» O nas » Aktualności » 2024 » Przegląd Kolęd i Pastorałek 2024

30.012024
Przegląd Kolęd i Pastorałek 2024

Zapach świeżych choinek, migotliwe światełka i ciepłe dźwięki kolęd wypełniły salę Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji podczas corocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło utalentowanych artystów z naszej społeczności, było nie tylko świętem muzyki, ale również okazją do dzielenia się radością i tradycją świąteczną. Rodziny, przyjaciele i mieszkańcy naszej gminy zebrali się, aby podziwiać różnorodność interpretacji utworów świątecznych oraz cieszyć się atmosferą jedności i wspólnoty.

W tym roku na muzycznej scenie zaprezentowali się:

Gminna Orkiestra Dęta

Grupa Wokalna Colours of the Rainbow z GOKSiR

Natalia Bulicz

Grupa Wokalna że Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie

Zespół TIK-TAK że Szkoły Podstawowej im. Jana z II w Goździe Lipińskim

Zespół OBY że Szkoły Podstawowej im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

Zespół Śpiewaczy Krzewina

Zespół Śpiewaczy Rutyna

Zespół Śpiewaczy Jubilatki

Wiesław Szkoda

Zespół Kolędniczy Rady Rodziców że Szkoły Podstawowej w Bukowinie

Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy

Nie tylko dźwięki kolęd wypełniły salę, ale także widowiskowe przedstawienie "Kolęda z Herodem", które zostało zaprezentowane przez gości specjalnych - Grupę Rekonstrukcyjną Żołnierzy Polskich "Wrzesień 1939" z Jastkowic.

Dodatkowym elementem wieczoru było podsumowanie konkursu na Laurkę dla Babci i Dziadka. Nagrody dla uczestników wręczył wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz. Uroczystość była też okazją do pożegnania dotychczasowego dyrektora GOKSiR, który przeniósł się na stanowisko sekretarza gminy i przedstawienia nowej  pani dyrektor, którą została pani Jadwiga Lal - Kiszka. Zarówno panu sekretarzowi jak i nowej pani dyrektor życzymy owocnej pracy na nowych stanowiskach.

Po zakończonym koncercie dla uczestników przygotowano słodkie ciasto, aromatyczną kawę i herbatę, a także tradycyjny bigos, tworząc tym samym okazję do wspólnego świętowania i dzielenia się radością z okolicznościowego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że doświadczenia tegoroczne zachęcą Państwa do powrotu w przyszłym roku, byśmy razem mogli kontynuować tę piękną tradycję, dzielić się radością i tworzyć wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze.