» O nas » Aktualności » 2024 » Ferie z Biblioteką 2024

08.022024
Ferie z Biblioteką 2024

Za nami ferie zimowe, wypełnione kreatywnością, nauką i inspirującymi działaniami.  Na biblioteczne zajęcia zaprosiliśmy dzieci w wieku 6 - 11 lat z terenu gminy. Nasza twórcza przygoda rozpoczęła się od warsztatów tworzenia świec sojowych, gdzie każde dziecko miało okazję zaprojektować i stworzyć własną, niepowtarzalną świece, którą mogło zabrać na pamiątkę do domu. W kolejnych dniach skupiliśmy się na zdobieniu przedmiotów techniką decoupage. Materiałem do projektów były drewniane serca i zakładki do książek, symbolizujące pasję do czytania oraz wyobraźnię. Efektem pracy dzieci były przepięknie zdobione serca i zakładki.  Zakończenie ferii było równie wyjątkowe, gdyż wybraliśmy się wspólnie do kina na film "Życzenie". Ta pełna ciepła i humoru opowieść zainspirowała nas do refleksji nad realizacją marzeń i istotnymi wartościami, które kształtują nasze życie i relacje z innymi. Jednak nasze odkrycia nie kończą się tutaj! Podczas podróży natrafiliśmy także na magiczne czerwone krzesło z serii książek Andrzeja Maleszki, dobrze znane naszym małym czytelnikom z biblioteki.