» O nas » Aktualności » 2014 » Spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki z Powiatu Biłgorajskiego

19.062014
Spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki z Powiatu Biłgorajskiego

18 czerwca nad zalewem Biszcza-Żary spotkały się młodzieżowe Dyskusyjne Kluby Książki, które działają przy gminnych bibliotekach publicznych w powiecie. Impreza ta o charakterze cyklicznym, w  tym roku miała już IV edycję. Jak co roku gospodarzem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z biblioteką  i Dyskusyjny Klub Książki z Biszczy. W tegorocznej imprezie wzięli udział kluby z Biszczy, Tarnogrodu, Woli Różanieckiej, Soli i Dąbrowicy. Główna atrakcją spotkania była gra terenowa Baśniobór, której fabuła została oparta na książkach fantasy. Klubowicze podzieleni na dwie drużyny mieli uratować królestwo baśnioboru przed złym magiem. Musieli odnaleźć magiczne pióro i zapisać zaklęcie, które spowodowało, że mag zaśnie na sto lat. W poszukiwaniu pióra pomagali im Mędrzec, Wróżki, Rybak, Elfy, Czarodziejka oraz Strażnicy tajemnicy. Wędrując wokół zalewu musieli wykazać się wiedzą, wyobraźnią, sprytem i dobrą kondycją. W końcowym efekcie szybsza okazała się drużyna nr 1, która jako pierwsza dotarła do strażnika tajemnicy i odnalazła magiczne pióro. Aby rozszyfrować zaklęcie, potrzebna była jednak współpraca obu drużyn. Zaklęcie, które brzmiało: Los książek zależy od czytelników, zostało zapisane przez jednego z najmłodszych klubowiczów na plaży przy zalewie. Głośny gong sygnalizował, że było ono prawidłowe i mag zasnął na następne sto lat. Udało się uratować królową Baśnioboru i dzięki temu w Krainie Ludzi nadal będą powstawać książki. Po wyczerpujących zmaganiach klubowicze zostali zaproszeni na poczęstunek. Później był czas na obejrzenie filmu dotyczącego wysiedleń na Zamojszczyźnie i rekreację na plaży. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy  włączyli się w tegoroczne przygotowanie spotkania: członkom partnerstwa na rzecz Rozwoju kultury w Gminie Biszcza oraz czytelnikom biblioteki: państwu Tomaszowi i Magdalenie Kara - Sajek, Kasi i Karolinie Mateja, Wiktorii Soliło, Agnieszce Wardach i panu Ryszardowi Jeleniowi oraz wszystkim klubowiczom i ich moderatorom.