» O nas » Aktualności » 2016 » Kosmiczne podróże po literaturze

16.062016
Kosmiczne podróże po literaturze

Wiedza,  literatura, odrobina nowych technologii oraz duże pokłady kreatywności i dobrej zabawy. Tak w jednym zdaniu  możemy podsumować zajęcia dla dzieci z klasy II z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, którzy wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną  Szewczyk odwiedzili nas w środowe przedpołudnie. A wszystko po to, by mogli  poszerzyć  swoją wiedzę o kosmosie i naszym układzie słonecznym, poznać literaturę o tej tematyce, a także zachęcić ich do częstszego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów.

Swoją podróż uczniowie rozpoczęli od nabycia licencji kosmicznego podróżnika. Aby była ona ważna musieli wykazać się odwagą, wiedzą, wyobraźnią i kreatywnością. Było więc picie niedobrego magicznego eliksiru z uśmiechem na ustach, tworzenie makiety układu słonecznego przy wykorzystaniu książek z biblioteki i aplikacji Space Journey, sprawdzanie jak wyglądają satelity, sondy i łaziki marsjańskie przy wykorzystaniu aplikacji o rozszerzonej rzeczywistości  Spacecraf, a także książki E. Nowak Apollo 11.  Nie zabrakło także wątków literackich. Przed uczniami postawiliśmy trudne zadanie wcielenie się w rolę pisarza i wymyślenie własnej historii. Natchnieniem dla nich była książka W. Drabika Ufoludek . Musieli także wykazać się kreatywnością, wykonać własną rakietę lub mieszkańca innej planety i zaprezentować ich wszystkim uczestnikom. Efekty końcowe sprawdzali goście z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie: Pani Marzena Targońska, Joanna Chapska, Mariusz Olejarczyk, Anna Biegalska, prowadząca zajęcia pani Ewa Szabat i wychowawczyni klasy Anna Szewczyk.