Urząd Gminy w Biszczy MKDNiS Green Velo BKS Albatros Parafia Najświętszego Serca jezusa w Biszczy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa Cyfrowe Archiwum Tradycji Regionalnej Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy bank Spółdzielczy w Biszczy Logo Perełka
Pogoda

» O nas » Aktualności » 2022

Aktualności

30.12.2022
Nowości wydawnicze w bibliotece

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka w tym roku brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Dzięki projektowi udało się zakupić do biblioteki dodatkowo 206 nowych pozycji wydawniczych na kwotę 7000 zł.

 

25.112022
Piękno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji

23 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  14 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalna poetka pani Danuta Płoucha. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczył dyrektor GOKSiR pan Piotr Cichórz. Wieczór poezji był także okazją do wręczenia nagród najaktywniejszym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Biszczy za ubiegły rok. W gronie laureatów znaleźli się: Igor Tokarski, Łucja Śmieciuch i Wiktoria Łuszczek z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Anna Kurko z Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Nie ulega wątpliwości, że kształcenie przyszłych czytelników w pełni zależne jest od zaangażowania rodziców. Listy gratulacyjne przekazaliśmy na ręce państwa Barbary i Mateusza Tokarskich, Ewy i Tomasza Śmieciuchów, Anny i Mariusza Łuszczków oraz Marty i wiesława Kurko.Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem, kawą i herbatą.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.

FOTORELACJA

14.112022
Święto Niepodległości i 40-lecie reaktywacji Gminy Biszcza

„Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi - niepodległość.”

                        Marcin Wolski

 

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Przypomina ono nie tylko o przełomowych dla Polski oraz Europy wydarzeniach, ale i setkach odważnych ludzi, którym przyświecał jeden cel - wolna Polska. W tym roku to wyjątkowe święto zbiegło się z rocznicą 40-lecia reaktywowania gminy.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej przez księdza proboszcza Stanisława Bełz oraz ks. wikariusza Radosława Zborniaka. Po mszy świętej uczestnicy udali się pod pomnik Legionistów, by oddać hołd poległym w walce o niepodległość. Przy dźwiękach werbli, symboliczne wieńce z biało -  czerwonych kwiatów złożyły delegacje: przedstawicieli władz samorządowych, jednostek OSP, związku kombatantów, ułanów, szkół oraz lokalnych instytucji i stowarzyszeń.  Po defiladzie Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich wraz z obecnymi pocztami sztandarowymi uczestnicy udali się do SZS im. Dzieci Zamojszczyzny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przemówienie z tej okazji wygłosił Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Włodarz podziękował m.in mieszkańcom za liczną obecność, świadectwo patriotyzmu i przywiązania do wartości, a także w nawiązaniu do jubileuszu,  podsumował ostatnie lata działalności i dokonań samorządu w dziedzinie inwestycji.

Następnie przyszedł czas na występy artystyczne. Jako pierwsza  na scenie zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczno-taneczny w wykonaniu uczniów z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, przypominający ważniejsze wydarzenia z dziejów historii naszego kraju,  przygotowany pod kierunkiem pań Urszuli Tryka, Natalii Waręciak i Alicji Bełz. Tuz po występie uczniów goście zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej obrazującej zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym ziemi biszczańskiej wprowadzane przez kolejnych włodarzy przygotowanej przez panów Piotra Szabata i Ryszarda Baryłę. Na patriotyczną nutę zaśpiewały także panie z zespołów śpiewaczych: „Jubilatki”, „Krzewina” i Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Nie zabrakło także pysznego tortu ufundowanego przez włodarza gminy. Jubileuszowi 40-lecia reaktywacji Gminy Biszcza towarzyszyła wystawa fotograficzna ukazująca życie codzienne mieszkańców od czasów II wojny Światowej ubiegłego wieku. Fotografie pochodzą ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej działającego przy bibliotece publicznej, do którego sukcesywnie pozyskiwane są dokumenty życia społecznego od mieszkańców. Na wystawie znalazły się m.in fotografie i dokumenty pochodzące ze zbiorów rodzinnych: śp. Juliana Kniazia, Krystyny Makuch, Jadwigi Siek, Marka Kulińskiego, Teresy Kucharz, Mirosławy Smyl, Jana Szymanika, Haliny Kukiełki, Marii Jaworskiej, Alicji Kurowskiej, Bożeny Kurowskiej, Piotra Szabata, Andrzeja Fusa oraz kronik, w tym elektronicznych: OSP w Biszczy I, Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny, Stowarzyszenia Rozwój Gminy Biszcza, GOKSiR w Biszczy, Urzędu Gminy, SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, SP im. Hetmana Jana Zamojskiego w Bukowinie, SP im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości.

