» O nas » Aktualności » 2024 » Eko Piknik Gminny Dzień Dziecka

Aktualności

31.052024
Eko Piknik Gminny Dzień Dziecka

29 maja nad zalewem Biszcza-Żary, odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka.  Dzieci ze szkół w Biszczy, Bukowinie i Goździe Lipińskim spędziły ten dzień w pełni korzystając z licznych atrakcji.

Organizatorzy zadbali o różnorodność form spędzania czasu, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla młodzieży przewidziano liczne konkurencje sportowe, natomiast animatorzy zadbali o to, aby najmłodsi uczestnicy nie mieli ani chwili nudy. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz inne atrakcje przyciągały dzieci jak magnes, a kreatywne zabawy prowadzone przez animatorów wzbudzały radość i entuzjazm wśród najmłodszych uczestników.

Jednym z punktów programu był eko konkurs, podczas którego dzieci mogły wykazać się kreatywnością, malując kredą na chodniku obrazy o tematyce ekologicznej. Była to świetna okazja do promowania świadomości ekologicznej i zachęcania najmłodszych do dbania o środowisko. Najlepsi mali artyści otrzymali nagrody ufundowane przez LGD "Silne Biłgorajskie", co dodało jeszcze więcej radości i satysfakcji. Nagrody zwycięzcom wręczali:  pan Piot Cichórz członek zarzadu LGD  i pani Jadwiga Lal -Kiszka dyrektor GOKSiR w Biszczy.

Ponadto wszystkie szkoły otrzymały od wójta gminy Biszcza pana Zbigniewa Pyczko kolorowe chusty animacyjne, które z pewnością będą kreatywnie wykorzystywane podczas zajęć i zabaw w szkole.

Po wyczerpujących zabawach na uczestników czekał smaczny poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, które dodały im energii na dalszą zabawę.

Jednym z bardziej widowiskowych punktów programu był pokaz karate, w którym zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia karate w gminie Biszcza. Na zakończenie dnia, na scenie wystąpił zespół wokalny działający przy GOKSiR  z programem "Witajcie w naszej bajce". Zespół przygotował specjalny repertuar, który przeniósł publiczność w magiczny świat bajek. Wykonane utwory były zarówno radosne, jak i nostalgiczne, przypominając wszystkim piękne chwile z dzieciństwa.

Obchody Dnia Dziecka w Gminie Biszcza okazały się wielkim sukcesem. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, dzieci mogły cieszyć się wyjątkowym dniem pełnym zabawy, nauki i integracji. Pogoda dopisała, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że takie wydarzenia są potrzebne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Już teraz zapraszamy na kolejne obchody Dnia Dziecka w przyszłym roku, które z pewnością będą równie udane!

 

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2024 Net Partners