» O nas » Aktualności » 2019 » Kodowanie wiedzy z robotami Photon

13.062019
Kodowanie wiedzy z robotami Photon

Co mają wspólnego roboty z cyfrowymi archiwaliami i zbiorami biblioteki? Czym jest programowanie i jak można zaprogramować robota Photon? Na te i inne pytania uczniowie z klasy VII ze Szkoły Podstawowej z Bukowiny poznawali odpowiedzi na dzisiejszych zajęciach poświęconych nauce programowania. Podczas zajęć uczestnicy odkrywali możliwości robota , uczyli go mówić, śpiewać, reagować na przeszkody. Następnie jak przystało na prawdziwych programistów tworzyli proste programy umożliwiające robotom wyrażenie różnorodnych emocji za pomocą dźwięków i poruszanie się według określonych zasad. Rywalizowali w różnych konkurencjach wykorzystując zdobyta wiedzę na temat zbiorów biblioteki i archiwaliów zgromadzonych w naszym Cyfrowym archiwum tradycji Lokalnej. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do częstszych wizyt.