FOTORELACJA

27.092022
OTWARCIE TRASY ROWEROWEJ

Trasa Do Pomnika Lotników oficjalnie otwarta! Inauguracyjny rajd rowerowy odbył się 25 września. Wyznaczenie, zaprojektowanie oraz prace przygotowawcze trwały kilkanaście miesięcy, przy projekcie pracował cały zespół GOKSiR. Założeniem projektu, poza aspektem promującym rekreację na świeżym powietrzu, była popularyzacja mało znanych miejsc o znaczeniu historycznym na terenie gminy Biszcza, takich jak śródleśny Pomnik Lotników, o którym wielu mieszkańców jedynie słyszało od innych. Szczególne podziękowania należą się Pani Bożenie Kurowskiej oraz Panu Marcinowi Magochowi, którzy podzieli się z nami swoją wiedzą nie tylko na temat wspomnianego pomnika, ale także pobliskich okopów z I wojny światowej i innych ważnych punktów historycznych. Dziękujemy również kolegom rowerzystom z grupy rowerowej WATAHA z Biłgoraja za pomoc w organizacji przejazdu. Nasz rajd zakończył się prawdziwą ucztą przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich WÓLCZANKI z Wólki Biskiej, nie zabrakło pieczonych na różne sposoby ziemniaczków i innych przysmaków. 

Trasa rowerowa rozpoczyna swój bieg nad Zalewem Biszcza-Żary, zachęcamy do korzystania. Szukajcie niebieskich znaków.

16.092022
23.082022
DOŻYNKI GMINNO PARAFIALNE

„ Pomiędzy chłopską dłonią

A małym ziarnem – wierzę…

Trwa, jak uderzenie dzwonów,

I miłość i przymierze…”

Święto Plonów to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów rolniczych, od wieków zakorzenionych w tradycji i duchowości naszego narodu. W okazałych i misternie wykonanych wieńcach dożynkowych, kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do narodowej tradycji. Co roku w gminie Biszcza obchodzimy je wyjątkowo uroczyście.

Dożynki Gminno – Parafialne  świętowaliśmy w sołectwie Wólka Biska – Żary. Rozpoczęły się one  uroczystą mszą świętą, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe z tegorocznych zbóż, kwiatów, owoców i ziół. Nabożeństwo w intencji rolników odprawiali ks. Stanisław Bełz i ks. wikariusz Radosław Zborniak. Następnie barwny korowód udał się w kierunku sceny plenerowej koło remizy OSP w Wólce Biskiej, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy – prezentacja wieńców z poszczególnych sołectw oraz przekazanie chleba wypieczonego z tegorocznej mąki oraz występy artystyczne.

Honory starostów tegorocznych dożynek pełni państwo Stanisław i Elżbieta Cismakowie z sołectwa Biszcza I. Przekazali oni na ręce włodarza gminy Zbigniewa Pyczko  chleb - szczególny i symboliczny dar, który jest również symbolem wspólnej pracy wielu ludzi, symbolem trudu rolnika i tych wszystkich, którzy pracują na rzecz rolnictwa, by dzielił go mądrze, tak aby nikomu go nie zabrakło w naszej gminie.

Gospodarz podziękował starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce i dary, a rolnikom za ich całoroczny trud i pracę oraz zaprosił mieszkańców do dalszej zabawy. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierował także Radny Rady Powiatu Jan Łebko w imieniu swoim, członków Rady Powiatu i Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa..

Występy artystyczne rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta. Następnie na muzycznej scenie plenerowej zaprezentował się dziecięco -  młodzieżowy zespół wokalny działający przy GOKSiR, zespół „Krzewina”, „Rutyna”, „Jubilatki” i Koło Gospodyń Wiejskich „Wólczanki”.  Rodzinna i swojska atmosfera uroczystości skłoniła do spontanicznego występu kolejnych wykonawców, Panią Krystynę Wójcik z sołectwa Suszka – Budziarze oraz duet akordeonowy w wykonaniu pana Józefa Makucha i Jana Pieczonki. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ Stanim.

