» O nas » Aktualności » 2024

08.022024
Wycieczka naszych wokalistów do Rzeszowa

W czasie ferii zimowych nasi podopieczni z zespołów wokalnych wybrali się na

wycieczkę do Rzeszowa. Pierszym punktem programu był spektakl pod tytułem

"Kajtuś Czarodziej" w reżyserii Heleny Radzikowskiej w Teatrze Maska. Największą

atrakcją okazała się zabawa we Fyparku! Tam dzieciaki spędziły bardzo intensywne

dwie godziny i wcale nie miały ochoty wracać:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

Wycieczka była nagrodą za uświetnianie gminnych uroczystości kulturalno -

patriotycznych oraz reprezentowanie naszej gminy podczas konkursów wokalnych,

a także różnych koncertach i spotkaniach/

Przypominamy przy tej okazji, że nasze zajęcia wokalne odbywają się w czwartki

dla dwóch grup wiekowych:

16.00 - 17.00 - dzieci od 7 do 10 lat

17.15 - 18.45 - młodzież powyżej 10go roku życia.

Zapraszamy!

08.022024
Ferie z Biblioteką 2024

Za nami ferie zimowe, wypełnione kreatywnością, nauką i inspirującymi działaniami.  Na biblioteczne zajęcia zaprosiliśmy dzieci w wieku 6 - 11 lat z terenu gminy. Nasza twórcza przygoda rozpoczęła się od warsztatów tworzenia świec sojowych, gdzie każde dziecko miało okazję zaprojektować i stworzyć własną, niepowtarzalną świece, którą mogło zabrać na pamiątkę do domu. W kolejnych dniach skupiliśmy się na zdobieniu przedmiotów techniką decoupage. Materiałem do projektów były drewniane serca i zakładki do książek, symbolizujące pasję do czytania oraz wyobraźnię. Efektem pracy dzieci były przepięknie zdobione serca i zakładki.  Zakończenie ferii było równie wyjątkowe, gdyż wybraliśmy się wspólnie do kina na film "Życzenie". Ta pełna ciepła i humoru opowieść zainspirowała nas do refleksji nad realizacją marzeń i istotnymi wartościami, które kształtują nasze życie i relacje z innymi. Jednak nasze odkrycia nie kończą się tutaj! Podczas podróży natrafiliśmy także na magiczne czerwone krzesło z serii książek Andrzeja Maleszki, dobrze znane naszym małym czytelnikom z biblioteki.

30.012024
Przegląd Kolęd i Pastorałek 2024

Zapach świeżych choinek, migotliwe światełka i ciepłe dźwięki kolęd wypełniły salę Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji podczas corocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło utalentowanych artystów z naszej społeczności, było nie tylko świętem muzyki, ale również okazją do dzielenia się radością i tradycją świąteczną. Rodziny, przyjaciele i mieszkańcy naszej gminy zebrali się, aby podziwiać różnorodność interpretacji utworów świątecznych oraz cieszyć się atmosferą jedności i wspólnoty.

W tym roku na muzycznej scenie zaprezentowali się:

Gminna Orkiestra Dęta

Grupa Wokalna Colours of the Rainbow z GOKSiR

Natalia Bulicz

Grupa Wokalna że Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie

Zespół TIK-TAK że Szkoły Podstawowej im. Jana z II w Goździe Lipińskim

Zespół OBY że Szkoły Podstawowej im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

Zespół Śpiewaczy Krzewina

Zespół Śpiewaczy Rutyna

Zespół Śpiewaczy Jubilatki

Wiesław Szkoda

Zespół Kolędniczy Rady Rodziców że Szkoły Podstawowej w Bukowinie

Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy

Nie tylko dźwięki kolęd wypełniły salę, ale także widowiskowe przedstawienie "Kolęda z Herodem", które zostało zaprezentowane przez gości specjalnych - Grupę Rekonstrukcyjną Żołnierzy Polskich "Wrzesień 1939" z Jastkowic.

Dodatkowym elementem wieczoru było podsumowanie konkursu na Laurkę dla Babci i Dziadka. Nagrody dla uczestników wręczył wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz. Uroczystość była też okazją do pożegnania dotychczasowego dyrektora GOKSiR, który przeniósł się na stanowisko sekretarza gminy i przedstawienia nowej  pani dyrektor, którą została pani Jadwiga Lal. Zarówno panu sekretarzowi jak i nowej pani dyrektor życzymy owocnej pracy na nowych stanowiskach.

Po zakończonym koncercie dla uczestników przygotowano słodkie ciasto, aromatyczną kawę i herbatę, a także tradycyjny bigos, tworząc tym samym okazję do wspólnego świętowania i dzielenia się radością z okolicznościowego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że doświadczenia tegoroczne zachęcą Państwa do powrotu w przyszłym roku, byśmy razem mogli kontynuować tę piękną tradycję, dzielić się radością i tworzyć wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze.

18.012024

11.012024