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś pani Marta nas odwiedzi.