Aktualności
Goksirowskie dzieci gotowe na święta! Podczas warszatów, które odbyły się 13 grudnia młodzi artyści plastycy wykonali ozdoby świąteczne. Zrobiliśmy przepiękne kartki z ozdobnego papieru, choinkę z włóczki oraz skarpetkowego skrzata, który zagości w te święta w domach uczestników. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a dzieciaki już pytają, czy w przyszłym roku znów odbędą się warsztaty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)
22 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało 19 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamojskiego w Bukowinie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalne poetki pani Danuta Płoucha i Stefania Książek. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczył dyrektor GOKSiR pan Piotr Cichórz. Wieczór poezji był także okazją do wręczenia nagród najaktywniejszym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Biszczy za ubiegły rok. W gronie laureatów znaleźli się: Marlena Kurzyna, Emilia Pułapa i Amelia Rój z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Kacper Bucior ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Nie ulega wątpliwości, że kształcenie przyszłych czytelników w pełni zależne jest od zaangażowania rodziców. Listy gratulacyjne przekazaliśmy na ręce państwa: Katarzyny i Rafała Kurzynów, Angeliki i Grzegorza Pułapów, Diany Rój oraz Justyny i Łukasza Buciorów. Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem, kawą i herbatą.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.
11 listopada 2023 roku mieszkańcy Gminy Biszcza uczcili 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, po mszy odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej ,,Złota Nuta”, dzieci i młodzieży z GOKSiR, Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich oraz zespołów śpiewaczych Rutyna, Jubilatki i Krzewina. Przemówienie okolicznościowe oraz podziękowania dla uczestników wygłosił Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Na zakończenie delegacje wieńcowe złożyły symboliczne wiązanki pod Pomnikiem Legionistów przy Urzędzie Gminy Biszcza.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Gminy Biszcza, pocztom sztandarowym, delegacjom wieńcowym i wszystkim pozostałym uczestnikom za udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Za nami wspaniały, roztańczony koncert! Jeszcze studzimy emocje, ale już spieszymy podzielić się relacją z tego wydarzenia, bo wrażeń było co niemiara! Oprócz naszych fantastycznych młodych goksirowskich wokalistów, którzy przepięknie wyśpiewali największe przeboje z tańcem w temacie wystąpili zaproszeni przez nas artyści. Natalia Bulicz wprowadziłą nas w romantyczny nastrój utworem "Tylko mnie poproś do tanca" jednocześnie otwierając nasz koncert, Weronika Flis zaprosiła do czarującego "Walca Embarras". Prawdziwą gratką dla melomanów okazał się występ zespołu instrumentalnego "Trio Muzyki Światowej". Mateusz Pęcak (Fletnia Pana), Patrycja Leniart (skrzypce) i Tomasz Miazga (instrumenty klawiszowe) zagrali muzykę filmową znaną z twórczości takich kompozytorów jak Michał Lorenc, Enio Morricone, Hans Zimmer i James Last. Urzeczona publiczność nagrodziła muzyków owacjami na stojąco! A ponieważ sobotnie wydarzenie było świętem tańca nie mogło zabraknąć tancerzy, w zmysłowym tangu, paso doble oraz dynamicznym jivie mogliśmy podziwiać Klaudię Dargiel i Piotra Bednarza z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
Dziękujemy panu wójtowi Zbigniewowi Pyczce za obecność i "Taniec Mai" zatańczony razem z dziećmi. Bo w tańcu przełamujemy bariery:) Drogiej publiczności serdecznie dziękujemy za obecność, a kto przegapił niech żałuje:)
Z wielką radością pragniemy podzielić się z Państwem relacją z imprezy, która odbyła się w malowniczym sołectwie Wólka Biska- Żary. W minioną niedzielę, mieszkańcy gminy Biszcza zebrali się w tym urokliwym zakątku, aby wspólnie uczcić tradycyjne święto dożynkowe. Tegoroczne Dożynki Gminno - Parafialne były nie tylko okazją do podziękowania za tegoroczne plony, ale również do umocnienia więzi społeczności oraz cieszenia się wspaniałą atmosferą niedzielnego popołudnia i wieczoru.
Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele filialnym p.w. MB Siewnej w Wólce Biskiej, podczas której proboszcz parafii ks. Stanisław Bełz oraz ks. wikariusz Radosław Zborniak wspólnie z mieszkańcami modli się w intencji rolników oraz poświęcono chleb i wieńce dożynkowe z tegorocznych zbóż, kwiatów, owoców i ziół. Następnie barwny korowód udał się w kierunku sceny plenerowej koło remizy OSP, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy – prezentacja wieńców z poszczególnych sołectw oraz przekazanie chleba wypieczonego z tegorocznej mąki oraz występy artystyczne.
Honory starostów tegorocznych dożynek pełnili państwo Marzena i Andrzej Buliczowie z Bukowiny. Przekazali oni na ręce włodarza gminy Zbigniewa Pyczko chleb - szczególny i symboliczny dar, który jest również symbolem wspólnej pracy wielu ludzi, symbolem trudu rolnika i tych wszystkich, którzy pracują na rzecz rolnictwa, by dzielił go mądrze, tak aby nikomu go nie zabrakło w naszej gminie.
Gospodarz podziękował starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce i dary, a rolnikom za ich całoroczny trud oraz odczytał listy okolicznościowe przekazane na jego ręce przez pana Jacka Sasina - Ministra Aktywów Państwowych i pana Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierował również w-ce Minister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Poseł na Sejm RP pani Beata Strzałka oraz Starosta Biłgorajski pan Andrzej Szarlip. W ich imieniu listy okolicznościowe odczytali pan Emil Pawelec, Krzysztof Krzywiński i Radny Rady Powiatu Jan Łebko. Gości dożynkowych odwiedził także w-ce Marszałek Województwa Lubelskiego pan Michał Mulawa.
Występy artystyczne rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta. Następnie na muzycznej scenie plenerowej zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „Rutyna, „Jubilatki” i „Krzewina”. Piękne ukraińskie melodie przybliżyły nam również Maria Zhorovlia i Alla Hronska. Panie wraz włodarzem gminy Skorykie panem Ilko Stahurskyi były członkami delegacji, z którą gmina Biszcza w najbliższym czasie będzie pozyskiwać fundusze w ramach współpracy transgranicznej. Na scenie nie zabrakło także poetyckich wersów. Pan Antoni Jednac zaprezentował utwór, w który odniósł się do trudów pracy rolnika. Tuż po nim na scenę zaprosiliśmy zespół „ Gospa” z Karolówki z gminy Frampol. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ Danic.ING.
Organizatorzy przygotowali także dla uczestników liczne konkurencje dożynkowe. Łowienie plastrów marchewki, wyścigi w workach, szalona kelnerka, czy dożynkowa kasa to tylko nieliczne konkurencje, w których mogli wziąć udział mieszkańcy. Wszystkich śmiałków dopingowali goście dożynkowi, wójt gminy oraz starosta i starościna dożynek.
Imprezie towarzyszyły stoiska z kuchnią regionalną przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich „ Wólczanki” i wojskową grochówką przygotowaną przez Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich. O zimne napoje zadbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biszczy I.
Dożynki Wólka Biska Żary 2023 to nie tylko święto plonów, ale także wyjątkowy czas spotkań, wspólnego świętowania oraz oddawania hołdu tradycji. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby one miały odpowiednia oprawę.
Zapraszamy do udziału w konkursie "Lato w Biszczy". W konkursie mogą wziąć udział osoby
powyżej 10-go roku życia. Do wyboru dwa tematy:
1. "Krajobraz wsi Biszczańskiej"
2. "Lato nad Zalewem Biszcza-Żary"
Zgłoszenia do 14 sierpnia, szczegóły w regulaminie zamieszczonym poniżej.
Dzień Miodu i Pieroga to impreza plenerowa integrująca lokalną społeczność od wielu lat wpisująca się w kalendarz imprez naszej gminy. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi miłośników smaków i tradycji na świeżym powietrzu co roku organizowane jest nad malowniczym zalewem Biszcza Żary i przyciąga tłumy ludzi gotowych odkrywać kulinarne i kulturowe bogactwo regionu. Imprezę rozpoczęła konferencja pszczelarska, w której wzięli udział hodowcy pszczół z terenu gminy i regionu. Celem konferencji była wymiana wiedzy, doświadczeń i nowych pomysłów dotyczących pszczół, ich hodowli, produkcji miodu, zdrowia pszczół oraz ochrony środowiska, w którym żyją. Swoją wiedzą ekspercką dzielili się dr hab. inż. Krzysztof Olszewski – Pracownik Zakładu Pszczelnictwa w Instytucie Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej, Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki UP oraz mgr inż. zootechnik Marek Podlewski wykładowca, nauczyciel w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu, właściciel Kujawskiego Centrum Pszczelarskiego oraz pasieki hodowlanej linii kujawskiej, wiceprezes Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza oraz specjalista ds. pszczelarstwa Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Zarzeczewie, inseminator matek pszczelich, rzeczoznawca chorób pszczół. Ważnym aspektem konferencji było nawiązywanie kontaktów z innymi pasjonatami pszczół. Dzięki temu pszczelarze mogli zaktualizować swoją wiedzę, poznać najnowsze techniki i badania oraz zdobyć inspirację do doskonalenia swojej pracy.
Następnie odprawiona została uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy.
Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godz. 14.00 w malowniczym plenerze nad zbiornikiem wodnym Biszcza – Żary. Gospodarz uroczystości wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko podkreślił znaczenie tego wydarzenia w skali województwa, powiatu, a także gminy. Zauważył, jak potrzebna jest promocja produktów pszczelich, pierogów gryczanych, a także samego pszczelarstwa jako tak ważnej dla przyrody i środowiska gałęzi rolnictwa. Wójt Gminy powitał wszystkich uczestników imprezy a szczególnie zaproszonych gości, którzy przybyli w osobach: Pani Beata Strzałka poseł na Sejm RP, która odczytała list okolicznościowy od Pana Roberta Telusa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Aneta Żórawicz dyr. Biura Pani europoseł Beaty Mazurek, która również przekazała list okolicznościowy oraz upominek, Pani Monika Zawiślak dyr. Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, Pan Andrzej Placek wójt gminy Obsza, Pan Krzysztof Kiszka wójt gminy Harasiuki, Pan Cezary Duma dyr. SANEPID Biłgoraj, Pan Jana Rój kierownik Placówki Terenowej KRUS Biłgoraj, Proboszcz Parafii Biszcza ks. Stanisław Bełz, Pan Grzegorz Jasiński prezes BS Biszcza, radnych powiatowych, radnych gminnych na czele z przewodniczącym Panem Grzegorzem Ciosmakiem, dyrektorów Szkół, kierowników jednostek organizacyjnych oraz sołtysów z poszczególnych sołectw. Swoją obecnością w trakcie uroczystości zaszczycili także Pan Andrzej Szarlip starosta biłgorajski, Pan Grzegorz Wróbel radny sejmiku województwa lubelskiego, Pan Stanisław Dyjak wójt gminy Potok Górny, Radni powiatu biłgorajskiego Jan Łebko oraz Jarosław Lipiec, a także przedsiębiorcy z terenu gminy Biszcza i sąsiednich.
Występy artystyczne rozpoczął koncert Gminnej Orkiestry Dętej, następnie na muzycznej scenie zaprezentowały się: Dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalny działający przy GOKSiR, Zespół śpiewaczy „Rutyna”, „Jubilatki”, „Krzewina” oraz „Wólczanki”. O najmłodszych zadbał „Waldemar Wywrocki dzieciom” w specjalnie na tę okazję przygotowanym bloku tematycznym. Nie zabrakło też artystów z zewnątrz. Jako pierwszy w muzyczną podróż po folklorze zabrał uczestników zespół „Przystań” z Księżpola oraz kapela „Wygibusy”. Gwiazdą wieczoru był zespół REDLIN. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem ROXSAIT. Piknikowi towarzyszyły stoiska tematyczne prezentujące lokalne produkty. Uczestnicy imprezy mogli delektować się aromatem miodu i smakiem pysznych pierogów, które są nieodłącznym elementem kulinarnego dziedzictwa gminy Biszcza. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały miejscowe przysmaki, takie jak: pieróg gryczany, potrawy i wypieki na bazie miodu i gryki, czy tradycyjny chleb. Swoje stoiska przygotowali także, Ochotnicza Straż Pożarna z Biszczy I, Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza, gdzie można było posmakować lokalnych produktów oraz zjeść wyśmienitą ułańską grochówkę.
Partnerem wydarzenia Dzień Miodu i Pieroga był Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego w ramach akcji „Lubelskie Smakuj Życie!”.
Dziękujemy zaproszonym gościom oraz wszystkim obecnym za wspólną zabawę.
Partnerem wydarzenia Dzień Miodu i Pieroga które odbędzie się 9 lipca 2023 roku nad Zalewem Biszcza - Żary jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie!"
Niedzielne popołudnie dnia 1 lipca b. r. upłynęło nam w duchu sportowo – patriotycznym. Jako że mamy lato i pogoda zachęca do aktywności fizycznej zorganizowaliśmy rajd rowerowy. Jednocześnie chcieliśmy uczcić pamięć tragicznych losów wysiedlonych i poległych w czasie pacyfikacji ludności naszej gminy, która miała miejsce w 1943 roku. Z tej okazji ufundowano tablicę pamiątkową, którą umieszczono w centrum Biszczy na placu w pobliżu kościoła parafialnego. Ksiądz proboszcz Stanisław Bełz poświęcił tablicę, a zebrani odmówili modlitwę w intencji ofiar tragicznych wydarzeń sprzed osiemdziesięciu lat.
