» O nas » Aktualności » 2024 » Spotkanie autorskie z Maria Krasowską

10.052024
Spotkanie autorskie z Maria Krasowską

W dniu 9 maja nasza instytucja miała zaszczyt gościć wyjątkową postać ze świata literatury dziecięcej i młodzieżowej - Marię Krasowską. W spotkaniu autorskim z cenioną i niezwykle popularną wśród młodych czytelników pisarką, wzięli udział uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej w Biszczy, wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym przy naszej bibliotece oraz uczniowie klas IV-V z szkół podstawowych w Bukowinie i Gozdu Lipińskiego. Atmosfera była niesamowicie inspirująca, gdyż pisarka dzieliła się z uczestnikami tajnikami tworzenia niezwykłych historii, swoimi licznymi pasjami, które pobudzały jej wyobraźnię i pomagały w procesie twórczym. Po spotkaniu wszyscy mieli okazję uzyskać autograf autorki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z Marią Krasowską było nie tylko wydarzeniem literackim, ale także ważnym punktem w życiu naszej biblioteki. Umożliwiło bezpośredni kontakt z ulubioną autorką ale także stanowi inspirację do własnej twórczości, rozwijania pasji czytelniczych, częstszych wizyt w bibliotece oraz poszukiwania nowych lektur.