» O nas » Aktualności » 2015 » Czytam sobie w bibliotece

30.112015
Czytam sobie w bibliotece

"Czytam sobie w bibliotece" to projekt fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Do współpracy zaproszono 900 bibliotek z całej Polski, wśród których znalazła się także nasza placówka. Za pośrednictwem fundacji otrzymaliśmy komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont. Jest to unikalna na rynku seria książek dla dzieci wspierająca naukę samodzielnego czytania na 3 poziomach umiejętności dziecka. Od fundacji otrzymaliśmy także materiały edukacyjne i promocyjne: pakiety zawierające naklejki, kolorowanki, dyplomy i zakładki do książek oraz plakaty. Na ich podstawie mieliśmy zorganizować co najmniej dwa warsztaty.

Do projektu zaprosiliśmy uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie.

Było twórczo, edukacyjnie i mamy nadzieję inspirująco.

Podczas pierwszego warsztatu omawialiśmy książeczkę Ewy Nowak pt. „ Misja Apollo 11”. Dzięki niej dzieci dowiedziały się kto to jest astronauta oraz poznali nazwiska pierwszych z nich, którzy wylądowali na księżycu. Książka stała się także inspiracją do bliższego poznania naszego układu słonecznego. Tworzyliśmy własny układ słoneczny, rakiety i księżycowe ludki.

Podczas drugie warsztatu omawialiśmy książeczkę Rafała Witka pt.” Walizka pana Hanumana”. Zastanawialiśmy się czym jest wyobraźnia i jak możemy ją wykorzystać, by twórczo spędzać czas w pochmurne i deszczowe dni. Była prawdziwa walizka, a w niej magiczne karteczki z pojawiającym się przesłaniem od pana Hanumana, tworzyliśmy także własne gry planszowe.

Projekt się skończył, ale  to nie oznacza zakończenia naszych twórczych warsztatów dla dzieci. Już wkrótce zaprosimy was na następne.

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest niezależną instytucją edukacyjną. Powstała z myślą o poprawie jakości systemu oświaty, upowszechnianiu wiedzy obywatelskiej, promowaniu praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. CEO ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Otrzymało tytuły Instytucja Pro Publico Bono oraz Najlepsza inwestycja w człowieka w konkursie "Dobre praktyki EFS", a także akredytację Schwab Foundation for Social Entrepreneurship.