Urząd Gminy w Biszczy Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka Logo Pikul Media
Pogoda
Pogoda Biszcza z serwisu
» O nas » Aktualności » 2019 » Dzień Miodu i Pieroga oraz Dożynki Gminno - Parafialne

Aktualności

12.082019
Dzień Miodu i Pieroga oraz Dożynki Gminno - Parafialne

 

11 sierpnia mieszkańcy gminy Biszcza świętowali Dzień Miodu i Pieroga oraz Dożynki Gminno – Parafialne. Tegoroczna impreza odbywała się pod Honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubeskiego Jarosława Stawiarskiego, Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz  Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Michała Mulawy.

Świętowanie rozpoczęto od konferencji pszczelarskiej, w której uczestniczyli hodowcy pszczół z gminy Biszcza i gmin sąsiedzkich, a także zaproszeni goście. Podczas spotkania omawiano główne problemy z jakimi borykają się hodowcy pszczół.

Następnie mieszkańcy oraz przybyli goście uczestniczyli we Mszy Świętej ofiarowanej w intencji rolników, pszczelarzy i producentów gryki, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz,  Ks. Zbigniew Gaca oraz ojciec Dariusz Bryła. Podczas mszy starostowie dożynek Państwo Ewa i Mariusz Borkowie na ręce gospodarzy  złożyli bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów.

Po jej zakończeniu nastąpiło poświęcenie wieńców wykonanych z tegorocznych zbiorów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły śpiewacze z terenu gminy. O godz. 14.00 oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, który podziękowali starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce i dary, a rolnikom, pszczelarzom i producentom gryki za ich całoroczny trud i pracę. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierowali także zaproszeni goście: Poseł na Sejm Piotr Olszówka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip i  Beata Strzałka członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego.

Część artystyczną dożynek rozpoczął krakowiak w wykonaniu dziecięcego zespołu tanecznego działającego przy GOKSIR w Biszczy. Następnie na scenie świętowali ułani. Życzenia dla szwadronu wraz z pamiątkowymi dyplomami skierowali: poseł na sejm Piotr Olszówka, wójt Gminy Biszcza oraz zaprzyjaźniona Grupa Rekonstrukcji Historycznej „ Wrzesień 39”z Jastkowic. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczno – literacki dla dzieci i młodzieży pt. „Kawaleria na Ziemi Biszczańskiej” organizowany przez Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza pod honorowym patronatem Szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz
Wójta Gminy Biszcza. W dalszej części imprezy odbył się koncert Gminnej Orkiestry Dętej „Złota Nuta” i zespołów śpiewaczych z terenu gminy: „Wólczanki”,  „Baby Grodzieńskie”, „Rutyna”, „Krzewina” i „Jubilatki”. Następnie przyszedł czas na zaproszonych gości, na scenie zaprezentował się zespół „Konwalia” z Księżpola oraz iluzjonista ze specjalnym programem dla dzieci. Podczas dożynek został także rozstrzygnięty konkurs „ Klient roku 2017” zorganizowany przez państwa Marzenę i Artura Mirków, właścicieli sklepu  ze środkami ochrony roślin Eko- Jul – Ja z Bukowiny oraz loteria, w której nagrodą główną był kurs Prawa jazdy ufundowany przez pana Jana Deryło, właściciela Ośrodka Szkolenia Kierowców w Tarnogrodzie.  Później było już tylko bardziej energetycznie, na scenie zaprezentował się zespół „Energy Girls”  oraz gwiazda wieczoru „Megustar”. Następnie przyszedł czas na zabawę z zespołem Suski i Ewenement.

W trakcie całej uroczystości wszyscy mogli spróbować lokalnych przysmaków , przygotowanych przez członkinie KGW z Biszczy I, Wólki Biskiej, zespołów śpiewaczych ,,Rutyna”, „Krzewina”, Jubilatki, „Baby Goździeńskie oraz Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza lub zajrzeć do ułańskiego namiotu z wojskową grochówką i wystawą militariów z okresu II wojny światowej. Pogoda dopisała, słoneczne promienie  towarzyszyły nam przez cały dzień, z czego jesteśmy wszyscy zadowoleni. Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.

Sponsorzy Dożynek Gminno -Parafialnych i Dnia miodu i Pieroga 2019

 

1,Środki ochrony roślin Eko-Jul-Ja Artur Mirek Bukowina

2.Transport osobowy Zdzisław Gołąb Potok Górny

3.Bank Spółdzielczy Biszcza

4..Gospodarstwo rolne Jan Grabias Biszcza

5. Usługi  budowlane  Grzegorz Tutka Bukowina

6. Zjeżdżalnia Wodna i Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego BIKA - Zalew Biszcza Żary Ireneusz Grum   Potok Górny

7. TRANS HOT Maria Giza, Biszcza

8.Agroturystyka Wiejska KARY MUSTANG Urszula i Jan Bartosiewicz, Bukowina

9.Państwo Eugenia i Tadeusz Mazurek, Biszcza

10.Market Lewiatan Mucha Eugenia, Biszcza

11.Mechanika Maszyn Rolniczych  Jan Ciołek, Biszcza

12.Firma Handlowa „MOTO-TECH” Krzysztof Ćwiek, Biłgoraj

13.Zakład Usług Hydrauliczno-Budowlanych Zbigniew Ćwikła, Biszcza

14.F.P.H.U. „OMEGA” Marian Pintal, Biszcza

15.Usługi Rolnicze Ryszard i Renata  Klecha, Bukowina

16.Sklep spożywczo-przemysłowy Kobel Antoni, Gózd Lipiński

17.D.H.U. Tadeusz Dajnowski, Biszcza

18.Pan Kamil Grum, Potok Górny

19.Kamp Kontener Krzysztof Nycz

20.Jolanta Ździobło Żary

21.Firma Budowlana Sławomir Zdunek Panasówka

22.EVE Usługi remontowo budowlane Bogdan Garbacz

23.Ośrodek Szkolenia Kierowców Jan Deryło, Tarnogród

24.PPH Ad-Pin Adam Pintal Biszcza

25.Piekarnia-Cukiernia Spustek Marek Spustek, Księżpol

26.Sklep ABC Jan Tryka Biszcza

27. Elektro - Instal Ireneusz Ćwikła Jedlinki

28.Ośrodek wypoczynkowy ,,Perełka”, Park wodny Water show Łukasz Gielmuda

29. Tabacco Campany , Łukowa

30.Firma ,,Brzyski” Witold Brzyski Biszcza

FOTORELACJA

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2020 Net Partners