W obchodach wysiedlenia mieszkańców gminy nie mogło zabraknąć Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich. Panowie ułani złożyli pamiątkowy wieniec przy nowo powstałym monumencie, a ułan Marcin Magoch przybliżył zebranym historyczne tło wydarzeń z 1943 roku. Sama przejażdżka przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze, pogoda dopisała, a na mecie w Bukowinie przy kościółku na cyklistów czekał ciepły posiłek. Wszyscy zebrani mogli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu szwadronu ułanów przy akompaniamencie akordeonu pana Bogdana Pęcaka. W uroczystościach brali również członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bukowiny oraz Związku Bojowników o Wolność i Demokrację.
Dziękujemy panu Wójtowi Zbigniewowi Pyczko za pomoc w organizacji imprezy.
Partnerem wydarzenia Dzień Miodu i Pieroga jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”
Biszczańskie Sobótki już za nami:) Ci, których nie było niech żałują, ci, którzy byli z pewnością zgodzą się z twierdzeniem, iż był to niezwykle urokliwy wieczór. Tradycyjne ludowe pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży z GOKSiR wprowadziły nas w iście nostalgiczny nastrój pozwalając nieco przenieść się w czasie, przedstawienie "Kwiat paproci" przypomniało legendę słynnego kwiecia, a panie z kół gospodyń wiejskich uwiły przepiekne wianki:) Na scenie wystąpiły również JUBILATKI wykonując znane utwory folklorystyczne. Na koniec do tańca wokół ogniska zaprosił zespół Va Bank z Biłgoraja. Aby tradycji stało się zadość dziewczęta wybrały się nad wodę, aby wypuścić kwieciste wianki w rejs po spełnienie marzeń:)
Dziekujemy serdecznie Panu Zbigniewowi Pyczko, Wójtowi Gminy Biszcza za pomoc w organizacji imprezy, dziekujemy paniom z KGW za współpracę oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że Biszczańskie Sobótki wpiszą się już na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych naszej gminy.
Podczas Nocy Świętojańskiej, którą celebrowaliśmy w sobotę 24 czerwca młode artystki z GOKSiR zaprezentowały się w sztuce teatralnej "Kwiat Paproci" przekazując ważne przesłanie. iż "Nie ma szczęścia dla człowieka, jeżeli się nim z drugim podzielić nie może." Zaparszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Joanny Ferens.
3 maja wspominamy jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. 232 lat temu, Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Co roku mieszkańcy gminy licznie biorą udział w uroczystości, upamiętniającej ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień, w tym roku nie mogło być inaczej.
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie pochód prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy. Po odegraniu hymnu państwowego, przy dźwiękach werbli wieńce, wiązanki i kwiaty złożyły delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Koła Gospodyń Wiejskich z Biszczy I i Wólki Biskiej oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.
Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie i zaprosił mieszkańców na dalszą część świętowania, która odbyła się w plenerze nad zalewem Biszcza - Żary .
Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej na pikniku nie zabrakło chętnych, by wziąć udział w rodzinnych zawodach wędkarskich i wysłuchać koncertu plenerowego. Na muzycznej scenie jako pierwszy zaprezentował się Szwadron Kawalerii, następnie dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalny działający przy GOKSiR oraz Panie z zespołu „Rutyna” i „Krzewina”. Uczestnicy mogli rozgrzać się trochę przy gorącej kawie i herbacie oraz pieczonej na ognisku kiełbasce, o które zadbał organizator.
Dziękujemy, że mogliśmy ten dzień spędzić razem.
Pliki do pobrania:
Regulamin piknik wędkarski.docx
Rajd regulamin
Niedzielne popołudnie 12 marca w Domu weselnym Euforia w Bukowinie należało zdecydowanie do Pań. By uczcić Dzień Kobiet, przygotowaliśmy moc atrakcji, których wspólnym mianownikiem były „babskie sprawy”. Było o kobietach, dla kobiet i z kobietą w roli głównej. O część muzyczną wieczoru zadbał dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalny działający przy GOKSiR oraz Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich. Nie zabrakło tez akcentów humorystycznych w wykonaniu debiutującego kabaretu „Weźmy się i róbta”. Mamy nadzieję, że przyjemna i nastrojowa atmosfera tego popołudnia, Drogie Panie, pozwoliła wam na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków. Na Panie oprócz wspaniałego koncertu i pięknych życzeń czekały kwiaty, słodkości i symboliczna lampka wina.
Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Wojewódzkim Konkursie na Palmę Wiekanocną. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną instytucję kultury. Do wzięcia udziału w konkursie w szczególny sposób zachęcamy twórców ludowych, rękodzielników, Koła Gospodyń Wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną. Swoje prace prosimy dostarczać do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy nad Zalewem Biszcza-Żary do dnia 7 marca 2023.
Pliki do pobrania:
Karta zgłoszenia.pdf
Regulamin.pdf
Bal karnawałowy za Nami. Kolorowe, wspaniałe stroje, balowy nastrój i muzyka wprowadziły nas w balowy klimat. Energia naszych najmłodszych i chęć do wspólnej zabawy sprawiły, że tegoroczny bal karnawałowy zapamiętamy na długo. Były tańce, śpiewy i szalone zabawy, nie zabrakło też niespodzianek. Dziękujemy naszym niespodziewanym gościom za słodki poczęstunek dla dzieciaków.
Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.
zdjęcia: Tomasz Ferens (bilgoraj.com.pl)
22 stycznia wysłuchaliśmy koncertu zimowego w wykonaniu młodych wokalistów uczęszczających
na zajęcia wokalne do GOKSiR. Gościnnie wystąpili młodzi instrumentaliści z orkiestry Złota Nuta
oraz Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich.
To było wyjatkowe wydarzenie! Nasze goksirowskie dziciaki wybrały się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl "Pinokio". Dla naszych młodych wokalistów to bardzo cenne doświadczenie:) Kto wie, czy za kilka, kilkanaście lat nie zobaczymy któregoś z nich wśród obsady podobnego przedstawienia? :)
„Niech kolęda serca budzi” to hasło przewodnie Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Biszczy,
który odbył się w ubiegłą niedzielę. Jest to impreza cykliczna odbywająca się w naszej gminie co roku
w ostatnią niedzielę stycznia. Przegląd oficjalnie otworzył Wójt Gminy Biszcza pan Zbigniew Pyczko.
Pełniąc rolę gospodarza pan wójt złożył zebranym serdeczne życzenia i zaprosił do wspólnego
kolędowania.
W tym roku podczas przeglądu zaprezentował się jeden solista Lukas Lenzer Trochimiak oraz zespoły:
*Gminna Orkiestra Dęta „Złota Nuta” pod batutą pana Ryszarda Jelenia
*Dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalny GOKSiR z Biszczy pod kierownictwem pani Elizy Widz-Jagusztyn
*Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich pod kierunkiem pana Bogdana Pęcaka
*Zespół wokalny „OBY” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny z Biszczy prowadzony
przez panią Alicję Bełz
*Zespół wokalny „TIK TAK” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińkiego pod kierownictwem
pani Alicji Bełz
*Zespół wokalny składający się z uczniów Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego z Bukowiny
prowadzony przez panie Martę Kurko oraz Annę Pisarczuk
*Zespół śpiewaczy „Jubilatki” z Biszczy prowadzony przez pana Jarosława Oleszczaka
*Zespół śpiewaczy „Krzewina” z Bukowiny, którego kierownikiem artystycznym jest również
pan Jarosław Oleszczak.
Artyści dostarczyli publiczności wielu przyjemnych wrażeń muzycznych, a wszystko to odbyło się w urokliwym
otoczeniu Domu Weselnego „Euforia”, którego właścicielom składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie
obiektu i pomoc przy organizacji koncertu.
Wśród publiczności znaleźli się również specjalni goście: Wiceminister Sprawiedliwości pan Marcin Romanowski,
Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj pan Andrzej Borowiec oraz Radni Powiatu Biłgorajskiego panowie Jan Łebko
i Józef Borowiec. Dziękujemy szanownym gościom za przyjęcie zaproszenia na nasz koncert.
Podczas przeglądu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Laurka dla Babci i Dziadka”. Nagrody i wyróżnienia
wręczyli pan wójt i pan wiceminister. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim
uczestnikom dziękujemy za udział.
Jak co roku podczas ferii przygotowaliśmy dla najmłodszych szereg aktywności. Zadbaliśmy o to, by było twórczo i edukacyjnie. Przez kolejne 4 dni pierwszego tygodnia ferii uczestnicy zajęć brali udział w warsztatach tworzenia biżuterii, ozdabiania pudełek, robienia mydełek i zabawek sensorycznych.
Dziękujemy za waszą obecność i mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście:)
Zapraszamy na Koncert Zimowy! Młodzi Artyści wykonają tradycyjne oraz mniej znane kolędy
i piosenki bożonarodzeniowe:)
Pliki do pobrania:
REGULAMIN.pdf
KARTA ZGŁOSZENIA.docx