Organizatorzy przygotowali także dla uczestników liczne konkurencje dożynkowe. Wyścigi w workach, zbieranie ziemniaków na czas, jedzenie kukurydzy , czy przeciąganie liny, to konkurencje, do których zaprosiliśmy dzieci i młodzież. Dorośli musieli zmierzyć się  z rzutem gumofilcem oraz snopkiem słomy i obieraniem marchewki na czas. Wszystkich śmiałków dopingowali goście dożynkowi oraz starosta i starościna dożynek.

Imprezie towarzyszyły stoiska z kuchnią regionalną przygotowaną przez KGW  „ Wólczanki” i wojskową grochówką przygotowaną przez Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich. O zimne napoje zadbali druhowie z OSP w Biszczy I.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok.

FOTORELACJA

04.082022
Podziękowania dla sponsorów

Serdecznie dziękujemy  sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe Rodzinnego ekopikniku "Naturalnie lubelskie" Dzień Miodu i Pieroga. To dzięki Państwa ofiarności mogliśmy zaproponować ciekawy i bogaty program artystyczny, sprzyjający integracji miedzypokoleniowej, propagowaniu zachowań proekologicznych oraz promocji naszych lokalnych produktów  i walorów przyrodnicznych Gminy Biszcza.

Za otrzymane wsparcie gorąco dziękujemy i przesyłamy życzenia dużo szczęścia i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

LISTA SPONSORÓW

    Fabryka cukierków „ Pszczółka” w Lublinie

    Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku

    Bank Spółdzielczy w Biszczy 

    Ciołek Jan  - Mechanika Maszyn Rolniczych

F.H. „MOTO-TECH” Krzysztof Ćwiek, Biłgoraj

Gospodarstwo Rolne Mazurek Eugenia

P.H. „BARĆ” Włodzimierz Cyc

Firma „BRZYSKI” Witold Brzyski

P.P.H. „AD-PIN” Adam Pintal

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Szkoda Wiesław

Mucha Eugenia i Jan  Sklep Spożywczy Lewiatan

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Biłgoraj

Bismar okręgowa Stacja Paliw Mariusz Łuszczek

F.P.H.U “OMEGA” Marian Pintal

Zakład Usług Hydrauliczno- Budowlanych Zbigniew Ćwikła Biszcza

Kamil Grum Potok Górny

Firma Handlowo-Usługowo-Transportowa Tomasz Łuszczek

    Gospodarstwo Rolne Jan Grabias

    Firma Elektro – Instal Ireneusz Ćwikła

    Firma MAR-KOP Mariusz Krasny

    EKO-JU-JA – Środki ochrony roślin Artur Mirek

    Pasieka Andrzej Grabias

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.072022
Rodzinny ekopiknik "Naturalnie lubelskie" Dzień Miodu i Pieroga

Dzień Miodu i Pieroga to impreza plenerowa integrująca lokalną społeczność od wielu lat wpisująca się w kalendarz imprez naszej gminy. W tym roku w organizację uroczystości włączył się Urząd Marszałkowski w Lublinie. Święto Miodu i Pieroga połączyliśmy z Rodzinnym ekopiknikiem „Naturalnie lubelskie”, gdzie oprócz naszych tradycyjnych produktów wytwarzanych na bazie gryki i miodu promowaliśmy zachowania proekologiczne i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Imprezę rozpoczęła konferencja pszczelarska, w której wzięli udział hodowcy pszczół z terenu gminy i regionu. Były na niej poruszane zagadnienia związane z rolniczym handlem detalicznym, przygotowaniem pszczół do zmieniających się warunków hodowli pszczelarskiej oraz problemami, z jakimi boryka się współczesne pszczelarstwo. Swoją wiedzą ekspercką dzieli się pani Bożena Stępień wicedyrektor Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli oraz pan Wiesław Londzin z firmy API-COMPLEX z Pszczyny. Następnie odprawiona została uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy.

