» O nas » Aktualności » 2017 » Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

31.012017
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W dniu 29.01.2017 r. , w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbył się  Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. ,,Leć kolędo w świat”. Wszystkich uczestników i gości przeglądu powitał dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz.
Głównym celem przeglądu jest popularyzacja muzyki o charakterze bożonarodzeniowym,  zdobywanie przez uczestników nowych doświadczeń, integracja środowiska muzycznego i  wspólne kolędowanie.

Przegląd rozpoczął koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej ,,Złota nuta”, następnie na scenie zaprezentowali  się : dzieci z kl. I i 6 latki ze SP w Bukowinie, zespól śpiewaczy ,,Rutyna, zespół wokalny ,,Tik Tak” z SSP im Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczy ,,Krzewina’, zespół wokalny ,,Klaps” z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich, zespół śpiewaczy ,,Jubilatki’, dzieci z kl. III B z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny,  5 - letnia Weronika Hacia, trio Błażej i Hania Wawrzczak oraz Gabryś Mielech, zespół śpiewaczy ,,Baby Goździeńskie” oraz Pani Krystyna Wójcik. Na zakończenie wójt Gminy  Zbigniew Pyczko  podziękował wszystkim za uczestnictwo w przeglądzie, wręczył dyplomy oraz  upominki.
Impreza przebiegła w miłej i nastrojowej atmosferze. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wykonawcom  oraz wspanialej publiczności. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się  ponownie, by kontynuować piękną, polską tradycję wspólnego kolędowania.