» O nas » Aktualności » 2015 » Wybieram bibliotekę

21.052015
Wybieram bibliotekę

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna impreza czytelnicza skierowana do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W tym roku wiele się działo, uczniowie klas I –III ze szkół z terenu gminy w liczbie ponad 100 osób odwiedziło nas, by wspólnie świętować Tydzień Bibliotek. Na początku rozstrzygnęliśmy konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika 2014 roku. Okazali się nimi Konrad Śliwiński uczeń klasy I, drugie miejsce zajęła Wiktoria Tokarska z klasy 0, laureatką III miejsca została Klaudia Słoma z klasy I. Kolejnym punktem programu było czytanie bajek i wierszy najmłodszym. W tym roku dla dzieci czytali: pani Janina Bazan- prezes Banku Spółdzielczego w Biszczy, Piotr Cichórz dyrektor GOKSiR w Biszczy,  Maria Sarzyńska emerytowana bibliotekarka z GBP w Biszczy, Piotr Blicharz – członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Biszczy I oraz Krzysztof Łokaj prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy. Dzieci uważnie słuchały, tym bardziej, że do każdej bajeczki nasi goście przygotowali dla nich pytania. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane słodkościami, które zostały ufundowane przez sklep Delikatesy Centrum Tadeusza Dajnowskiego, sklep Market Eugenii Muchy oraz Panią Prezes banku Janinę Bazan. W dalszej części programu, podzieleni na grupy, dzieci odwiedzali poszczególne strefy naszej instytucji, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje: własnoręcznie robione zakładki, tablety i aplikacje  4D, wóz strażacki , fotobudka oraz gry i zabawy. Każda z grup odwiedziła także pizzerię Capone, by zregenerować siły do dalszej zabawy. Wspólnie spędzony czas szybko minął i udowodnił, że warto bibliotekę i książkę dodać do ulubionych:). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej imprezy: członkom Partnerstwa na rzecz rozwoju kultury w Gminie Biszcza, wolontariuszom, sponsorom oraz wszystkim tym dla których biblioteka to ważne miejsce na mapie gminy:)