 Oficjalne rozpoczęcie imprezy rozpoczęło się o godz.13.00 w malowniczym plenerze nad zbiornikiem wodnym Biszcza – Żary.  Gospodarz uroczystości wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko powitał zaproszonych gości i zaprosił wszystkich do dalszego świętowania. Głos zabrali także zaproszeni goście: współgospodarz uroczystości Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Grzegorz Wróbel Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i Marek Konopka kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.  Okolicznościowe życzenia przekazali też Wojewoda Lubelski Lech Sprawka,  Europosłanka Beata Mazurek oraz Jacek Sasin Wiceprezes Rady Ministrów. W ich imieniu listy odczytały pani Barbara Wróbel dyrektor  Lubelskiego Wydziału Środowiska i Rolnictwa, Aneta Żórawicz asystentka pani europosłanki oraz Grzegorz Wróbel.

Podczas uroczystości nastąpiło także przekazanie samochodu terenowego dla jednostki OSP w Biszczy I. Na ręce prezesa OSP Tomasza Kucharza, kluczyki do Mitsubishi L200 przekazali prezes zarządu PGE Dystrybucja Jarosław Kwasek i Dyrektor Departamentu Strategii PGE Dystrybucja Karol Zygo.

Występy artystyczne rozpoczął koncert Gminnej Orkiestry Dętej, następnie na muzycznej scenie zaprezentowały się: Koło Gospodyń Wiejskich „Wólczanki”, zespół śpiewaczy „Jubilatki”, zespół „Krzewina” oraz zespół „Rutyna”. Nie zabrakło też artystów z zewnątrz. Jako pierwszy w muzyczną podróż po folklorze zabrał uczestników zespół „Przystań” z Księżpola, następnie rozpoczęła się biesiada sarmacka w wykonaniu Lolek Orkiestra, konkurs ekologiczny dla dorosłych,  biesiada góralska oraz występ zespołu „Koromysło”. Gwiazdą wieczoru był zespół INOROS. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem ROXSAIT.

 Piknikowi towarzyszyły stoiska tematyczne prezentujące lokalne produkty wypiekane i wytwarzane z ekologicznych, przydomowych upraw. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały miejscowe przysmaki, takie jak: pieróg gryczany, potrawy i wypieki na bazie miodu i gryki, czy tradycyjny chleb. Swoje stoiska przygotowali także Urząd Marszałkowski, Nadleśnictwo Biłgoraj, KRUS, Wojewódzki Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie,  Straż Pożarna, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Można było na nich porozmawiać z fachowcami w tych dziedzinach, a także wziąć udział w zabawach edukacyjnych i konkursach. Swoje stoisko przygotowało także Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza, na którym można było posmakować lokalnych produktów, czy zjeść ułańską grochówkę. Stowarzyszenie zadbało także o najmłodszych. Dzieci i młodzież mogły wykonać rzeźbę z surowców wtórnych i wziąć udział w konkursie „Fajne rzeczy ze zwykłych śmieci”. Najlepszymi w tej konkurencji okazali się: Monika Broda, Łucja Śmieciuch i Lena Blicharz. Wyróżnienia zdobyli natomiast Wiktoria Maksim i Łukasz Buła.

Nie zabrakło równiez atrakcji dla fanów motoryzacji. Obecny na imprezie Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pan Marcin Kulig wraz ze swoją ekipą zaprezentowali symulator dachowania. Urządzenie to pozwala kierowcy na własnej skórze odczuć na ile pasy bezpieczeństwa pomagają podczas wypadku.

Imprezę odwiedzili również reporterzy TVP3 Lublin w ramach cyklu „Lato z TVP3”.

Projekt dofinansowanno ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i zaproszonym gościom za wspólną zabawę.

FOTORELACJA

09.052022
Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja to wyjątkowy dzień w dziejach historii Polski. To właśnie ta symboliczna data oznacza uchwalenie konstytucji, pierwszej w historii istnienia Rzeczypospolitej Polskiej. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Co roku mieszkańcy gminy licznie biorą udział w uroczystości, upamiętniającej ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień, w tym roku nie mogło być inaczej.

 Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie pochód prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą, Szwadron Kawalerii, poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy.  Po odegraniu hymnu państwowego, przy dźwiękach werbli wieńce, wiązanki i kwiaty złożyły delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, Koła Gospodyń Wiejskich z Biszczy I, Wólki Biskiej oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie.

