» O nas » Aktualności » 2014 » Dzień miodu i pieroga 2014

17.072014
Dzień miodu i pieroga 2014

Dzień Miodu i Pieroga został zorganizowany w tym roku dnia 13 lipca 2014 r.

Impreza, która odbyła się nad zalewem Biszcza -Żary, rozpoczęła się o godzinie 10.00 konferencją pszczelarską. Pszczelarzy z gminy Biszcza i gmin sąsiednich powitał Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Wykład na temat hodowli pszczół wygłosił  Stanisław Różyński, prezes Lubelskiego Związku Pszczelarskiego, a prywatnie właściciel 70-pniowej pasieki i hodowca rasy kaukaskiej pszczół.

Następnie zgromadzeni na konferencji, oraz przybywający goście uczestniczyli we Mszy Świętej ofiarowanej w intencji pszczelarzy i producentów gryki, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz oraz Ks. Paweł Dynaka, natomiast homilię wygłosił Diakon Artur Młodziński

O godzinie 14.00  część kulturalno-rozrywkową mocnym uderzeniem rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta „Złota Nuta”, następnie wystąpiły kolejno miejscowe zespoły: „Krzewina” z Bukowiny, ,,Baby Goździeńskie” z Gozdu Lipińskiego, „Rutyna” z Biszczy I oraz „Jubilatki” z Biszczy II. Gościnnie wystąpił zespół śpiewaczy z Kocudzy ,,Maryjanki”

Zebranych na uroczystości powitał Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Wśród gości specjalnych znalazła się delegacja z Ukrainy, z którą gmina Biszcza realizuje wspólny projekt dotyczący współpracy w dziedzinie uzdrowiskowo-sanatoryjnej.

W trakcie uroczystości dzieci, które uczestniczyły w imprezie zabawiał Fifik Pepe i przyjaciele, następnie wystąpili: kabaret FiFa RaFa, zespół ,,MeGustar”, zespół ,,Diadem”, „DJ Andrew”, ,,Ochnia Show”, „Pudzian Band”, ,,Faster'' i ,,Marvel”. Koncerty przeplatały różnorakie konkursy dla publiczności.

Miejscowi przedsiębiorcy mieli możliwość promowania swoich firm fundując upominki dla uczestników festynu. Podczas całej imprezy można było częstować się wypiekami miejscowych gospodyń, a także miodami serwowanymi przez naszych pszczelarzy.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najsmaczniejszy pieróg gryczany. Komisja, której przewodniczył Mateusz Korpal oceniła 5 pierogów zgłoszonych do konkursu. Pierwsze miejsce przyznano KGW z Biszczy I, II miejsce przypadlo zespolowi ,,Rutyna” i III Dyskusyjny Klub Książki Z Biszczy I. Sponsorem nagród w konkursie był Bank Spółdzielczy w Biszczy.

Podczas święta panowała gorąca  atmosfera, podgrzewana zarówno przez słońce, jak i występujących na estradzie artystów. Na dzieci czekało również moc atrakcji: karuzele, dmuchane zjeżdalnie, park wodny, trampoliny. Święto zakończyła zabawa z zespołem ,,Marvel”.

Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.