» O nas » Aktualności » 2019 » Wieczorek poetycki

26.112019
Wieczorek poetycki

22 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. Tegoroczne spotkanie było dla nas wyjątkowe z kilku powodów. Pierwszy z nich to jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. Z tej okazji pozwoliliśmy sobie na chwile wspomnień związanych z biblioteką, a także podziękowania dla osób i instytucji, które od lat wspierają jej działalność.  Na spotkaniu wręczyliśmy również nagrody laureatom konkursu na „ Najaktywniejszego czytelnika 2018 roku. ” W Biszczy był nim Gabriel Słoma, w Bukowinie - Gabrysia Maciocha, a w Goździe Lipińskim -  Maja Ćwikła. Wspominaliśmy także nasze zmarłe poetki panią Annę Bandos i Julie Strzałkę.  W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  12 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalne poetki pani Stefania Książek i Danuta Płoucha. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczyli nasi goście: Zastępca wójta Gminy Biszcza pani Bernadeta Cichorz. Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Elizy Widz - Jagusztyn i Dariusza Jelenia. W spotkaniu uczestniczyły także  dyrektorzy szkół pani Irena Klecha i pani Bożena Pieczonka, polonistki:  pani Urszula Tryka, Kazimiera Gałka, Antonina Głąb , opiekunka zespołu „Oby” pani Alicja Bełz, oraz emerytowana bibliotekarka pani Maria Sarzyńska , regionalistka Bożena Kurowska i rodzice. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani urodzinowym tortem, kawą i herbatą. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.