 Dalsza część uroczystości odbyła się w plenerze przy remizie OSP w Wólce Biskiej. Na rodzinnym pikniku majowym, przy przepięknej pogodzie, kawie, kiełbaskach pieczonych przy ognisku i kuchni polowej mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu plenerowego. Na muzycznej scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne działające przy naszej instytucji. Jako pierwsze na scenie wystąpiły panie z zespołu śpiewaczego „Rutyna”, następnie Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, zespół śpiewaczy Krzewina, Jubilatki i Koło Gospodyń Wiejskich Wólczanki. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci: przejażdżek kucykiem, dmuchanej zjeżdżalni i szaleństw na placu zabaw.

Dziękujemy, że mogliśmy ten dzień spędzić razem.

FOTORELACJA

11.042022

Miło nam poinformować, że nasza lokalna artystka -  Pani Danuta Połucha, została doceniona przez komisję konkursową w III Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

I miejsce w kategorii: Pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną - powiat biłgorajski

Wyróżnienie - Pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną - województwo lubelskie

Serdecznie Gratulujemy!

05.042022
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY BISZCZA

2 i 3 kwietnia 12 drużyn rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Biszcza w sali gimnastycznej SZS im.
Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy.

2 kietnia w Turnieju Piłki Siatkowej mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Biszcza.
Trzy pierwsze miejsca zajęły:
I.   RS GOLD Team
II.   Krzeszów
III.  TOP TEAM Biłgoraj
Udział wzięły także druzyny: Korchów, Albatros Biszcza i OSP KSRG Gózd Lipiński.

3 kwietnia w Turnieju Piłki Siatkowej kobiet o Puchar Wójta Gminy Biszcza rywalizowało sześć drużyn.
Trzy pierwsze miejsca zajeły:
I.   WHITE TEAM 
II.  AZYMUT Zamosć 
III.  CYDRYNKI Tarnogród
Udział  wzięły takze druzyny: TEAM Biłgoraj, MAGIC Team i MEDYK Team.

Pamiątkowe medale, piłki oraz puchar dla zwycięskiej drużyny wręczył Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko.
Serdecznie gratulujemy najlepszym !!! Wszystkim drużynom dziękujemy za udział a kibicom za gromkie brawa. 
Dziękujemy SZS im. Dzieci Zamojszczyzny za udostępnienie sali oraz za pyszny bigos.
Zapraszamy na kolejne turnieje !

07.032022
III Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia jest Poseł do Parlamentu Europejskiego – Pani Beata Mazurek.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie przez właściwe starostwa powiatowe (z terenu województwa lubelskiego) prac konkursowych do dnia 11 marca 2022 r. wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi, pocztą lub osobiście na adres Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu:

http://www.wok.lublin.pl/.../regulamin-i-karta-konkurs-na...

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „III Wojewódzki Konkurs na Palmę Pisankę Wielkanocną”

07.032022
Konkurs Plastyczny "Dbam o przyszłość z OZE"

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie Plastycznym
„Dbam o przyszłość z OZE” organizowanym przez Oddział Odnawialnych Źródeł Energii,
Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.  
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie, według własnego pomysłu, pracy-plakatu w formacie A3, w dowolnej
technice plastycznej. Tematem przewodnim Konkursu jest:
1. Przedstawienie korzyści płynących z zastosowania instalacji produkujących energię ze źródeł odnawialnych,
2. Wskazanie zagrożeń i skutków związanych ze zjawiskiem smogu,
3. Przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii,
4. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jako efektywne, zarządzaniem energią.
Prace konkursowe należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 kwietnia 2022 r. 
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-doradztwo-energetyczne/zapraszamy-wszystkich-uczniow-szkol-podstawowych-do-udzialu-w-konkursie-plastycznym-dbam-o-przyszlosc-z-oze/

02.032022
TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY BISZCZA

27 lutego 2022 r. w sali gimnastycznej SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy rozegrano Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Biszcza.
Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów wyłoniony został zwycięzca:

Miejsce I   -  "ALBATROS"

Miejsce II  -  "OSP KASRG BISZCZA I"

Miejsce III - "REAL BISZCZA"

Miejsce IV - "OSIEDLE" Miejsce

Miejsce V - "WÓJT TEAM" 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za udział. 

Podczas turnieju została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Z zebranych funduszy zostały zakupione
środki higieny i przekazane obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie Gminy Biszcza.

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2024 Net Partners